Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Ulubione książki

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
stanwhite
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#31 » 2 lip 2012, o 13:43

"Kochający na marginesie" J.Nilsson.
"Ever since you got here, this is the better place."

Obrazek

damakarro
Zdobywca Artefaktu 2012

Ulubione książki

Post#32 » 12 lip 2012, o 19:49

Pottera przeczytałam każdy tom dosłownie kilka razy.
Mistrz i Małgorzata
Rzecz o zbłąkanej duszy - Siergiej Sadow
Rudowłosa - Jaye Wells
Spóźnieni kochankowie - William Whorton

:))
,,Nie my, lecz nasza wrażliwość tu winna. Jesteśmy takimi, jakimi nas stworzono,,

Tobiasz42

Ulubione książki

Post#33 » 31 lip 2012, o 14:18

Moje ostatnie hity książkowe: Gra o Tron, Wiedźmin o Opowieści o księciu Ramie

damakarro
Zdobywca Artefaktu 2012

Ulubione książki

Post#34 » 1 sie 2012, o 12:27

Skończyłam dzisiaj czytać drugą część sagi o Sabinie Kane - pół wampirze pół magu. Tak jak pierwszą część tę czytało mi się lekko i przyjemnie.

Kto jeszcze nie czytał polecam :)
,,Nie my, lecz nasza wrażliwość tu winna. Jesteśmy takimi, jakimi nas stworzono,,

Róża Saronu
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione książki

Post#35 » 4 sie 2012, o 17:48

Co ja tu robię? Nie czytam jakoś dużo fantastyki. "Grę o tron" obrzydziły mi opowieści kolegów i w ogóle jej nie przeczytałam. "Harry'ego Pottera" uważam za książkę, która zakłada, że czytelnik stoi w miejscu i nie musi się wcale rozwijać, więc poprzestałam na pierwszym tomie (zresztą i tak już nic z niego nie pamiętam); nienawidzę Pilipiuka - oj, działa mi facet na nerwy!
Mam bzika na punkcie "LALKI" B. Prusa :serce:
Jam narcyz Saronu,
lilia dolin.

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Ulubione książki

Post#36 » 12 sie 2012, o 21:37

Ojej, szkoda, że się nie przemogłaś i z samej ciekawości nie zaczęłaś Gry o tron. Nie rozumiem, jak można skreślić książkę tylko przez opowieści znajomych. Co do Lalki, też ją kocham i w ogóle Bolka, całego, bez wyjątku. Ale na tym koniec, od dzisiaj do grona ulubionych dorzucam Cztery róże dla Lucienne Topora, koleś jest kosmiczny.

klawisz

Ulubione książki

Post#37 » 20 lis 2012, o 09:15

Ulubione książki? Mam 3 tworzące całość => Władca Pierścieni ;)

Uprasza się o zaczynanie zdań wielką literą.

Haunted
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione książki

Post#38 » 20 lis 2012, o 10:17

Giwi pisze:Seria o Feliksie Castorze autorstwa Mike'ya Carey'ego - kocham całym moim malutkim serduszkiem. Bo opisał postać, o której ja zawsze marzyłam i to tak, że Fix ŻYJE i pokazuje ci środkowy palec z kart książki :D

Jej! Ten dzień wreszcie nastał! W końcu spotkałem kogoś, kto czyta książkę jednego ze współtwórców Constantine'a :D Hug!

Castor jest genialną postacią, sama książka - jej klimat, styl prowadzenia, "Wesoła" brutalność i ta dziwna, nieuzasadniona doza życiowości, którą Carey tam włożył - powala. Dobrą robotę też zrobili tłumacze, którzy oddali ducha i styl Careya.

Jestem wielkim fanem Sapkowskiego (twórczości, samego autora średnio lubię). Wiedźminy, Trylogia Husycka to dla mnie obowiązkowe lektury na rok - czytane po kilka razy ;)

Grę o Tron czytałem już kilka lat temu, niedawno ją sobie odświeżyłem. W tej chwili czekam, aż serial rozwinie się do 5-6 sezonu, i wtedy zacznę go oglądać.

Tolkiena szanuję, cenię i jest jedną z osób, które uważam za mentorów współczesnej fantastyki. Jednakże nie podoba mi się ta idealizacja w jego książkach oraz przesadni patos. Podobnie było u Paoliniego. Nie lubię wróżek, dobrych zakończeń i ogólnej szczęśliwości. Nie lubię rzygać tęczą (Paolini).

Nie poleciłbym też pani Canavan. Tak wielkiego nagromadzenia błędów dawno nie widziałem - i to nie jest tylko wina tłumacza. Nie wiem, jakim cudem to zostało wydane, ale cóż, bywa. Przebrnąłem kilkadziesiąt stron i uważam to za stratę czasu, nerwów oraz sił.

(O takich ochłapach jak Zmierzch nie będę wspominał na poważnym forum)

Co by tu dodać? Nieobcy są mi Pratchett, Goodkind, nieobcy jest mi również King. Zastanawia mnie jednak, czy ktoś czytał książki Roberta Ludluma? Genialne książki, zwłaszcza Trylogia Bourne'a albo Plan Ikar.
Ślepi milczą, głusi przymykają oko, niemi zatykają uszy. Opętani coś wiedzą, lecz oni jedynie potępieńczo nucą.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Ulubione książki

Post#39 » 20 lis 2012, o 18:37

Czytałam "Trylogię Bourne'a", w sumie nadal są jedynymi książkami sensacyjnymi, za które się wzięłam, ale mogę je polecić każdemu. Wprawdzie "Tożsamość..." jest chyba najlepsza ze wszystkich trzech, ale resztę też świetnie się czyta i niezmienne trzymają w napięciu.
Ale filmu z Damonem nie lubię :/
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Haunted
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione książki

Post#40 » 20 lis 2012, o 20:19

Mi się akurat film podobał - odstaje od większości kina akcji. I Damon jako Bourne mi pasuje, choć trzeba to potraktować, jako bardzo luźną adaptację książki. Właściwie to jest jedynie "based on" niż adaptacja :D

Oh, 10 post. PUBLIKUJĘ! :D
Ślepi milczą, głusi przymykają oko, niemi zatykają uszy. Opętani coś wiedzą, lecz oni jedynie potępieńczo nucą.

Wróć do „Książki”