Mirkowe dylematy

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
mirek13

Mirkowe dylematy

Post#1 » 20 sie 2017, o 11:46

Właśnie taką poezję należy tu chronić i dopieszczać. Ilość osób piszących na tym poziomie można policzyć na palcach rąk.
A tu się zachęca grafomaństwo przez nominacje, a im większy grafoman, tym bardziej z sodówką pod stropem.
A powiedz mu to, to jeszcze się ostrzeżenia dorobisz! :crying:
Bardzo dobry, Ewa. Kilka drobiazgów bym zmienił, ale to kwestia indywidualnych upodobań.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

nie znajdziesz

Post#2 » 20 sie 2017, o 13:15

mirek13 pisze:Właśnie taką poezję należy tu chronić i dopieszczać. Ilość osób piszących na tym poziomie można policzyć na palcach rąk.
A tu się zachęca grafomaństwo przez nominacje, a im większy grafoman, tym bardziej z sodówką pod stropem.
A powiedz mu to, to jeszcze się ostrzeżenia dorobisz! :crying:

Mirku, nie rób z siebie ofiary i nie odwracaj kota ogonem. Osta dostałeś za swój język żula spod sklepu. I doskonale o tym wiesz. Widocznie trudno Ci się pogodzić z tym, że kreując się na takiego geniusza nie potrafisz sformułować normalnej wypowiedzi bez wylewania swoich frustracji. Do tego, o dziwo, nie trzeba być geniuszem. Ja nie wiem, jak świat literacki radzi sobie bez tych Twoich recenzji, co to ich nigdy nie napisałeś. Jak rozróżnia poezję od nie-poezji, skoro nigdy nie słyszał o jedynym człowieku, który wie, co jest czym. Widocznie sodówa uderza do głowy w każdym wieku. Wyjątkowo ciekawe jest to, jak płodnie się publikujesz na portalu, który wg Ciebie jest poniżej Twojego poziomu :)

Toya, wiersz świetny. Jak wszystkie Twoje (rozkochałaś mnie w krótkich formach, ale ostatnio coraz bardziej podobają mi się te dłuższe). Zwłaszcza puenta znakomita. Chociaż mi lepiej wygląda bez tego braku pulsu ścian (wers sam w sobie dobry, ale nie pasuje mi w tym miejscu). Cisza pod wierszami jest dla mnie tak mocna, że nic po niej już mocniej na mnie nie zadziała.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

mirek13

nie znajdziesz

Post#3 » 20 sie 2017, o 15:24

Droga Lusiu. Tym razem ja informuję Ciebie i dyrekcję, że otrzymujesz ostatnie ostrzeżenie. Mój poziom językowy jest znany z poezji i prozy. W komentarzach mogę się posługiwać językiem kontrowersyjnym. Ale nie będziesz wobec mnie używać słowa cham czy żul, bo jesteś gówniara, dużo krócej tutaj i nie będziesz mnie kultury uczyć, mając z nią ogromne kłopoty. Jeszcze jeden taki tekst i ja wypowiem się publicznie o Twoim poziomie kultury i intelektu.
Informację oraz prośbę o wyciągnięcie wniosków kieruję do administracji forum, oczekuję przeprosin, bo takimi słowami nie ovrażałem żadnego z moich interlokutorów.
Nadajesz się dziewczyno na tę funkcję, jak ja do baletu.

