Komentator Sierpnia 2019

Wybory najlepszych Komentatorów.

Kto powinien zostać Komentatorem Sierpnia?

Czas głosowania minął 17 wrz 2019, o 08:26Please note that results are sorted by decreasing number of votes received.

Alchemik
10
24%
Briala
6
15%
Camenne
6
15%
szczepantrzeszcz
6
15%
Gorgiasz
5
12%
Karen
3
7%
kikimora
3
7%
Irys
1
2%
witka
1
2%
azyl_dla_dentystow
0
Brak głosów
JanChmurka
0
Brak głosów
Kawka
0
Brak głosów
kresowa pani
0
Brak głosów
Marek Adam Grabowski
0
Brak głosów
Marian
0
Brak głosów
nebbia
0
Brak głosów
Toyer
0
Brak głosów
xeno
0
Brak głosów

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Komentator Sierpnia 2019

Post#1 » 4 wrz 2019, o 13:37

Po małej (niezamierzonej) przerwie zapraszamy do udziału w sierpniowych wyborach na Komentatora Miesiąca!
Serdecznie zachęcam zachęcam do głosowania na osoby, których dzielna praca komentatorska waszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Najlepszy z najlepszych otrzyma tytuł Komentatora Miesiąca oraz zieloną rangę. Jak głosujemy? Tradycyjnie - w ankiecie, którą znajdziecie powyżej. Każdy ma do dyspozycji trzy głosy, które można rozdać w dowolny sposób. W przypadku remisu odbędzie się dogrywka.
Nominowane do tytułu są wszystkie osoby, które w ubiegłym miesiącu dodały przynajmniej dwa dłuższe komentarze (nie krótsze niż jedna linijka).

Głosowanie potrwa 10 dni, czyli do 17 września.

Dodano po 5 godzinach 10 minutach 14 sekundach:
Lojalnie przypominam, że NIE można głosować na siebie. Takie głosy będą uznane za nieważne, więc lepiej je spożytkować zgodnie z zasadami plebiscytu.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Komentator Sierpnia 2019

Post#2 » 10 wrz 2019, o 11:07

Przypominam o głosowaniu! Zostało już tylko 7 dni ;)

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Alchemik
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Komentator Sierpnia 2019

Post#3 » 18 wrz 2019, o 14:44

Serdecznie dziękuję wszystkim Tym, którzy głosowali na mnie w ankiecie.
Zdaję sobie sprawę, że to duża odpowiedzialność, choć tytuł honorowy.
Postaram się nie zawieść również tych, którzy na mnie nie głosowali.

Jerzy Edmund Alchemik

Cholera, ten zielony kolorek bardzo wyróżnia z tła.

Awatar użytkownika
Briala
Odsyłam do literatury
Odsyłam do literatury

Komentator Sierpnia 2019

Post#4 » 18 wrz 2019, o 14:49

Gratuluję, Alchemiku! Zasłużyłeś. :)
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Komentator Sierpnia 2019

Post#5 » 18 wrz 2019, o 14:50

I bardzo dobrze, ma się wyróżniać! :D

Nie zdążyłam oficjalnie ogłosić zwycięzcy plebiscytu (tak to jest, jak próbuje się pewne rzeczy zrobić na szybko przed wyjściem), ale myślę, że wszyscy przeczuwali, kto przywdzieje zieleń Komentatora, bo Alchemik wysunął się na prowadzenie bardzo szybko :) Bardzo gratuluję, wyróżnienie zasłużone w dwustu lub nawet trzystu procentach :D

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Komentator Sierpnia 2019

Post#6 » 18 wrz 2019, o 15:01

Cieszę się, "Merlinie" :-D

P.S. Czy Ci się to podoba, czy nie, to dla mnie będziesz zawsze Czarodziejem :!: :!: :!:
Cudnie Ci w tym zielonym do czarodziejskiego oblicza :p
Sobą jestem :-D

Awatar użytkownika
Alchemik
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Komentator Sierpnia 2019

Post#7 » 18 wrz 2019, o 15:21

Dziękuję, oczywiście.
Damo z Kresów, a jednak wolę być alchemikiem, niż czarodziejem.
To przez skażenie mojego spojrzenia na magię nauką, którą w siebie wpompowywałem, gdy mi się chciało.
Aforyzm Artura.C. Clarke'a
Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii
leży na mnie jak wyjściowy garnitur.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Komentator Sierpnia 2019

Post#8 » 18 wrz 2019, o 15:49

Gratuluję Alchemiku! Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Komentator Sierpnia 2019

Post#9 » 18 wrz 2019, o 15:54

Gratuluję zwycięstwa Alchemiku, życzę jak najwięcej weny, zarówno do komentarzy jak i utworów!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
bronisz
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Komentator Sierpnia 2019

Post#10 » 18 wrz 2019, o 16:52

Gratuluję...
:trophy: :trophy:

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Komentator Sierpnia 2019

Post#11 » 18 wrz 2019, o 17:21

Alchemik pisze:Dziękuję, oczywiście.
[...] jednak wolę być alchemikiem, niż czarodziejem.
To przez skażenie mojego spojrzenia na magię nauką, którą w siebie wpompowywałem, gdy mi się chciało.
Aforyzm Artura.C. Clarke'a
Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii
leży na mnie jak wyjściowy garnitur.

