Fantasy na wakacje

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#21 » 7 sie 2015, o 21:27

A ja dodam jeszcze, bo mam przed oczami i mnie kusi...
"Szardik" i "Wodnikowe wzgórze" Richarda Adamsa. Książki mają po około 700 stron, więc powinny cię zadowolić w tej kwestii.

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#22 » 7 sie 2015, o 21:43

Wypożyczyłam Umberto Eco "Baudolino" i coś Zafóna. Chcę jeszcze zapoznać się do końca "Zaczarowanym Życiem", wtedy będę kontynuować.
Camenne pisze:i Martina.

Martin już dawno ogarnięty.

agathas pisze:"Szardik" i "Wodnikowe wzgórze" Richarda Adamsa. Książki mają po około 700 stron, więc powinny cię zadowolić w tej kwestii.

Dobra, biorę.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#23 » 11 sie 2015, o 12:31

No, Ninehn, jak tam "zaczarowane życie"?

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#24 » 11 sie 2015, o 19:15

Tłumaczenie dziecinne, racja, chciałabym dostać w łapki oryginał, ale i tak nic nie przebije tego, że w bibliotece miejskiej liczącej sobie ok. 60 regałów i tysiąca książek, nie ma następnych części. Lepiej! Nie ma Anne McCaffrey, nie ma Grzędowicza, nie ma większości książek z tego, co mi polecieliście (prócz "Wodnikowego Wzgórza", to dostałam), a Prattchet został splugawiony i dostał zaledwie jedną półeczkę. Wracam do biblioteki wiejskiej, mimo że stokroć mniejsza, wciąż ma więcej.
Nigdy nie oceniajcie biblioteki po okładce moi drodzy.
Poziom złości maksymalny.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Fantasy na wakacje

Post#25 » 11 sie 2015, o 19:42

Mam nadzieję, że ci się spodoba, bo to specyficzne fantasy, bez czarodziei.

sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Fantasy na wakacje

Post#26 » 12 sie 2015, o 16:27

No to ja polecę Brandona Sandersona i jego "Archiwum Burzowego Światła". Póki co z tej serii wyszły dwie książki (ponoć ma być pięć) - "Droga Królów" i "Słowa Światłości". Książki to takie cegiełki liczące ok 950 stron każda :) Czyta się bardzo dobrze, książki wciągają, no i opowiadają o całkowicie innym świecie - inne zwierzęta, inne rośliny, inne zwyczaje. Arcyburze no i wszechobecne spreny :D Na początku czytania może być trochę trudno, bo autor nie podaje wszystkiego na tacy i tak naprawdę wielu rzeczy dowiadujemy się z czasem, bądź sami domyślamy się z opowiadań i przemyśleń bohaterów, ale z czasem cały Roshar (kraina w której osadzona jest historia) staje się coraz bardziej interesujący i intrygujący.
Sama fabuła kręci się głównie wokół czterech głównych bohaterów (Kaladina, Shallan, Dalinara i Shetha), ale tak naprawdę pełno w książkach różnych postaci, a każda ma swój niepowtarzalny charakter.
Nie wiem czy coś jeszcze napisać, żeby zachęcić. Nie chcę zdradzać, co się dzieje w książce, bo i trudno to w skrócie opisać i nie chcę psuć przyjemności z czytania. Najlepiej samemu się przekonać ;)
[center]Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Albert Einstein[/center]

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#27 » 12 sie 2015, o 17:01

sí-mac tíre pisze:Sama fabuła kręci się głównie wokół czterech głównych bohaterów (Kaladina, Shallan, Dalinara i Shetha)

Czy to jest napisane w stylu "Gry o tron"? Jest podzielone na rozdziały dotyczące właśnie tych bohaterów?

sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Fantasy na wakacje

Post#28 » 12 sie 2015, o 17:44

Głównie tak. Każdy rozdział jest poprowadzony z punktu widzenia jednego bohatera. Ale nie zawsze jest to ktoś z tej czwórki - czasami jest to jakiś poboczny bohater, bądź ktoś pozornie w ogóle niezwiązany z głównymi bohaterami :)

Albert Einstein[/center]

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fantasy na wakacje

Post#29 » 12 sie 2015, o 18:03

A nie wiesz może w jakiej częstotliwości ten autor, mniej więcej, wydaje książki? Jestem trochę niecierpliwą osóbką.

sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Fantasy na wakacje

Post#30 » 12 sie 2015, o 18:12

Nie mam pojęcia :) Wiem tylko, że jest w trakcie pisania trzeciej części "Archiwum Burzowego Światła" :)

Albert Einstein[/center]

Wróć do „Książki”