Ulubione książki

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
chruman

Re: Ulubione książki

Post#21 » 22 wrz 2011, o 16:14

Ja też raczej czytałam te starsze książki Chmielewskiej. Teraz wyszła najnowsza "Gwałt" i razem z "Cmentarzem w Pradze" Eco wpisałam ją na listę prezentów :) Także mam nadzieje, że niedługo będę mogła napisać coś więcej. Chociaż o obydwu książkach jak na razie słyszałam świetne opinie.

czytelniczka24

Post#22 » 13 paź 2011, o 17:38

Umberto Eco i jego nowa książka "Cmentarz w Pradze" to mój priorytet w przyszłym miesiącu jak wyjdzie to cudo:). Eco jest wspaniałym pisarzem, felietonistą i eseistą. Czytam jego książki z zapartym tchem. Nowa ksiązka Eco fascynuje mnie już przed przeczytaniem, a sprawiły to informacje przeczytane. M.in to, że wszyscy bohaterowie są autentyczni a jedynie główny bohater jest zmyślony - co jest jak dla mnie niezwykle ciekawe.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#23 » 8 lut 2012, o 19:36

Paradise Lost, Johna Miltona. Zabijcie, uwielbiam jego poezję. Jego Szatan chyba już na zawsze zastąpił moją wizję, a ciągłe odniesienia do Cromwella tylko mnie w zachwycie utwierdziły. Polecam wszystkim, którzy mają odwagę się za to zabrać, bo to naprawdę bardzo ciekawa lektura.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Skye
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#24 » 8 lut 2012, o 19:39

To na polski się tłumaczy Raj utracony, prawda? Chciałam zawsze spróbować, ale nie mogę znaleźć, a po angielsku trochę się jeszcze niepewnie czuję.
I wish I could be liked and admired. Or that I have a large sausage pizza. Of course, if I have a large sausage pizza, I wouldn't need to be liked and admired.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#25 » 8 lut 2012, o 19:43

Wydaje mi się, że tak, z pewnością jest też wystawiany jako sztuka, przynajmniej w Katowicach tak jest. Hmm, angielska wersja jest trochę trudna, ale nie jest też tak tragicznie. Milton ma niestety (a może właśnie stety) skłonność do ciągnięcia jednego zdania przez kilkanaście linijek, to w zasadzie najbardziej utrudnia czytanie.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Kiwi
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#26 » 8 lut 2012, o 23:06

Lira pisze:Paradise Lost, Johna Miltona. Zabijcie, uwielbiam jego poezję. Jego Szatan chyba już na zawsze zastąpił moją wizję, a ciągłe odniesienia do Cromwella tylko mnie w zachwycie utwierdziły. Polecam wszystkim, którzy mają odwagę się za to zabrać, bo to naprawdę bardzo ciekawa lektura.

Zabieram się za to od trzech lat, a najzabawniejsze jest to, ze to była moja lektura i udało mi się napisać coś na egzaminie tylko na podstawie omówień w internecie i zdać na B! Ale to nie ładnie, muszę w końcu się przemoc.
A ja uwielbiam Margaret Atwood nad życie, choć nie wiedziałam o tym, do wczoraj. Połknęłam The Year of The Flood w jeden dzień, a teraz zabieram się za Kocie Oko (acha, po polsku, co nie ma sensu, ale znalazłam na polce, musiałam kupić w ostatnie polskie wakacje), trochę mnie tylko irytuje, ze Atwood poruszyła wszystkie tematy, które chciałam poruszyć ja i oczywiście dwa tysiące razy lepiej, wiec boje się kończyć prolog nowego opowiadania i staram się aż za bardzo na niej nie wzorować, czuje, ze wyjdzie z tego katastrofa.

szerlok
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#27 » 29 lut 2012, o 17:14

Próbowałam czytać Raj utracony, ale odrzuciło mnie szybko właśnie ze względu na to, że to nie jest proza. Ciężko mi się czyta takie teksty, nie wiadomo, gdzie kończy się zdanie, a nadmiar środków stylistycznych tylko mnie przeraża. Do moich ulubionych książek na tą chwilę mogę zaliczyć Mistrza i Małgorzatę, ewentualnie Zbrodnię i karę. Pewnie byłoby tego więcej, ale mnóstwo dzieł światowej literatury muszę jeszcze nadrobić, bo moja biblioteczka przeczytanych DOBRYCH książek, nie jest szczególnie wielka :P W kolejce czeka Imię róży, ale to dopiero po maturze :/

tpiapiac

Post#28 » 6 kwie 2012, o 00:25

Oczywiście "The Vampire Diaries" księgi I i II, reszcie brakuje polotu i raczej nie wpadają w mój klimat, acz zarzucam się na nowo powstałą IV księgę i "Stefan's Direis" - lubię retrospekcje.
saga HP. To oczywiste. Chyba jedyna lektura jakiej nie żałowałem, że przeczytałem - "Hobbit".
Hmmm... Sparks - praktycznie wszystko, ale "Szczęściarz" mnie podbił.
"Kamienie na szaniec" - druga lektura jaką kocham. Pewnie coś się jeszcze znajdzie, najwyżej zedytuję XD

Ash
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#29 » 6 maja 2012, o 10:55

"Listy starego diabła do młodego" C.S. Lewisa., czyli dużo życiowych mądrości pokazanych w niezwykłej perspektywie.
Felietony Clarksona w "Świecie według Clarksona". Po prostu mam do nich słabość.
"Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz" Leblanca, razem z opowiadaniami o Sherlocku Holmesie Doyla i "Opowieściami miłosnymi, śmiertelnymi i tajemniczymi" Poe'a.

Giwi

Post#30 » 6 maja 2012, o 13:53

Arsene Lupin! Bardzo bardzo lubię, szybko się czyta. Osobiście posiadam 6 tomów (dwa dalej czekają na przeczytanie, echhh) i byłam zachwycona, szczególnie jak sprytnie Leblanc wplątał Herloka Sholmesa ;D (widzę, co zrobiłeś, Leblanc! :D)

Wróć do „Książki”