Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Propozycja nowego działu

Ogłoszenia oraz miejsce na zgłaszanie propozycji i uwag.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Propozycja nowego działu

Post#21 » 20 lut 2016, o 23:09

No to musimy znaleźć innego zapalonego haikurzystę (tak to się odmienia?) by potowarzyszył Panu Bronisławowi. Ja sam czytałem tylko te przetłumaczone i tych rodzimej produkcji za mało znam, by się wypowiadać na ich temat, a tym bardziej o nich pisać.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#22 » 20 lut 2016, o 23:33

Miniatury, to nie tylko haiku... Poczęstuję Ciebie akurat taką jedną na poczekaniu napisaną, jak tylko zauważyłem, że raczyłeś zabrać głos w przedmiotowej sprawie...
[center]Raz pewien użytkownik z Artefaktów forum
uwierzył, że już zdobył szczyty KARAKORUM.
Został tu nawet moderatorem
no i teraz, pod byle pozorem
chciałby innym powiedzieć - sio, fora ze dworu...
[/center]
Milczenia nie należy cenić sobie złotem, gdy z politycznym spotkasz się bełkotem - bronmus45

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Propozycja nowego działu

Post#23 » 20 lut 2016, o 23:36

A ty bronmusie znowu głupstwa insynuujesz.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Propozycja nowego działu

Post#24 » 20 lut 2016, o 23:48

bronmus45 pisze:Miniatury, to nie tylko haiku... Poczęstuję Ciebie akurat taką jedną na poczekaniu napisaną, jak tylko zauważyłem, że raczyłeś zabrać głos w przedmiotowej sprawie...
[center]Raz pewien użytkownik z Artefaktów forum
uwierzył, że już zdobył szczyty KARAKORUM.
Został tu nawet moderatorem
no i teraz, pod byle pozorem
chciałby innym powiedzieć - sio, fora ze dworu...
[/center]

Facet, przepraszam, ale trochę przegiąłeś. Nigdy ciebie nie próbowałem wygonić, czy nawet zniechęcić do uczestnictwa w życiu forum. Jest mi niezmiernie przykro, że takie odniosłeś (mylne!) wrażenie. Mam wiele wad i jestem ich świadom, ale chamem nie jestem i chamstwa nie znoszę. Jesteś człowiekiem, który przeżył wiele lat więcej niż ja. A zachowujesz się jak dzieciuch. Nie krytykuję tylko ciebie, uwierz mi, staram się nie być nigdy stronniczy. To, że jestem moderatorem (mam nadzieję!) nic nie zmieniło w moim zachowaniu. Co najgorsze ja staram się być wobec pana uprzejmy i miły, a pan mi odpowiada w taki sposób. Jedno pytanie. Dlaczego? Czy coś panu zrobiłem?
Może chodzi panu o ten niefortunny tekst o energetyce? Nie szukałem w literaturze powtórnie tego tematu, jednak podpytałem się znajomego z Inżynierii Materiałowej o okres powszechnego zastosowania metalu do ogrzewania pokarmu w warunkach polowych. Dostałem odpowiedź, która nie do końca potwierdzała tezy jakie wysnułem w swojej publikacji, częściowo jednak potwierdziła,to co napisałem. Ugruntowanie wykorzystania metalu jako pośrednika w ogrzewnictwie nastąpiło na terenach imperium rzymskiego, a po różnych turbulencjach dziejowych, na terenach dzisiejszej Polski zaczęto powszechnie je wykorzystywać w okolicach przełomu VII i VIII wieku naszej ery.

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#25 » 21 lut 2016, o 00:03

zielarka pisze:A ty bronmusie znowu głupstwa insynuujesz.

