Propozycja nowego działu

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Propozycja nowego działu

Post#11 » 2 years temu

Jeżeli znalazłoby się trochę bajek, czemu nie - ale nie kojarzę, by było ich więcej niż kilka lub kilkanaście ;)) Obawiam się, że podzieliłby losu działu na dramaty, w którym pojawia się coś raz na rok lub dwa i który okazał się zupełnie niepotrzebny.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#12 » 2 years temu

Camenne pisze:Jeżeli znalazłoby się trochę bajek, czemu nie - ale nie kojarzę, by było ich więcej niż kilka lub kilkanaście ;)) Obawiam się, że podzieliłby losu działu na dramaty, w którym pojawia się coś raz na rok lub dwa i który okazał się zupełnie niepotrzebny.

No to może pozwolimy na początek istnieniu tego mojego kącika, który przed chwilą założyłem. Ja tam dopiszę jeszcze i bajkę, tylko że... ona dłuuuugachna - ma aż sześć rozdziałów i wiele obrazków. Każdy z takich rozdziałów publikowałbym, załóżmy co trzy dni jeden. No, ale... jeśli przez to wypadnę z limitu publikowania "normalnych" wierszydeł, to szkoda mojego zachodu przy wklejaniu obrazków, niezbędnych w bajce...
P.S - inna sprawa, to jednak strona/dział dla miniaturek. W tym pojęciu krótkie wierszyki typu haiku (mam ich dziesiątki), inne miniaturki, a także nasze "złote myśli"
Do roboty!!! Trzeba rozruszać to towarzystwo !!!
Milczenia nie należy cenić sobie złotem, gdy z politycznym spotkasz się bełkotem - bronmus45

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Propozycja nowego działu

Post#13 » 2 years temu

Też miałam na początku taki zapał, ale okazało się, że biję głową w mur.
Ale może tobie się uda. W co wątpię.

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycja nowego działu

Post#14 » 2 years temu

Działy podzielone są gatunkami, nie formami, poza tym 90% nich stanowią właśnie miniaturki, więc bez sensu ;)) Mało kto publikuje długie formy, które kiedyś oznaczaliśmy tagami NZ. Moglibyśmy teoretycznie przejść w Prozie na nowy podział - podział formami - i zrobić np. dział opowiadań, dział miniatur, dział powieści (wiadomo, nikt nie publikowałby całości), dział form rożnych (czyli drabble, bajki, nie wiem, co jeszcze, ale po prostu wszystko, co nie mieściłoby się w innych działach), ale czy jest sens? Wydaje mi się, że sensowniej dzielić jest na gatunki.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#15 » 2 years temu

... a jakie ja mam szanse z przebiciem się do czytelników, wśród gąszczy innych wierszy z takim oto przesłaniem w haiku, jeśli nie ma działu miniaturki ?
[center]Obrazek[/center][center]Lusterko słońca
zawieszone na szczycie
kwitnący księżyc[/center]

... żadnych szans - zawsze przebiją tą miniaturkę wiersze "ą"... "ę" o doopie Maryni z "bułką przez bibułkę" :cry:
Milczenia nie należy cenić sobie złotem, gdy z politycznym spotkasz się bełkotem - bronmus45

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycja nowego działu

Post#16 » 2 years temu

Cóż, zawsze możemy do Poezji dołączyć dział haiku i innych form, tylko kto będzie z niego korzystał? Dział stworzony, by wisiało w nich kilka haiku, nie spełni swojej roli, a do tej pory takie formy się tu nie pojawiały. Chyba że... spróbujemy, a nuż inni się odważą takie pisać ;)) Ktoś byłby za?

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Propozycja nowego działu

Post#17 » 2 years temu

Mnie to jest obojętne.
To nie moje forum.
Jak będzie, to będzie, jak nie, to nie, proste.
Niech Camenne zadecyduje.

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycja nowego działu

Post#18 » 2 years temu

Szczerze powiedziawszy i mnie jest to obojętne - bo i tak nie będę korzystać z tego działu, nie piszę poezji. Jeżeli są osoby, które chcą publikować na forum haiku i jakieś inne nietypowe formy poetyckie, nie mam nic przeciwko, by utworzyć dla nich dział.

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#19 » 2 years temu

Camenne pisze:Szczerze powiedziawszy i mnie jest to obojętne - bo i tak nie będę korzystać z tego działu, nie piszę poezji. Jeżeli są osoby, które chcą publikować na forum haiku i jakieś inne nietypowe formy poetyckie, nie mam nic przeciwko, by utworzyć dla nich dział.

Kochana Pani - ja naprawdę nie upieram się - przecież to była jedynie propozycja. Bo ja - mimo swojego wieku, nie potrafię przejść obojętnie obok spraw, które wydają mi się słuszne. Niekoniecznie dla wszystkich. No więc ? Jeśli to ma wiązać się z jakimiś kosztami finansowymi, to oczywiście inna sprawa. Jeśli natomiast nie ? - Kto się nie rozwija, ten się kurczy...!!!

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Propozycja nowego działu

Post#20 » 2 years temu

Dla mnie osobiście tworzenie nowych działów nie ma większego sensu, ale nie mam absolutnie nic przeciwko, jeżeli tylko więcej użytkowników (chociażby jeden prócz bronmusa) wyrazi taką chęć. A jeżeli nie, to nie.

Wróć do „Organizacja”