Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Książki, które chcielibyście przeczytać, a tego nie zrobicie

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Giwi

Książki, które chcielibyście przeczytać, a tego nie zrobicie

Post#1 » 10 sty 2010, o 22:19

Do założenia tematu zainspirował mnie fakt, iż szukam książek bo mam dość ebooków i nie mogę ich nigdzie znaleźć. Spotkaliście się z czymś takim, że przeczytałyście ebook i pomyślałyście "ŁAŁ, muszę to mieć" a tu okazało się, że figa z makiem?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Re: książki, które chcielibyście przeczytać a tego nie zrobicie

Post#2 » 10 sty 2010, o 23:49

Peter Willey: The Castles of the Assassins oraz Eagle's Nest: Ismaili Castles in Iran and Syria, książki, których pragnę całym sercem, a które nie wiem, czy będzie mi dane kiedykolwiek zobaczyć, w wersji elektronicznej czy też papierowej. Może jak kiedyś się zawezmę i wyjadę na Wyspy, a potem poświęcę tydzień na łażenie po księgarniach, antykwariatach, tudzież na włamy do bibliotek uniwersyteckich, może udałoby mi się je jakoś znaleźć. Toteż gdyby ktoś całkiem przypadkiem się gdzieś na nie napatoczył, chociażby w czeluściach Internetu, będę bardzo zobowiązana :D

Co do fantasy, to jeszcze do niedawna była to Córka Króla Elfów Lorda Dunsany, ale jakiś niespodziewany cud się zdarzył i to wydali w Polsce xD
Poza tym zakończenie Koła Czasu (wiem, to straszny tasiemiec i od pewnego tomu można czytać właściwie co drugie-trzecie zdanie, ale mnie wciągnął xD), ale tu jest inny problem, bo autorowi się zmarło, a chyba są jakieś problemy z kontynuatorem.
I Mark Helprin, Winter's Tale. Bo jestem tego bardzo ciekawa, a nigdzie nie mogę znaleźć :|
Na razie tyle, pewnie jeszcze coś sobie przypomnę ;)
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: książki, które chcielibyście przeczytać a tego nie zrobicie

Post#3 » 5 kwie 2010, o 22:26

Hm, pewnie niezbyt trafię w temat, ale często miałam problem z tym, że książki, które z pewnością można dostać w większych empikach, u mnie w mieście było ciężko dorwać - i mam na myśli raczej okres dwa-trzy lata temu. M.in. King (teraz można dorwać niektóre książki, bo wyszło nowe wydanie, pewnie widzieliście) i Rice. Zelaznego wciąż nie mogę znaleźć, gdy szukam, tak samo Le Guin czy McCaffrey, czy inni w końcu, słowem fantasy starsze, klasyka, bo takie FS leży gęsto.
A że ostatnio nieczęsto bywam w większych miastach i mam dość zamawiania, to jest to pewien problem :D

Z tłumaczeniami - w sumie Pterry, bo wciąż trochę książek nie zostało przetłumaczonych, wolę jednak czytać po polsku, a żetłumaczy chyba tylko Cholewa, to potrwa to nieco.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

arsncmalbm
scyzoryk
scyzoryk

Re: Książki, które chcielibyście przeczytać, a tego nie zrobicie

Post#4 » 5 kwie 2010, o 22:53

jak masz epik, to za darmo jak poprosisz sprowadzają z całej Polski wszystko, co chcesz.

A ja bym strasznie chciała przeczytać Kizumonogatari Nishio Ishina, ale niestety moja japańszczyzna jeszcze nie na takim poziomie. Może kiedyś.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 5 kwie 2010, o 23:02

Nie mam empika! Był dawno temu, ale nie ma :< Po prostu czas umierać.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

Post#6 » 5 kwie 2010, o 23:19

tylko czasami ceny książek dochodzą do 120 złotych (http://www.empik.com/doctor-who-the-writer-s-tale-z-importu,prod4351035,p) to odechciewa ci się nawet zbierania kasy.
Ale wiesz mi chodzi o np. książki zagraniczne nie przetłumaczone na polski. Taka Diana Wynne Jones, dajmy za przykład. Napisała kilkadziesiąt książek dla dzieci, a w Polsce została wyda chyba tylko przez "Ruchomy Zamek Hauru" i wcześnie wydali "Światy Chrestomanchiego" a to jest wierzchołek góry lodowej!

Awatar użytkownika
Camenne

Re: Książki, które chcielibyście przeczytać, a tego nie zrob

Post#7 » 7 mar 2011, o 13:56

Myślałam, że dzięki studiom w Krk nieco nadrobię, ale dalej mam sporą listę książek, które chciałam przeczytać, a których od lat nie mogę dostać, bo albo nowe wydania ssą i nie warto kupować, a stare są nie do zdobycia, albo po prostu mnie nie stać na książkę za 120 zł :? "Mgły Avalonu", wciąż Le Guin i wielu innych, bo w bibliotekach nigdy nie ma pierwszych tomów :?
Jestem zła, nawet na allegro nie mogę znaleźć.

Maya
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#8 » 21 mar 2011, o 18:59

Terry Goodkind. Nigdzie dorwać nie mogę i muszę posiłkować się koleżanką, prośbami i modlitwami nawet (XD). A szkoda, bo cała saga wydaje mi się niezwykle zachęcająca...
[to shut a dream stage inside of you]
KEINE SCHMERZEN!

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#9 » 21 mar 2011, o 22:36

Chciałabym przeczytać "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Oczywiście w celach naukowych. Acz, to jest mało realne, gdyż w obiegu jest mało egzemplarzy, a także mam pewne wątpliwości co do legalności tego dzieła, a właściwie szmiry, bo propaguje treści niezgodne z konstytucją :D.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#10 » 22 mar 2011, o 11:27

Agrona pisze:Terry Goodkind. Nigdzie dorwać nie mogę i muszę posiłkować się koleżanką, prośbami i modlitwami nawet (XD). A szkoda, bo cała saga wydaje mi się niezwykle zachęcająca...

U mnie tego autora można znaleźć w każdym empiku ;)
Nawet mam cały cykl w domku 8-) Polecam, bo nie mogłam spać w nocy i tylko namiętnie czytałam od rana do następnego ranka xD
Po prostu robię za zły charakter.

Wróć do „Książki”