Strona 1 z 1

Komentator Marca 2018

: 7 kwie 2018, o 21:49
autor: Karen
Nadszedł czas na głosowanie na Komentatora Marca!
Zasady jak zawsze te same: 10 dni głosowania, 3 głosy do dyspozycji i możliwość ich zmiany do momentu zamknięcia głosowania.
A teraz uwaga: przy okazji mamy dla Was małą niespodziankę!
Postanowiliśmy urozmaicić nasz komentatorski plebiscyt i w tym roku wprowadzić do niego nagrodę książkową.
W tej edycji Komentator Miesiąca otrzyma książkę "Najlepiej w życiu ma twój kot. Listy" - Wisława Szymborska.

Zachęcamy też do komentowania tekstów w tym miesiącu, bowiem zwycięzca tytułu Komentatora Kwietnia, prócz standardowej zielonej rangi otrzyma bestsellerową powieść ''Książę Mgły" Carlosa Ruiza Zafona. A więc bierzcie się do roboty! ;)

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.
Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.

Komentator Marca 2018

: 14 kwie 2018, o 11:05
autor: Camenne
Jeszcze tylko trzy dni! Nie zapomnijcie zagłosować ;)

Komentator Marca 2018

: 19 kwie 2018, o 07:15
autor: Camenne
Ślicznie dziękuję wszystkim za oddane głosy! Ostatnio wracam powoli do komentowania i tym bardziej się cieszę, że uważacie moje opinie za warte głosu ;)

Przy okazji jednak chciałabym zrezygnować z nagrody książkowej, nie w moim czytelniczym guście, a też głupio przyjąć książkę, którą samemu się kupiło, i tym bardziej szkoda, by się marnowała nieczytana. Szczepanie, rozminęliśmy się o głos, mam nadzieję, że zgodzisz się na uhonorowanie Listami :D

Komentator Marca 2018

: 19 kwie 2018, o 10:03
autor: DuralT
Gratulacje Cam!

Komentator Marca 2018

: 19 kwie 2018, o 12:46
autor: Gorgiasz
Gratulacje dla Cam i Szczepana! Obrazek

Komentator Marca 2018

: 19 kwie 2018, o 13:15
autor: Camenne
Dzięki, Dural, Gorgi :D

Komentator Marca 2018

: 23 kwie 2018, o 17:54
autor: szczepantrzeszcz
Panie i Panowie,

Bardzo doceniam gest Cam, jednak czuję się niezręcznie, wręcz głupio. Tym bardziej, że sam zdaje się nie przyłożyłem ręki (to znaczy myszy) do ceremonii głosowania i nie kliknąłem... również bym na Camenne głosował więc i zwycięstwo bardziej wyraziste by było.

Pokarm duchowy (na przykład książka) w przeciwieństwie do żarcia w lodówce się nie psuje, a pokarm duchowy wyższej jakości nie tylko nie ulega przeterminowaniu, ale z czasem szlachetnieje. Jak wino. Myślę, że jeszcze niejeden konkurs przed nami, że książka doczeka swego zwycięzcy i za wieniec laurowy posłuży.