! Wiadomość z: Liusah
Kolejny raz bawisz się w groźby i kolejny raz dostajesz za takie zachowanie ostrzeżenie. Najwidoczniej nie pojmujesz różnicy pomiędzy wyzwiskami (vide: "gówniara", która pokazuje, że dalej uważasz PESEL za argument), które stosujesz namiętnie Ty, a określeniami zachowań. Rozstawiasz ludzi na forum po kątach, bo gdy tylko się z Tobą nie zgadzają są "poniżej Twojego poziomu", "miernotami", "za mali", powinni zabrać się "za naukę pisania wierszy", "opanować słowne fiku-miku" itd. w nieskończoność, bo to są tylko ostatnie objawy Twojej "kultury", nazywanej przez resztę świata językiem żuli spod sklepu. Ciekawym jest tylko, jakie podstawy dają Ci prawo uważania się za autorytet literacki (Dlaczego? Bo piszesz wiersze? Wielu ludzi pisze, wielu lepsze od Twoich, wydają się, sprzedają książki, dostają nagrody i to nie czyni z nich alfy i omegi poezji, nawet się za takich nie uważają; bo to są dwie osobne sprawy), który bezwzględnie mają uznawać wszyscy (a np. Wyd. Literackie czy Znak uznają? Chyba nie. A mimo to ani tam miernot, ani ludzi poniżej Twojego poziomu nie uświadczysz. Zatem zacznij szanować ludzi, którzy mają takie samo zdanie o Twojej opinii na temat poezji, jak oni - jest im obojętne, bo nie jest wyznacznikiem niczego.). Przepraszać Cię nie zamierzam. Nikt nie będzie Cię przepraszał za Twoje inwektywy i wulgarny język (który górnolotnie nazywasz "kontrowersyjnym"). Tak się składa, że Administracja ma już powyżej uszu Twoich humorów i Twojego zarozumialstwa. Po raz kolejny zwracam Ci uwagę, byś zaprzestał agresji słownej wobec ludzi mających inne poglądy od Twoich. I nie życzę sobie żalenia się w komentarzach i kłamania jakobyś dostał ostrzeżenie za wypowiadanie się na temat poziomu poezji na portalu. Podkreślam: osta dostajesz za karygodny język, brak szacunku dla innych użytkowników i groźby.

Mirku, z prawdziwą przykrością udzielam Ci ostrzeżenia. Jednak określanie użytkowniczki (kobiety!) na forum mianem „gówniary” nie może być potraktowane inaczej. I bardzo się dziwię Twojej postawie, szczególnie, że powołujesz się na swój wiek, kulturę i język. Nie znalazłem również, aby Liusah określiła Cię – jak twierdzisz – słowem cham czy żul. Napisała,, że „Osta dostałeś za swój język żula spod sklepu.” A to jest olbrzymia różnica; tak więc Twój zarzut jest niezgodny z prawdą. I jest oczywiste, że niezaprzeczalnie wysoki poziom Twoich utworów, nie upoważnia Cię do takiego zachowania.
Gorgiasz

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

nie znajdziesz

Post#4 » 20 sie 2017, o 15:42

No tak. To teraz ja się wypowiem. Bardzo bym prosiła o obustronną wyrozumiałość i nie obrzucanie
się wyzwiskami pod moim wierszem, bo... bo mi przykro :(

Liusah - po kiego wracać do pewnych spraw? Ja wiem, jesteś tu po to żeby pilnować porządku,
ale konflikty były, są i będą, a Mirek, jak każdy inny użytkownik, ma prawo do wyrażania swoich odczuć.
Osobiście spotkałam się ze znacznie gorszymi wypowiedziami i musiałam je przełknąć.
Kwestia dystansu. Do swojego pisania, siebie i innych.

Mirek - wyluzuj. Bardzo Cię proszę. Mnie jeszcze nikt nie przeprosił. I żyję ;)

Awatar użytkownika
Liusah

nie znajdziesz

Post#5 » 20 sie 2017, o 17:46

Toyu, wybacz, ale to nie ja zaczęłam temat. Mirek pod co drugim wierszem się żali, jak został pokrzywdzony. Zachowuje się karygodnie i robi z siebie ofiarę systemu. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, ale to co robi Mirek to nie jest wyrażanie opinii. Dostał osta za niewyparzony język, za obrażanie innych użytkowników, za nieszanowanie opinii innych (bo jak ktoś myśli inaczej, to znaczy, że jest głupszy) i za groźby. Nawet w Internecie, a już na pewno na forum literackim należy umieć się wypowiadać, przede wszystkim umieć wyrażać krytykę. Jeśli chcesz szacunku dla opinii Mirka, to przeczytaj jego komentarze pod wierszami, które mu się nie podobają. I na ich poziom.
Dopóki ja tu jestem, nikt nie będzie obrażał innych. A już na pewno nie będzie twierdził, że nie należy mu się za takie zachowanie ostrzeżenie i kłamał, że dostał je za odważne wyrażanie myśli. Gdyby tak zrobił, nie byłoby sprawy. Ale Mirek nie potrafi wyrażać krytyki językiem na poziomie. I za to będzie dostawał po uszach za każdym razem.

