Scholarium - działy dla początkujących

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.

Co sądzisz o pomyśle?

Liczba opcji do wybrania: 1

Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#31 » 1 year temu

Niech oznaczają tagami, to łatwo będzie wrzucić we właściwy dział.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#32 » 1 year temu

Dokładnie :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#33 » 1 year temu

Nuria pisze:Przeczytałam wcześniejsze wpisy i pewnie gromy polecą na moją głowę, ale co tam :)
Piszę kilkanaście lat, zaczynałam od forum / podaruję sobie nazwę/ które po tylu latach istnieje i ma się całkiem dobrze.
Nie było żadnej szkółki, nie było półek, ale były / i pewnie są, aktualnie tam nie publikuję/ rzeczowe, ale dość ostre komentarze.
Też bywałam znokautowana, też łezka mi się zakręciła, ale czytałam innych, tych lepszych, którzy zbierali pozytywne opinie...po prostu CHCIAŁAM lepiej.
Broń Boże nie namawiam do chamskiego krytykowania nieudanych utworów, ale też jestem wrogiem poklepywania po pleckach tych, którzy nie robią postępów.
Rozbawił mnie ostatnio wpis jednego usera, który napisał, że nie czyta poezji...ale z ulubieniem ją publikuje. Czy taki ktoś będzie się rozwijał, czy będzie tkwił w miejscu, to już jego problem, a inni przestaną go nawet czytać, o komentowaniu nie wspomnę.

Zsumowując, wg mnie nie tworzyć podziałów...chyba, że DZIAŁ POCZĄTKUJĄCYCH, gdzie trafia każdy nowo zarejestrowany i DZIAŁ WPRAWNIE WŁADAJĄCYCH PIÓREM, gdzie trafia ten, kto został przez Administrację wyłuskany z Działu dla Początkujących...i od tej pory może publikować w dziale zaawansowanych .0
Ale generalnie nie robiłabym podziałów.

Ciekawy głos w dyskusji. Początkujący i wprawni poeci to chyba miałaś na myśli coś na podobę poezji.org?
Zgadzam się z Tobą co do takiego podziału.
Matt C.

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#34 » 1 year temu

Tak, właśnie o takim podziale myślałam.
Uważam, że jeśli JUŻ, to właśnie taki podział...a propozycja, która padła na początku, zdecydowanie jest nietrafiona.
No, ale to tylko ja...przemyślcie to jeszcze.
Nie mam monopolu na rację.

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#35 » 1 year temu

Propozycja stworzenia działu dla początkujących, a póżniej działu wprawnie władających piórem , to nic innego jak założenie dolnej i górnej półki. A tego nikt nie chce. Nie wiem czy w ogóle proponowany dział tzw.Scholarium ma sens bytu. Każdy, który tu przychodzi "czuje się pisarzem" i chyba niezbyt dobrze przyjmie taki podział. Lubię tych, którzy zamieszczając swój utwór piszą, że są początkującymi, ale z drugiej strony są też tacy, którzy swój pierwszy utwór ukrywają pod wiekiem, mówiąc, że mają "naście" lat. Tych niestety nie pochwalam. A teraz coś o komentatorach. Nie spieszcie się z oceną utworów, bo często obserwuję, że po ukazaniu się utworu, komentarz jest już po dwóch, trzech minutach. Zastanawiam się wówczas, czy komentujący dokładnie przeczytał utwór, przemyślał go, bo mnie wydaje się, że tego nie zrobił. Cofnijcie się panowie i panie do swoich ocen sprzed roku, dwóch, a nawet więcej lat. Przeczytajcie je jeszcze raz i odpowiedzcie sobie na pytanie: Napisałabym/łbym/ to samo dzisiaj? Mój apel jest jeden. Nie spieszcie się z ocenami. A teraz jeszcze pytanie do Gorgiasza. czy uważasz że dobrze byłoby wprowadzić taki zapis jak na tym portalu, gdzie obaj jesteśmy, że pod każdym utworem pokazuje się jego (autora) dorobek. Może ty lepiej wytłumaczysz o co chodzi. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#36 » 1 year temu

Propozycja stworzenia działu dla początkujących, a póżniej działu wprawnie władających piórem , to nic innego jak założenie dolnej i górnej półki.

