Zachęcamy do głosowania na prozę i poezję kwietnia!

Zagłosuj na Komentatora Kwietnia!

Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Zmieniamy się dla was!

Ogłoszenia oraz miejsce na zgłaszanie propozycji i uwag.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Zmieniamy się dla was!

Post#1 » 31 lip 2015, o 15:21

Temat generalny-organizacyjny na informacje po aktualizacji skryptu. Wiem, że nowe nie zawsze znaczy lepsze, ale w tym przypadku zmiany były nieuniknione, bo aktualizacja łatała pewne dziury w kodzie - w grę wchodziło bezpieczeństwo forum, a więc nie tylko działanie forum, ale też bezpieczeństwo danych. Sama bardzo nie lubię zmian, ale jednak są złem koniecznym. Ogólnie więc forum uległo zmianom, ale staram się zbliżyć jak najbardziej do jego poprzedniej wersji.

Ściągawka dla mających problem ze zorientowaniem się, gdzie co jest z poprzedniego stylu:

1. Gdzie są "Nieprzeczytane posty", "Nowe posty"?! etc.
Nowy styl nie ma bocznego menu i raczej go nie będzie, bo są fajniejsze rozwiązania. Obecnie te funkcje znajdziecie na górze strony po lewej:
1. najedźcie na te trzy paseczki na niebieskim tle -> 2. kliknijcie -> 3. wybierajcie, jaką opcję potrzebujecie

2. Gdzie jest panel użytkownika?
Analogicznie jak w przypadku 1., trzeba najechać kursorem w odpowiednie miejsce, kliknąć i wybrać z rozwijanego menu. Panel kryje się pod ikonką ludzika w prawym górnym rogu.
Obok znajdziecie wylogowanie się, FAQ (pomoc), prywatne wiadomości i powiadomienia.

3. "Oznacz fora jako przeczytane"
Znajdziecie teraz na górze forum, pod paskiem nawigacji.

4. Gdzie są tagi?
Jak wspominałam, aktualnie ich nie ma, bo mądrzy ludzie nie napisali jeszcze dodatku, który by coś takiego wprowadzał.

5. Gdzie jest shoutbox?
Będzie ;)) Pewnie nawet dzisiaj.

Nie wiem, o co jeszcze możecie chcieć pytać, więc po prostu śmiało pytajcie. Tak będzie mimo wszystko najprościej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Re: Zmieniamy się dla was!

Post#2 » 31 lip 2015, o 16:14

Camenne pisze:1. Gdzie są "Nieprzeczytane posty", "Nowe posty"?! etc

I tak z tego nie korzystałam, więc bez żalu.

Camenne pisze:3. "Oznacz fora jako przeczytane"

Nigdy z tego nie korzystałam, nawet nie wiem po co to jest.

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#3 » 31 lip 2015, o 19:29

agathas pisze:

Ja się przyznam, że też.

Taka ciekawostka, gdy chciałam zacytować agathas to kliknęłam "zgłoś ten post", znów dostałam małego zawału, całe szczęście, że nic się nie stało, bo moje serduszko w końcu by kitnęło.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

Deneve

Post#4 » 31 lip 2015, o 22:25

NinehnElizabeth pisze:
agathas pisze:

Ja się przyznam, że też.

Uhm... Ja nie czytam wszystkich tematów, jeśli mnie nie interesują. I po prostu przeglądam te, które mnie ciekawią, resztę zaznaczam jako przeczytane.

W ogóle wchodzę na forum po długiej nieobecności, a tu akurat nowy styl i brak shouta! :P Oddawać shouta! :P ;)
Wiem, że to trwa, tak tylko żartuję, jakby ktoś przypadkiem nie załapał.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Zmieniamy się dla was!

Post#5 » 1 sie 2015, o 08:33

Taaaak, strona zdecydowanie jest szersza. Nie da się z tym nic zrobić? Wiem, że była węższa wczoraj, nawet przy nowej grafice.
Chyba, że jedyną możliwością jest zmiana, która mi zaproponowała Camenne, ale ja nie jestem aż tak dobra, żeby wprowadzać takie zmiany osobiście :(

Arvense
scyzoryk
scyzoryk

Zmieniamy się dla was!

Post#6 » 16 paź 2015, o 09:22

Hej, dawno tu nie zaglądałam, ale jak już wpadam, to intensywnie wszystko czytam z maniackim zapędem... I nowy styl forum bardzo mi się podoba! Jest piękny, wyrazisty i praktyczny. Dobre posunięcie!

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Zmieniamy się dla was!

Post#7 » 30 paź 2015, o 07:17

Chyba już się przyzwyczaiłam do nowego oblicza forum, ale w sumie, to wolę poprzednie.

Awatar użytkownika
Camenne

Zmieniamy się dla was!

Post#8 » 12 paź 2016, o 11:32

Jak wspomniałam na czacie, ponownie pracuję nad nowym wyglądem dla forum :) Jeżeli ktoś chciałby testować wersję roboczą razem ze mną, to zapraszam, można ją ustawić przez panel użytkownika (styl, póki co, nazywa się "Kompaktowe Artefakty") lub zgłaszając tę chęć mi np. przez pw, a ja już wam przełączę wygląd forum ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

kati
scyzoryk
scyzoryk

Zmieniamy się dla was!

Post#9 » 13 paź 2016, o 11:18

Od razu zaakceptuje,ponieważ i tak wszystko dla mnie jest tu nowe.

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Zmieniamy się dla was!

Post#10 » 13 paź 2016, o 17:49

Naprawdę może być jeszcze lepiej? :))

Wróć do „Organizacja”