Awatar użytkownika
Toya

nie znajdziesz

Post#6 » 20 sie 2017, o 17:49

Znam Mirka nie od dziś. Pyskate to i szczere do bólu. SZCZERE. To rzadka cecha. Rzadka,
a bardzo potrzebna. Wiem, że są osoby, które czekają tylko na pochwały i nie potrafią przyjąć krytyki
na klatę. Ale wiem też, że czasem taka brutalna wypowiedź potrafi nakierować piszącego na właściwy kurs. Zmotywować do pracy. Wiem to po sobie, Liu. I bardzo dużo zawdzięczam takim ludziom. Zwłaszcza Mirkowi bez którego nie byłabym dzisiaj tym kim jestem tylko tkwiła w swojej skorupie:)

Awatar użytkownika
Liusah

nie znajdziesz

Post#7 » 20 sie 2017, o 17:58

Szczerość nie zwalnia z kultury. Można to samo powiedzieć na poziomie, a nie stosować wyzwiska. Poza tym, co innego mieć własne zdanie i go bronić, a co innego uważać, że wszyscy, którzy się z tym zdaniem nie zgadzają prezentują niższy poziom. A niestety to jest wielki problem Mirka. Nie szanuje zdania innych. Cieszę się, że w Twoim wypadku coś dobrego wyszło z wyzwisk o okazywania braku szacunku, ale to naprawdę nie jest żaden argument za Mirkiem. Użytkownicy forum nie są czyimś workiem treningowym. Mirek nie tylko mówi im, co myśli o wierszach (w sposób zresztą nieraz ubogi, bo samo określenie wiersza beznadziejnym nic autorowi nie da), ale wyładowuje się na nich. Przepraszam, ale nie na forum. Na kłamstwa pod adresem Administracji też nie pozwolę. Bo nie będzie nikt wypisywał bzdur. Na profilu Mirka można sobie przeczytać za co w rzeczywistości dostał osta. Także z tą szczerością to chyba jednak wtedy, gdy mu pasuje.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
PS. Poproszę moderatorów o przeniesienie części dyskusji dotyczącej Mirka (ja jako OP nie mam takiej możliwości), bo masz rację, że takie rzeczy nie powinny znajdować się pod Twoim wierszem.

Awatar użytkownika
Toya

nie znajdziesz

Post#8 » 20 sie 2017, o 18:05

Nie trzeba, Liu. Niech zostanie.

mirek13

nie znajdziesz

Post#9 » 20 sie 2017, o 23:10

Nie pieprz, Liu, i nie dorabiaj chorej ideologii do faktów.
Nigdy, o nikim, nie wyraziłem się takimi słowami, jak Ty do mnie.
Zniosłem chama dla dobra portalu. Żula już nie, bo Cię nie stać na takie słowa wobec Mirka.
Czytaj ze zrozumieniem. Na tak ordynarnych funkcyjnych będę się się żalił. Na ich przerost formy nad treścią też.
Jeśli funkcja Ci odbiła i tak się zwracasz do starego forumowicza, to baw się tu dobrze, ale beze mnie, bo to będzie Twoja półka, a nie moja.
Sposób komentowania przeze mnie jest kontrowersyjny, ale nigdy nie jest tak chamski jak kilka Twoich wypowiedzi wobec mnie. I to po prostu pozostaje faktem.
Przeprosisz, albo baw się tu dobrze, bo upierając się pozostaje wybór. Tutaj Ty, albo ja.

Awatar użytkownika
Toya

nie znajdziesz

Post#10 » 20 sie 2017, o 23:17

Tak się kończy publikowanie moich wierszy. Zawsze awantura. I zawsze przeze mnie. Przykro.
Jeśli się nie dogadacie nie pozostanie mi nic innego jak pozbierać swoje zabawki i zniknąć.

Bawcie się dalej. Świetnie Wam to wychodzi.

Wróć do „Organizacja”