Proszę, polećcie mi jakiś kryminał

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
hose444
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 25 lip 2015, o 12:20

Witam, jeśli to złe miejsce, to przepraszam.

Jeśli macie jakieś propozycje dobrych kryminałów, to proszę o tytuły. Co lubię w takich książkach? Twardych, pełnokrwistych bohaterów, postacie osób wypalonych i duszny klimat. Do tego najlepiej żeby to był kryminał staroszkolny, bez żadnych smartfonów, superkomputerów (oczywiście mogą być czasy współczesne, tylko właśnie lubię bohaterów oldskulowych, z siermiężnym podejściem do nowych technologii). Co jeszcze? Intryga, tajemnica i brutalne morderstwa, najlepiej seryjne *.*

Wiem, że dużo podałem tych warunków, ale kurczę, nie wiem co czytać, dlatego Was pytam. Podajcie chociaż zbliżone do mojego opisy tytuły :)) Z góry dzięki.

Vash The Stampede
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#2 » 25 lip 2015, o 17:35

Ja polecam Chandlera, ma całkiem niezłe opowiadania umieszczone w latach 30 i 40 :)
a night sky full of cries
hearts filled with lies
the contract--is it worth the price?
a soul pledged to the darkness
now I've lost it, I know I can kill
(the truth is just beyond the Gate)

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#3 » 25 lip 2015, o 17:40

Chandler jest dobry, czytałem kiedyś Długie Pożegnanie i zdecydowanie polecam.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#4 » 25 lip 2015, o 18:57

"Bezcenny" Miłoszewskiego.

Bardziej wprawdzie sensacja to niż kryminał, jednak Autor specjalizuje się w kryminałach i od biedy można podciągnąć. Akcja kręci się wokół zaginionego w czasie wojny Rafaelowego "Portretu młodzieńca", ale książka jest peanem na cześć impresjonizmu... peanem dużego formatu.

Narzucone warunki w dużej części spełnia. Polecam.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#5 » 5 paź 2015, o 10:29

Węgiel Modyfikowany, Richarda Morgana. Kryminał SF. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w zaawansowanym technologicznie świecie, w którym można przegrywać świadomość z ciała do ciała.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Natalia
scyzoryk
scyzoryk

Post#6 » 18 lut 2016, o 14:20

jeśli masz zaległości w polskim kryminale to koniecznie przeczytaj coś Zygmunta Miłoszewskiego. Ze swojej strony polecam "Ziarno prawdy" książka trzyma w napięciu, film już trochę mniej.... wcześniej wymieniony "Bezcenny" to też świetna powieść, zdecydowanie lżejsza, taka "dynamiczna sensacja", którą pomimo 350 stron czyta się w ekspresowym tempie

mala_gente
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#7 » 18 lut 2016, o 14:31

Polecam Yrsę Siguardardottir. Ma świetne książki, z atmosferą, tajemnicą. Pisze kryminały, napisała poza tym jeden horror i jedyną książkę, podczas czytania której bałam się- Pamiętam Cię.

Richirich
scyzoryk
scyzoryk

Post#8 » 9 mar 2016, o 16:20

Jo nesbo w szczególności "Syn". Polecam także serie z Harrym Hole

Wróć do „Książki”