Bo mnie po prostu szlag trafia, jeśli ktoś pod pozorem dbania o przyszłość forum, wrzuca do worka z miniaturkami jedynie haiku, tym samym sugerując innym swoją niechęć do jakichkolwiek zmian. Ja się tak samo dobrze obejdę bez owego działu, jak i forum bez mojej tu obecności.
Szkoda gadania... Obrazek
Milczenia nie należy cenić sobie złotem, gdy z politycznym spotkasz się bełkotem - bronmus45

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Propozycja nowego działu

Post#26 » 21 lut 2016, o 00:09

Dobra, to poszukam MINIATURZYSTY, pasuje piękne określenie na pisarza miniatur? Bo jak dla mnie brzmi odrobinę obraźliwie.

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#27 » 21 lut 2016, o 00:16

DuralT pisze:Dobra, to poszukam MINIATURZYSTY, pasuje piękne określenie na pisarza miniatur? Bo jak dla mnie brzmi odrobinę obraźliwie.

:arrow: Słuchaj facet !!! To Ty starasz na każdym kroku mnie obrażać, tylko tego nie pojmujesz w swojej gigalomanii...
Nawet teraz. Nie chcę twojej łaski. I nic mnie nie obchodzą twoje energetyczne pomyłki. Ja jedynie dla dobra czytelników chciałem je po prostu wskazać, by nie brnęli w Twoje mylne "naukowe" wypowiedzi... Kapejszen?

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Propozycja nowego działu

Post#28 » 21 lut 2016, o 00:22

Nie staram się pana obrażać. Jeśli ma pan na to dowody to proszę bardzo je przedstawić.
A dalej nie przedstawił mi pan dowodów na to, że garnek gliniany lepiej przewodzi ciepło od garnka żeliwnego. Z chęcią zobaczę taki dowód.
Co to jest gigalomania? Bo nawet nie mogę znaleźć takiego słowa w słowniku.
Tak, naprawdę tego nie pojmuję.

PS: Właściwie to zrobiliśmy z tego taki off-top, że wypadałoby przenieść się z tą konwersacją gdzieś indziej.

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Propozycja nowego działu

Post#29 » 21 lut 2016, o 00:42

Nigdy nie dowodziłem, że garnki gliniane są lepsze od metalowych. Wykazałem jedynie, że tysiące lat przed Imperium Rzymskim już jedzono gotowane pożywienie, a w czasach rzymskich metal nie był niczym nadzwyczajnym. Więc żołnierze nie musieli jeść surowego mięsa, jeśli przedtem nie upiekli sobie nad ogniskiem, jak "naukowo" sugerowałeś w tamtym temacie. Przestań w końcu doczepiać mnie do twoich energetycznych powikłań, bo to Ty w końcu możesz się za nich wstydzić, a nie ja... A na czacie (wczoraj), odgrażanie się, że udowodnisz mi naukowymi wyliczeniami gorszą od metalu przewodność cieplną gliny z określoną zawartością piachu (krzemionki) jest po prostu żenujące... Udowodnij lepiej swoim profesorom, że nadajesz się do dalszych studiów.
P.S - już zapomniałeś szeregu przedrostków stosowanych na przykład w jednostkach fizycznych?
Giga to ciut wyżej od mega. A o megalomani słyszałeś?... Ty jesteś wyżej

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Propozycja nowego działu

Post#30 » 21 lut 2016, o 18:24

bronmusie, proszę o zakończenie tej dyskusji. Argumentacja ad personam może "działa" w innym miejscu, tutaj jak się nie ma argumentów - to się nie wjeżdża w pseudoargumenty oparte na "ty, ja, wy". Ostrzeżenie przyznane, za kontynuowanie wywodów będą przyznawane kolejne - aż do trzeciego, ostatniego.

Swoją drogą podejrzewam, że nie tylko ja pierwszy raz spotkałam się z określaniem miniaturami form poezji, bo w ogromnej części internetu miniatura to określenie na krótką formę prozatorską, więc to oburzenie na Durala, że śmie miniaturą określać tylko haiku, jest naprawdę niewarte komentarza.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Organizacja”