Scholarium - działy dla początkujących

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.

Co sądzisz o pomyśle?

Liczba opcji do wybrania: 1

Pokaż wyniki

mirek13

Post#11 » 1 year temu (20 sty 2017, o 20:18)

No przeca piszę! Żadnych półek. żadnego dzielenia.
Jest tekst do analizy i rozwagi i tyle.
Mądry podda go konstruktywnej ocenie.
Baran uzna, że dział poniżej jego poziomu. To wtedy uświadomimy mu poziom.
Strasznie proste.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#12 » 1 year temu (20 sty 2017, o 20:18)

Scholarium - super, pod warunkiem, że będą osoby, które niejako z obowiązku będą pomagać, redagować, wskazywać błędy w "przyjaznej atmosferze" :D
Natomiast pomysł górnej i dolnej półki na rzeczonym portalu, uważam za totalnie poroniony. Znaczy sama idea jest dobra, ale wykonanie, polegające na tym, że anonimowy admin, bez słowa wyjaśnienia, czy nawet podpisu segreguje, jest po prostu ble. Z tego powodu zresztą, przestałam na tym portalu bywać. I, uprzedzając ewentualne skojarzenia - żadne moje "dzieło" nie znalazło się w dolnej. :D Wręcz przeciwnie, ale dostanie się na górną w takim trybie, to żadna nobilitacja.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#13 » 1 year temu (20 sty 2017, o 20:20)

Tjereszkowa, podzielam Twoje zdanie co do ww. portalu w 100% :)
Ja powiem szczerze, mogłabym takie Scholarium komentować, choć wybitnym komentatorem nie jestem.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#14 » 1 year temu (20 sty 2017, o 23:10)

Scholarium - super, pod warunkiem, że będą osoby, które niejako z obowiązku będą pomagać, redagować, wskazywać błędy w "przyjaznej atmosferze" :D

Myślę, że znalazłoby się trochę osób, które byłyby skłonne w Scholarium komentować :) Sama też w miarę możliwości chciałabym tam podawać pomocną łapkę.

Mi się pomysł górnej/dolnej półki podoba w teorii, brzmieniu, ale na ww. portalu nigdy nie byłam i nie wiedziałam, jak to funkcjonuje.
Poza tym dla mnie urok idei Scholarium jest właśnie w tym, że autor z własnego wyboru umieszcza tekst tam, a nie w regularnym dziale.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mocium Bigos
Użytkownik zbanowany

Post#15 » 1 year temu (20 sty 2017, o 23:40)

No i może się zdarzyć, że z powodu naznaczenia poprzez wyodrębnienie tekstów autorstwa nowicjuszy, użytkownicy będą unikać czytania ich z góry traktując je jako te gorsze i niewarte ich czasu. A tekst autora początkującego niekoniecznie musi być słaby, jak i ktoś kto ma już doświadczenie, może nadal pisać słabe teksty.

Jak rozumiem nowicjusz w pewnym momencie zdecyduje, że jest już gotów zmienić dział.

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#16 » 1 year temu (21 sty 2017, o 00:51)

Zły pomysł z tym dzieleniem poezji na lepszą i gorszą. Prowokowałoby to masę komplikacji i problemów, a poza tym jak w ogóle rozstrzygnąć, kto ma na tyle kompetencji, by dokonywać wyboru? Administracja nie musi koniecznie znać się na poezji.
Mamy dział dla początkujących, w którym publikuje ten kto chce. Tak to widzę i tylko tak, jak większość zresztą. Tak funkcjonujące scholarium to bardzo dobry pomysł. Myślę, że puste stało nie będzie. Spodziewam się nawet, że znajdą się i bardziej doświadczeni piszący, którzy zachowawczo wiersz wrzucą do działu dla początkujących właśnie, żeby spoglądać na ich twórczość łaskawszym okiem. Trudno.
Tjereszkowa pisze:Scholarium - super, pod warunkiem, że będą osoby, które niejako z obowiązku będą pomagać, redagować, wskazywać błędy w "przyjaznej atmosferze"

Opiekunowie poezji będą mieli tę przyjemność i obowiązek. Reszta użytkowników - wedle uznania.

Awatar użytkownika
Karen

Post#17 » 1 year temu (21 sty 2017, o 08:34)

Poza tym według mnie podział na lepszą/gorszą nie jest wcale taki jasny i klarowny, przynajmniej w prozie, bo nie raz na ww. forum czytałam teksty z górnej bądź dolnej półki, które określiłabym mianem po prostu ''średnich''. No i potem np. była sytuacja, że tekst naprawdę beznadziejny jest na jednej półce z tekstem, który po odrobinie dopracowania byłby całkiem całkiem. Albo że tekst taki sobie jest na jednej półce z naprawdę dobrym kawałkiem prozy, więc uważam, że to takie niepotrzebne szufladkowanie. ;)

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#18 » 1 year temu (21 sty 2017, o 08:39)

Popieram apele Przedmówców co do nie stosowania zasady "półek". Myślę, że Arty są miejscem, w którym każdy tekst powinien mieć dostęp do równego traktowania, bez względu na to, kto jest jego Autorem: debiutant, weteran pisarstwa, czy po prostu gryzipiórek, który pisze, bo lubi.
Każdemu zdarzają się lepsze lub gorsze teksty, nie widzę więc powodu do ich "sztucznego" podziału na lepsze i gorsze. Komentatorzy i Czas jakość tekstu osądzą najlepiej.
Tak się moim skromnym zdaniem sprawa przedstawia. :)
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Camenne

Post#19 » 1 year temu (21 sty 2017, o 10:38)

Graf, nikt nie wprowadza ani nie planuje wprowadzać półek, więc nie musicie stosować apeli :) To było luźne skojarzenie sposobu działania innego portalu opisane przez Gorgiasza, który to sposób może się sprawdza, może nie.
Zaczynam się obawiać nieco tego skupiania się w wypowiedziach tutaj na rozgraniczaniu na dobre i gorsze teksty, bo nie o to w Scholarium chodzi, a ktoś, kto przejrzy pobieżnie temat z propozycją, może tak Scholarium odebrać.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen

Post#20 » 1 year temu (21 sty 2017, o 10:51)

Nie no, to bardziej się półek tyczyło, a nie idei Scholarium.
Wg Scholarium da wskazówkę, że autor dopiero zaczyna i np. ja bym taki tekst traktowała łagodniej niż twórczość osoby, która co prawda również pisze amatorsko, ale od wielu lat. Bo tak, to wielu autorów nie pisze przy dodawaniu tekstu, czy dopiero zaczynają czy nie i wtedy nie wiadomo, czy po prostu dana osoba nie najlepiej pisze czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z pisaniem - a to istotne w procesie oceniania tekstu. :)

Wróć do „Organizacja”