Wybieramy ulubionych bohaterów polskiej fantastyki

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Re: Wybieramy ulubionych bohaterów polskiej fantastyki

Post#11 » 20 kwie 2009, o 22:12

Uwaga, oto wyniki plebiscytu na ulubionego bohatera polskiej fantastyki!

Na pierwszym miejscu, z aż 15 punktami plasuje się nasz ulubiony wampir z Sagi o Wiedźminie, czyli Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy !

Drugie miejsce zajmują ex aequo Asmodeusz oraz Semen Korczaszko (obaj po 4 punkty).

Na trzecim miejscu zaś uplasowali się Generał Nex oraz Cadron (po 3 punkty).

Dalsze wyniki:
4.Triss Merigold - 2pkt
Loki - 2 pkt
5. Pożeracz Chmur - 1 pkt
Promień - 1 pkt
Biafra - 1pkt
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#12 » 12 cze 2009, o 18:52

Po czasie, ale - nie dziwię się, że Regis wygrał, naprawdę ;)
A co Wy na kolejną odsłonę plebiscytu? Lai? Chociażby ulubiony bohater zagranicznej fantastyki albo cokolwiek innego? :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

Post#13 » 28 lut 2011, o 22:31

Jak ja dawno temu czytałam Wiedźmina. Nie pamiętam, kto to ten Regis :D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#14 » 28 lut 2011, o 22:36

Dajcie mi nóż!
Regis to super uber pro pociągający wampir, co mi przypomniało o tym, że... zaklepuję go sobie, o! :lol:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

Post#15 » 28 lut 2011, o 22:37

Oeone pisze:Dajcie mi nóż!
Regis to super uber pro pociągający wampir, co mi przypomniało o tym, że... zaklepuję go sobie, o! :lol:

O matko, tak, coś mi świta! :D:D:D

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#16 » 28 lut 2011, o 22:40

Oeone pisze:Dajcie mi nóż!

WTF, nie fair! ;>
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne

Post#17 » 28 lut 2011, o 22:44

Mogę się podzielić :>

Ale Regis jest, jak dla mnie, najlepszym wampirem polskiej fantastyki, jak Sapek mógł go zabić? Zresztą wiecie... jak on mógł ich WSZYSTKICH zabić za jednym ruchem? Tak się nie robi :?

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#18 » 28 lut 2011, o 23:29

Regiiiis, jego kontemplacja srebrnych widelców, aaaaaaaaaaaaaa, albo "Czuję sobie taką siłę, że mógłbym rozpieprzyć ten zamek". Absolutnie ubóstwiam, bezapelacyjnie najlepszy wampir EVER!
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Ingvar
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#19 » 21 gru 2016, o 21:00

A ja się zabawię w górnika i odkopię ten temat. Śmierdzący zielskiem wampir był (i jest) zacną postacią i mnie również było go szkoda, ale nie umieściłbym go w pierwszej trójce. I teraz uwaga:

1. Leo Bonhart - Z 'sagi o wiedźminie' tomy od 3 do 5. pióra A. Sapkowskiego. To był dopiero, moje drogie Słoneczka, łajdak. Uwielbiałem go za pasję, z jaką wykonywał swoją pracę i serce, które w nią wkładał. Za cytat o tym, że jest szczęściarzem, jak panna lekkich obyczajów, bo robi to, co lubi i jeszcze mu za to płacą. Za to, że był człowiekiem, który hipotetycznie był zdolny usiec w walce wiedźmina - co powinno wzbudzać szacunek dla jego umiejętności. Za to, że nie czuł strachu. Za to, że w ogóle mało czuł. I za to perwersyjne uczucie, jakim darzył Ciri. To jest dopiero zapadająca w pamięć postać!

2. Vuko Drakkainen - główny (jak dotąd) bohater "Pana Lodowego Ogrodu" pióra Jarosława Grzędowicza. Z pozoru typowy dla tego autora bohater typu 'a lonely wolf' wzorowany nieco na hollywoodzkich twardzielach, lecz niepozbawiony psychologicznej głębi. W istocie - to, co napisałem wcześniej, plus jedna wielka kopalnia czarnego humoru i rozmaitych pobudzających czytelnika do własnych refleksji przemyśleń natury społecznej. Taki 'average guy' który w prosty i dosadny sposób komentuje rzeczywistość. I jest w tym znacznie lepszy od Geralta.

3. Wagner - jedna z wiodących postaci z powieści 'Wrzesień' napisanej przez Tomasza Pacyńskiego. Lubię go, jak i całą powieść, za ponury klimat, ciekawe przemyślenia i prawdziwość przedstawionych postaci. Wagner zapada w pamięć, aczkolwiek w różnym czytelniku wzbudza różne uczucia - Wam pozostawiam jego ocenę.

I tyle. Jeśli mocno zgrzeszyłem tym odkopaniem, to przepraszam.
Demos Kratos Kvtos v Kakos.

Awatar użytkownika
Camenne

Wybieramy ulubionych bohaterów polskiej fantastyki

Post#20 » 21 gru 2016, o 22:33

Myślę, że można zmienić formułę tematu, bo skoro od 2009 nie udało nam się skutecznie przeprowadzić "wyborów", to lepszy będzie temat ogólny o ulubionych bohaterach polskiej fantastyki :D

Ze swojej strony do moich ulubieńców obecnie dodałabym Olafa Fjollsfinna z "Pana Lodowego Ogrodu" - postać dość dystyngowana, ostrożna i niechętna do podejmowania pochopnych decyzji, co bardzo zwróciło moją uwagę i naprawdę mi się spodobało. Nie mówiąc o tym, że jego postawa była zdroworozsądkowa w porównaniu do Vuka (również lubię), który porywał się na ratowanie świata, w zasadzie nie zastanawiając się długo, jak się za to zabrać. Olaf nie był skłonny do szybkich poświęceń i ingerowania w (pozornie) cudzy konflikt, ale mimo wszystko właśnie jego postać w pewien sposób mi zaimponowała. Nie wiem, jak będą wyglądać jego wybory w punkcie kulminacyjnym, który jest dopiero przede mną.
Moja sympatia do postaci wiedźminowskich stopniała - zwłaszcza jeżeli chodzi o Triss, którą obecnie pamiętam bardziej z podkochiwania się w Geralcie niż uroku i wdzięku, o którym pisałam tutaj parę lat temu.

Wróć do „Książki”