Fantasy na wakacje

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#11 » 3 sie 2015, o 20:01

Camenne pisze: To nie do końca to, czego szukasz.

Szukam po prostu dobrego fantasy, aż wstyd, że jeszcze nie przeczytałam.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#12 » 6 sie 2015, o 20:23

Czy "Zaczarowane życie" Diany Jones ma więcej niż tylko jedną część?
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#13 » 6 sie 2015, o 20:42

Kilka lat temu lepiej orientowałam się w temacie...
Według wikipedii to jedna z powieści z serii.
Seria ta oparta jest na koncepcji wszechświata składającego się z wielu różnych światów, które powstawały, gdy jakieś ważne wydarzenia mogły się zakończyć na dwa lub więcej sposobów. Światy są klasyfikowane ze względu na warunki w nich panujące i światy podobne do siebie "łączy się" w Serie. W jednym z takich światów, w Anglii, mieszka Chrestomanci. "Chrestomanci" to tytuł urzędowy, noszony przez czarodzieja, który ma za zadanie dopilnować, by we wszystkich Seriach i wszystkich światach ludzie używali magii we właściwy sposób. Chrestomancim może zostać tylko czarodziej o dziewięciu żywotach, tj. taki, który nie ma swojego sobowtóra w żadnej z 9 pozostałych serii. Chrestomanci mimo że nie jest główną postacią wszystkich książek, pojawił się w każdej. Taki sam obraz wszechświata autorka wykorzystała także w innych swoich powieściach i opowiadaniach.

Książki z serii w kolejności według polskich wydań:

Zaczarowane Życie (oryg. Charmed Life, 1978)
Tydzień Czarów (oryg. Witch Week, 1982)
Magowie z Caprony (oryg. The Magicians of Caprona, 1980)
Dziewięć Żywotów Christophera Chanta (oryg. The Lives of Christopher Chant, 1988)
Magiczna Mieszanka (oryg. Mixed Magics: Four Tales of Chrestomanci, 2000), opowiadania.
Los Konrada (oryg. Conrad's Fate, 2005)
The Pinhoe Egg (2006) nie ukazała się jeszcze w Polsce.
Saga o Theare (oryg. The Sage of Theare), opowiadanie w antologii Wielka księga opowieści o czarodziejach, t.1
- skopiowałam dla leniwych.
- na allegro są dostępne tylko trzy pozycje po polsku, reszta po angielsku, w dodatku w wysokiej cenie.

Deneve

Fantasy na wakacje

Post#14 » 6 sie 2015, o 21:05

Czytałam tę serię ("Tydzień Czarów" mam nawet na własność, dostałam za dzieciaka na urodziny). Jako dzieciaka mnie zaciekawiła, ale teraz jest raczej miałka i bez polotu. ;P W bibliotekach na pewno będzie, bo sama, po przeczytaniu Tygodnia Czarów, wypożyczałam kolejne pozycje z lokalnej biblioteki w mojej małej mieścinie, a było to wieki temu. (chyba do najnowszych nie dotarłam, nie pamiętam już ._.)

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#15 » 6 sie 2015, o 22:20

Tak dostałam pierwszą część i mi coś nie pasowało bo taka chudzinka, więc stwierdziłam, że warto zapytać.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#16 » 7 sie 2015, o 10:56

Jak książka? pewnie połknęłaś do rana.

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#17 » 7 sie 2015, o 18:07

agathas pisze: pewnie połknęłaś do rana.

Nie tknęłam jeszcze, ale takie chucherko, to najpewniej tak będzie.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#18 » 7 sie 2015, o 20:11

Jak poczujesz, że nadszedł czas na coś ambitniejszego, to daj znać, mam ciekawe dwie pozycje.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Fantasy na wakacje

Post#19 » 7 sie 2015, o 21:10

Aaa, jak już polecacie DWJ, to może warto też wspomnieć o Ruchomym Zamku Hauru, który jest jej najbardziej znaną powieścią, głównie dzięki adaptacji Ghibli. :D I fakt, cykl o Chrestomancim wydaje się dosyć dziecinny, ale to głównie zasługa polskiego tłumaczenia i podejścia, że książki dla dzieci powinny być pisane na niższym językowo poziomie. Mimo wszystko, DWJ to nadal klasyka gatunku i też serdecznie polecam, to jedna z moich ulubionych autorek.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Fantasy na wakacje

Post#20 » 7 sie 2015, o 21:21

Od siebie dodam jeszcze Gaimana, bo to nazwisko jeszcze nie padło, i Martina. Lira polecała mi też nie jeden raz Naomi Novik, sama przeczytam dopiero za niedługo ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Książki”