A czy zaproponowano zakładanie działu wprawnie władającym piórem...? Bo mowa jedynie o tym pierwszym.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#37 » 1 year temu

To moja odpowiedz na poprzednie posty.

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#38 » 1 year temu

galeczka pisze:Cofnijcie się panowie i panie do swoich ocen sprzed roku, dwóch, a nawet więcej lat. Przeczytajcie je jeszcze raz i odpowiedzcie sobie na pytanie: Napisałabym/łbym/ to samo dzisiaj?

A jeżeli nie napisałabym tego samego - to źle? Przecież dzisiaj mogę sądzić o utworze tak, a za tydzień być może inaczej, bo przeczytam go mając inny nastrój, w innych okolicznościach, może spojrzę na niego z innej strony, zacznę dostrzegać niedostrzegalne wcześniej niuanse, albo intelektualnie rozwinę się i będę oceniać w inny sposób niż dawniej?
Co do jednego się jednak zgadzam -
galeczka pisze:Nie spieszcie się z ocenami.

I aby nie komentować na siłę.
galeczka pisze:Propozycja stworzenia działu dla początkujących, a później działu wprawnie władających piórem , to nic innego jak założenie dolnej i górnej półki.

W wersji przytoczonej przez Ciebie - być może tak by to wyglądało. Ale jeżeli stworzy się tylko i wyłącznie dział dla początkujących, który (wydaje mi się, że jeszcze raz fakt ten trzeba podkreślić) będzie otwarty dla chętnych, żadnego podziału nie wprowadzamy. To rodzaj rozsądnego uporządkowania. W Scholarium będą zapewne teksty złe i dobre (bo to, że ktoś jest początkujący i być może zamieszcza nawet swój pierwszy wiersz, opowiadanie itd, nie oznacza od razu, że będzie ono słabe), a ich wspólnym mianownikiem będzie wyróżnik "jestem początkującym pisarzem!", nic więcej.

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#39 » 1 year temu

W glosowaniu opowiadam się za "tak" i dałem temu wyraz tak głosując. Mam pewne wątpliwości i je przedstawiam, po to jest ta dyskusja, aby wypracować coś dobrego, pożytecznego i ku zadowoleniu wszystkich. Czym więcej głosów tym lepiej. A wracając do tych wpisów sprzed kilku lat, niektóre są warte śmiechu, ale czy my wiemy jaką one niejednemu/nej wyrządziły szkodę? Cieszę się, że popierasz to, aby nad każdym komentarzem trochę zastanowić się.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#40 » 1 year temu

Ad. galeczka
to nic innego jak założenie dolnej i górnej półki.

Nie można odmówić pewnej zasadności takiemu podejściu, choćby dlatego, że się pojawiło. Z tego wniosek, iż będą osoby, które tak to potraktują (wbrew intencjom pomysłu, jak sądzę) - i to nie byłoby pozytywne. Niestety, można mieć najlepsze intencje, które w praktyce zostaną opacznie odczytane.
A teraz jeszcze pytanie do Gorgiasza. czy uważasz że dobrze byłoby wprowadzić taki zapis jak na tym portalu, gdzie obaj jesteśmy, że pod każdym utworem pokazuje się jego (autora) dorobek.

Przede wszystkim jestem prawie pewien, że nie byłoby to możliwe technicznie; każdy program obsługujący dany portal ma swoją specyfikę, możliwości i ograniczenia. A tamten jest diametralnie różny.
Natomiast teoretyzując: czy byłoby to dobre? Sądzę, że tak, ale przecież mamy tu funkcję w profilu użytkownika "pokaż tematy użytkownika", która spełnia tę rolę (czasem z niej korzystam) - w sumie dwa kliknięcia więcej i jest. Chyba nie ma potrzeby modyfikacji. I znowu kłania się specyfika programu, a technicznych uwarunkowań nie przeskoczymy.

Wróć do „Organizacja”