Ostatnio przeczytane książki

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Alenna
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#401 » 26 kwie 2016, o 19:12

Moją ostatnią lekturą jest steampunkowa trylogia Marka Hoddera o przygodach Burtona i Swinburne'a.
Bardzo przyjemna i zaskakująca lektura, nieustannie zadająca pytanie "co by było gdyby..." i mrugająca oczkiem do pasjonatów historii. Wynalazki bardzo pomysłowe i ciekawe, podobnie jak ich pomysły, uważam czas spędzony nad lekturą za przyjemnie spędzony. Z czystym sercem polecam, jeśli ktoś chce zacząć swoją przygodę ze steampunkiem.
Mózg przeżarty wattpadem

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#402 » 26 kwie 2016, o 21:26

III tom Achai Ziemiańskiego. Polecam, w moim odczuciu zaje...sta seria. :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#403 » 26 kwie 2016, o 22:06

Szczerze? Achaię lubiłem do czasu przeczytania Pomnika, od tamtego czasu ta seria dużo straciła w moich oczach. Ziemiański spoważniał, więc nie mogę się doczekać piątej części PCA.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Alenna
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#404 » 26 kwie 2016, o 22:15

Achaję czytałam w gimnazjum i wtedy mi się podobało. Gdy ostatnio próbowałam do niej wrócić, dopiero zauważyłam straszny seksizm wylewający się z trylogii, więc po "Pomnik..." nie miałam już ochoty sięgać. Analiza na Niezatapialnej też nie pomogła w mojej ocenie.
Mózg przeżarty wattpadem

Awatar użytkownika
Karen

Post#405 » 26 kwie 2016, o 22:54

Przez pominik jeszcze nie przebrnęłam, dopiero pierwszą jego część wypożyczyłam. Seksizm mi nie przeszkadzał, choć w rzeczywistości bym go nie zniosła. Jednak moim numerem 1 nadal pozostają "Czarne Kamienie" Anne Bishop. ;)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#406 » 26 kwie 2016, o 23:46

Właśnie w Pomniku tego seksizmu nie ma, a jeśli jest to w śladowej ilości. Jak dla mnie porzucenie głupich motywów lesbijskich wyszło powieści na dobre.

Awatar użytkownika
Karen

Post#407 » 27 kwie 2016, o 14:35

No cóż, przeczytam, to ocenię. :) Mi tam te lesbijskie wariacje nie przeszkadzały, ni to mnie ziębiło ni grzało. Za to znielubiłam Biafrę w III tomie, w II tomie był wg mnie ciekawszą postacią. Mi właśnie przeszkadzało to wszechobecne zapijanie się prawie na śmierć.

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#408 » 27 kwie 2016, o 23:55

Italo Calvino "Niewidzialne miasta". Majstersztyk i uczta słowa pisanego tak dobrego, że trudno mi cokolwiek powiedzieć - wszystko wydaje się błahe i nie na miejscu w obliczu tak doskonałej lektury. Dodatkowo obowiązkowa pozycja dla każdego architekta.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#409 » 7 maja 2016, o 09:11

"Śmierciowisko" Anny Głomb - czytałam już jakieś trzy lata temu i chciałam sprawdzić, jak teraz spodoba mi się ta książka. I znowu nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy przypadła mi do gustu czy nie... Autorka niby pisze dobrze, ale jednak miejscami to pisanie jest trochę nieporadne. Niby pomysł jest ciekawy, ale bardzo pokręcony. Takie pół na pół.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#410 » 7 maja 2016, o 10:39

"Pieprzony los Kataryniarza" Rafała A. Ziemkiewicza, książka posiadająca jako opis całkowity spoiler fabuły :D Serio, wydaje mi się, że autor jej nie dokończył specjalnie by napisać drugą część, która się nie ukazała, bo byłaby zbyt optymistyczna. Nie mam nic przeciwko cyberpunkowi i jedyne co mnie uderzyło to miejscami polityczna propaganda poglądów autora (w dużym stopniu się zgadzałem z nim, ale był jej nadmiar utrudniający czytanie). Było troszeczkę technobełkotu, ale jak na ten gatunek była to tak śladowa ilość, że się ją toleruje. Nie zachęcam i nie zniechęcam, jeśli kogoś interesuje polityka w wydaniu sf, to polecam z czystym sumieniem.

Wróć do „Książki”