Kryształy Czasu: Saga o Katanie, Artur Szyndler

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
KC
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 9 sie 2014, o 17:12

http://polakpotrafi.pl/projekt/kc

Artur Szyndler(wraz z ekipą) - autor najstarszego polskiego systemu RPG Kryształy Czasu wystartował ze zbiórką społecznościową na wydanie i dalsze rozwijanie powieści Kryształy Czasu: Saga o Katanie
Plany mają bardzo ambitne, potrzebują 55000zł na druk i wydanie pierwszego tomu składającego się z dwóch książek o objętości około 700 stron każda i dalszy rozwój marki wraz z kolejnymi publikacjami w formie w sumie 26 książek. Chcą też wydać reedycję gry RPG

Będą wdzięczni za wsparcie ich w zbiórce i podanie dalej, oraz za polubienie strony projektu na facebooku
https://www.facebook.com/sagakrysztalyczasu

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#2 » 9 sie 2014, o 17:42

Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do wszelkich inicjatyw, ale szczerze powiedziawszy... Widziałam wiele osób zbierających na powieści, komiksy, czasopisma RPG, ale pierwszy raz widzę, by ktoś zaczynał od wyznaczenia progu tak wysokiego bez zaprezentowania choćby fragmentu. Trzymam kciuki, bo ogólnie pomysł wydaje się ciekawy, ale uzbieranie takiej kwoty przy tak skąpym przedstawieniu planów i możliwości wydaje mi się mocno odrealnione.

Generalnie byłoby też miło się przywitać przed zakładaniem wątków reklamowych.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kelan
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#3 » 9 sie 2014, o 18:06

Popieram Camenne. Sposób promocji trąci w mojej opinii amatorszczyzną i trudno powiedzieć, czy to jedynie wina osób odpowiedzialnych za ten aspekt, czy tak wygląda cały projekt. Skoro chce się zebrać nawet 140 000 PLN, dobrze byłoby zadbać chociaż o porządne i poprawnie wycięte zdjęcia osób odpowiedzialnych za projekt. Nie jestem profesjonalistą, za swoją działalność pieniędzy nie biorę, ale niektóre z umieszczonych na stronie projektu grafik wstydziłbym się wrzucić w takiej postaci na swoim forum (nie mówię tu o jakości rysunków itd). Poza tym niektóre z progów są kompletnie kuriozalne. 5 000 PLN za "dodatkowe grafiki na grzbiecie książki"? Bądźmy poważni.

Koszulki, kubki, szklanki, podkładki pod myszki i mój faworyt - biały krawat z nadrukiem przedstawicielki bestiariusza. Po co to komu? Zamiast zajmować się bzdetami, może warto byłoby popracować nad całokształtem reklamy, żeby nie sprawiała wrażenia jarmarcznej?

Zaznaczam raz jeszcze - nie oceniam tu książki, czy pomysłu na nią, a sam sposób reklamy. Jako osoba nieświadoma "legandarności" Kryształów Czasu i oceniająca jedynie to, co widzi na stronie - nie dałbym złamanego centa.

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#4 » 10 sie 2014, o 14:09

Czytając te wszystkie opisy, oglądając te wszystkie obrazki, nie byłam do końca pewna co fundujecie - powieść czy jakąś wypasioną wersję podręcznika RPG? Hasła takie jak "700 ras wymienionych w pierwszym tomie", "50 opisanych miast" wcale nie brzmią zachęcająco w kontekście powieści. Zdecydowanie bardziej interesująca byłaby próbka warsztatu pisarskiego autora, jakieś krótkie opowiadanko związane fabularnie z treścią książki.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 15 sie 2014, o 11:08

Szkoda, że główny zainteresowany nie odpowiada na pytania i sugestie.

Na koncie zbiórkowym można już znaleźć fragment powieści ;) Nie chcę zniechęcać ani torpedować projektu, ale przy tak bombastycznych zapowiedziach moim zdaniem próbka tekstu wypada blado. Chociaż nie wątpię, że znajdą się fani lubiący aż tak "epickie" fantasy, zwracający uwagę na bogactwo świata i heroiczność, nie warsztat, a takich osób jest sporo.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Książki”