Jerzy Edmundzie,

muszę ci wreszcie wyjaśnić, skąd u mnie ta niechęć do miana „Alchemika” i do alchemii? Po pierwsze, nie wiem czemu, lecz kojarzą mi się owe określenia z ezoteryką, mimo iż ta była mi niegdyś wyjątkowo bliska.
Po mentalnych doświadczeniach z tąż, staram się już nie mieć niczego wspólnego ani z magią, ani z udającą naukowość szarlatanerią.
M.in. zraził mnie do tych paranauk casus Michała Sędziwoja, osoby dwoistej, dlatego przypomnę krótką, pozornie optymistyczną, legendę:

Z rynkiem sądeckim związana jest legenda o Michale Sędziwoju herbu Ostoja, alchemiku znanym na dworach królewskich Europy zwanym „księciem alchemików’.
Sędziwój- pochodził z rodu osiadłego w Łukowicy. Pobierał nauki w kolegiackiej, sądeckiej szkole, a jego zdolności zawiodły go do krakowskiej akademii. Zamiast studiować medycynę zajął się zgłębianiem wiedzy tajemnej, chciał bowiem posiąść modną wówczas wiedzę zamieniania metali w złoto.
Wyjechał z ojcowską kiesą w podróż po Europie, odwiedzając pracownie najbardziej znanych alchemików. Studiował ich rękopisy, przeprowadzał doświadczenia. W Saksonii spotkał się z włoskim alchemikiem Sethonem. Od niego otrzymał tajemny proszek, przy pomocy którego każdy metal zamieniał się w złoto.
Sethon umierając zostawił Sędziwojowi swoją pracownię; Sędziwój wyjechał do Pragi, gdzie wezwał go zainteresowany czarną magią król Rudolf II. W obecności władcy przeprowadził udane doświadczenia zamiany ołowiu w złoto. Z Pragi udał się do Witenbergii do księcia Fryderyka III, chcącego zapełnić złotem swój pusty skarbiec. Sędziwój zademonstrował tutaj swoje alchemiczne zdolności. Nie sławy jednak doznał, ale przykrości ze strony zazdrosnego, a odsuniętego z dworu swego poprzednika, który pozbawił go cudownego proszku, a jego samego uwięził. Z odosobnienia uwolnił go jego praktykant. Po tych przygodach wrócił Sędziwój do Nowego Sącza i widać dobrze mu było tam żyć, skoro powraca w każdą sylwestrową noc.
Zjawa odziana w profesorską togę nawet w najjaśniejszą noc nie pozostawia za sobą cienia, gdy spacerując po sądeckim rynku rozrzuca dukaty. Padają bezgłośnie, ale lśnią; kto dostrzeże je, temu będzie sprzyjać szczęście przez cały rok.

Niby pozytywnie, dla mnie - nieprzekonująco. Nie lubię bowiem fałszerstw(a) czy łatwego bogacenia się, którym sprzyja właśnie alchemia.

Ty przeto nazwij się jak chcesz oraz bądź kim chcesz, mnie nie przekonasz, ponieważ jedynie poezja posiada dla mnie swoiście niepowtarzalny czar, nie dywagacje, które tak naprawdę wyłącznie prowadzą w „bezpył”.
Sobą jestem :-D

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Komentator Sierpnia 2019

Post#12 » 18 wrz 2019, o 18:39

Alchemik pisze:Cholera, ten zielony kolorek bardzo wyróżnia z tła.
Nie tylko zielony kolorek wyróżnia. Pomijając honory standardowe (najpiekniejsze kobiety i najlepsze wina) królowi komentarza wolno wstawiać teksty dłuższe niż aktualny limit. Takich przywilejów nie miał w PRL nawet kierownik sklepu mięsnego :)) Szczepan gratulacje składa i weny, również tej komentatorskiej, życzy.

Jeżeli chodzi o Sędziwoja... dostrzegam pozytyw. Facet posłużył za pierwowzór literacki niejakiemu Andrzejowi Pilipiukowi. Postać Mistrza Sędziwoja, na kartach cyklu "Kuzynki" przedstawiona, pozwala, w chwilach pesymizmu, stwierdzić, że świat nie jest taki zły.

Wróć do „Komentator Miesiąca”