Co zmienilibyście na forum?

Ogłoszenia oraz miejsce na zgłaszanie propozycji i uwag.
Alfa i omega
Administrator

Post#1 » 20 paź 2016, o 14:43

Jak w tytule wątku, jest to miejsce, gdzie można zgłaszać swoje propozycje i sugestie wobec obecnego wyglądu bądź funkcjonowania forum.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Co zmienilibyście na forum, gdyście mogli?

Post#2 » 1 lis 2016, o 22:09

W sumie to zmieniłbym tytuł tego posta.
Bo aktualnie brzmi to jak ,,Co byście mogli zmienić, GDYBYŚCIE mogli? Bo tak to nie możecie! Ha! HA!''
Ale rozumiem, że temat historyczny ;)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 2 lis 2016, o 20:38

Faktycznie niefortunna nazwa tematu, ale w zupełności nie o to chodziło :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Post#4 » 24 sie 2017, o 19:13

Odświeżam temat!
Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi lub pomysły, jesteśmy na nie otwarci.

Część rozwiązań i zasad, które są na forum, są z nami od początków, więc niekoniecznie muszą się sprawdzać tak, jak w pierwszych latach forum. Dobrym przykładem jest podział działów prozy (ankieta dotycząca zmian jest w odrębnym temacie: https://www.forum.artefakty.pl/viewtopi ... =80&t=4919). Są też rzeczy, które moglibyśmy wprowadzić, więc śmiało zgłaszajcie swoje pomysły. Osobiście nie boję się wprowadzania zmian na forum, a wręcz uważam, że są potrzebne - wszystko zmienia się z czasem, zmieniają się potrzeby i oczekiwania, a dobrze jest podążać za nimi i udoskonalać niż pozostawać w tym samym miejscu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 23 lis 2017, o 10:47

Chciałabym nieco rozruszać forum (a właściwie siebie, bo miałam długą przerwę od forum) - i w takich momentach, gdy po przerwie mogę spojrzeć na Artefakty świeżym okiem, zawsze skupiam dużą uwagę na ewentualnych zmianach i usprawnieniu forum. Wiecie, że jestem otwarta na zmiany, ba, lubię je i zawsze jestem za tym, by zmieniać się i rozwijać. Przypominam więc o tym temacie i chciałabym, byście otwarcie pisali, co według was należałoby zmienić w forum, jeżeli tylko macie jakieś uwagi. Najciekawsze inicjatywy forum, takie jak Scholaria, sam dział Poezji czy Kącik porad pojawiły się za sprawą właśnie użytkowników.

Przy okazji informuję, że nastąpiła zmiana w regulaminie - uwzględniono w nim zapisy głównie o kasowaniu kont i zmienianiu nazw użytkowników.

§ 3. Zmiana nazwy użytkownika oraz kasacja konta
1. Na prośbę użytkownika jego konto może zostać usunięte. Konto jest usuwane po 5 dniach od otrzymania przez administrację wiadomości, jedynie w przypadku, gdy użytkownik potwierdzi, że jego decyzja jest ostateczna. Odzyskanie usuniętego konta nie jest możliwe.
2. Posiadanie więcej niż jednego konta jest dozwolone jedynie w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym poinformowaniu administracji. Po założeniu nowego konta, poprzednie jest usuwane.
3. Powyższy punkt nie dotyczy osób zbanowanych na stałe lub odbywających karę banicji okresowej; każde kolejne konto zakładane przez takowych jest blokowane.
4. Na prośbę użytkownika nazwa jego konta może zostać zmieniona.

Zmieniłam też punkt mówiący multikontach, rozszerzając go o możliwość udzielania się na forum innym kontem, niż pierwotnie założone, w uzasadnionych przypadkach (przykład dalej) i po wcześniejszym uprzedzeniu nas i podaniu swoich powodów. Mieliśmy trochę próśb i pytań od użytkowników, którzy udzielali się na forum na przykład 5, 3, x lat temu i którzy chcieliby wrócić pod nowym kontem.
Nie było również zapisu o zmianie nicka - co zawsze robiłam za prośbą, ale teraz jest o tym stosowna wzmianka w regulaminie ;))

Awatar użytkownika
Marian
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#6 » 23 lis 2017, o 11:47

:smiley: Według mnie mnie wszystko jest w porządku. :smiley:

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Post#7 » 6 sty 2018, o 10:42

Hmm, a mi tak teraz przeleciała przez głowę myśl stworzenia opcji dodawania rzeczy do listy ''do przeczytania'' na swoim profilu w jakiejś zakładce. Sama często łapię się na tym, że zobaczę jakiś Wasz tekst, ale nie mam czasu go przeczytać i mówię sobie, że zrobię to później, po czym temat ginie w gąszczu nowych postów i w pasku ''Najnowsze'' ucieka na dalsze strony, a ja o nim zapominam. Zresztą podobnie jest z niektórymi forumowymi ''klasykami'', starszymi tekstami, które np. wygrały dawne Arcypióra czy Tesksty Miesiąca, jestem ciekawa ich, ale wiecznie zapominam, że chciałam coś czytnąć.
Ale to tylko taka moja luźna myśl, jeszcze cieplutka, sprzed 5 minut. :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#8 » 6 sty 2018, o 11:10

Ooo, podoba mi się pomysł Karen, też tak mam, że coś planuję przeczytać, skomentować, a potem mi to jakoś umyka. :D
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 6 sty 2018, o 11:43

Świetny pomysł :D
Najzabawniejsze jest to, że istnieje taka opcja w skrypcie i opisywałam ją dawno dawno temu na forum, ale nikt nie korzystał, więc wyłączyłam. Już włączona i zrobiłam szybciutko poradnik, jak dodać do zakładek i gdzie potem listę znaleźć:

viewtopic.php?f=80&t=5555

Awatar użytkownika
Karen

Post#10 » 6 sty 2018, o 11:51

Super :D Nie wiedziałam, że mój pomysł tak szybko wejdzie w życie. xD
Ja na pewno skorzystam, bo dużo mi umyka z pamięci, szczególnie jak jestem na uczelni i przeglądam forum, a coś w oko wpadnie i odkładam na później, bo czasu brak.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „O Artefaktach”