Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Jakie ostatnio kupiliście książki?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk

Post#21 » 28 lip 2015, o 11:09

Ostatnio udało mi się kupić "Noc żywych Żydów" ale niestety książka musi zaczekać zanim ją przeczytam.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#22 » 5 paź 2015, o 10:23

Obrazek

Robert Spencer. Niepoprawny Politycznie Przewodnik Po Islamie i Krucjatach. Świetna rzecz. Polecam. Pozbawia złudzeń. I dobrze.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#23 » 8 lis 2015, o 00:10

Wyczekanego, ukochanego "Wariata z Kurpówek" autorstwa przemiłego pana Pinkwarta. Pomyślcie tylko, ile dla mnie to 1,2 kg znaczy, skoro już mam je w posiadaniu, a książek nie kupuje w ogóle!

Władca Śmierci
scyzoryk
scyzoryk

Post#24 » 8 lis 2015, o 15:38

Paul S. Kemp "Lordowie Sithów" i Terry Pratchet "Zbrojni".

KatarzynaT
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#25 » 8 lis 2015, o 21:10

O. Tokarczuk ,,Ostatnie historie"

Nikita
scyzoryk
scyzoryk

Post#26 » 27 lis 2015, o 14:39

Zamowilam przez internet ksiazke Olgi Tokarczuk Ksiegi Jakubowe. Czekam aby ja zaczac czytac i delektowac sie .

kresowa pani
Wydany pisarz

Post#27 » 17 cze 2016, o 12:22

"Biografie odtajnione" Joanny Siedleckiej [przeczytałam jednym tchem, jakkolwiek nic - ale to nic - w tej publikacji mnie nie zdziwiło, lecz wyłącznie w przypadku J. Zawieyskiego oraz Marty Tomaszewskiej zszokowało] oraz - moim zdaniem - mocno przereklamowaną "Historię pszczół" Maji Lunde [Kraków 2016, Wydawnictwo Literackie].
Z poezji, to nabyłam u Autora Jacka Mączki jego niedawno nagrodzony tomik pt. "Brudy prać". Także Antologię POSTscriptum 1/2016, na którą Forumowicze musieli się poskładać, ponieważ tam zostało wydrukowane moje "iudaicum" pt. "(Ro)zwijająca się muzyka świata". (ISSN 1899-8356) Wrocław 2016.

Awatar użytkownika
sylvia_plath
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#28 » 18 gru 2016, o 19:05

Wczoraj zamówiłam "Pupillę" K.Przyłuskiej-Urbanowicz i "Tym czasom" W.Audena. Czekam na przesyłkę.
Quel giorno più non vi leggemmo avante.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#29 » 20 gru 2016, o 00:29

"El último deseo" i "Percy Jackson y el ladron del rayo" dla moich Hiszpanów. Dorosłym postanowiłam kupić na święta coś związanego z Polską, a Percy wygląda jak coś, co może spodobać się ich starszemu chłopaczkowi.

Sobie natomiast kupiłam Olivera Twista oraz Zbrodnię i karę po angielsku. W ogóle w Hiszpanii strasznie podoba mi się to, że anglojęzyczne książki są tańsze od hiszpańskojęzycznych - za przepięknie wydanego Dickensa dałam mniej niż za porysowanego od nowości Wieśka, a Dostojewski kosztował mnie w przeliczeniu jakieś dwadzieścia złotych.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#30 » 20 gru 2016, o 12:42

"Hyperion" i "Upadek Hyperiona" w dwupaku od Maga. Świetny jest pomysł ze sprzedawaniem serii razem w cenie niższej niż przy kupowaniu wszystkich części osobno.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Książki”