Czy ktoś tu rządzi?

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Czy ktoś tu rządzi?

Post#1 » 9 sie 2018, o 09:49

Tak się nieśmiało pytam, czy my tu mamy jeszcze jakichś moderatorów? :co:
Od dwóch miesięcy nie są ogłaszane żadne konkursy i nikt z "grupy trzymającej włądzę" się nie odzywa.
Czyżby nastąpiła jakaś "dobra zmiana", a my nic o tym nie wiemy?
Pozdrawiam. :niewiem:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Czy ktoś tu rządzi?

Post#2 » 9 sie 2018, o 14:09

Tak się nieśmiało pytam, czy my tu mamy jeszcze jakichś moderatorów?

Do usług.
Czyżby nastąpiła jakaś "dobra zmiana", (...)

Owszem. 34 w cieniu. Postulowałem na SB, żeby wyłączyć to duże gorące na niebie, ale nikt się nie pofatygował. :<

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Czy ktoś tu rządzi?

Post#3 » 9 sie 2018, o 14:59

Wakacje należą się każdemu. Nawet poeci nie są obowiązani tworzyć epokowych dzieł codziennie lub co miesiąc. Z doświadczeń na innych portalach: wolę moderatorów rzadziej wchodzących do akcji lecz jeśli już to cenię u nich mądrość , spokój i klasę osobistych (przecież jednak) wypowiedzi.
Marek Mozets

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Czy ktoś tu rządzi?

Post#4 » 9 sie 2018, o 18:54

Gorgiasz pisze:Postulowałem na SB, żeby wyłączyć to duże gorące na niebie, ale nikt się nie pofatygował.
Gorgiaszu, wydaje mi się, że na dłuższą metę przyniosłoby to skutki bardzo niepożądane.

...a żeby tak włączać i wyłączać...

Wszedł szatan i stała się ciemność.
Po nim wszedł anioł i stała się jasność.
A potem znowu wszedł szatan i stała się ciemność
i znowu wszedł anioł i stała się jasność.
Kiedy szatan wszedł ponownie, nastały ciemności, a kiedy anioł
wkroczył
jasność się stała.
A potem wszedł święty Piotr i powiedział: panowie, odpier...cie się od tego wyłącznika.

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Czy ktoś tu rządzi?

Post#5 » 9 sie 2018, o 19:16

Nie jestem panem, ale zrozumiałam. Wymowne. Nie chcę się rozczarować. Przyjrzę się i postanowię co dalej.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Czy ktoś tu rządzi?

Post#6 » 9 sie 2018, o 22:29

To, że się postów nie pisuje i nie komentuje, nie znaczy, że się na forum nie zagląda, co by chociaż sprawdzić, czy czasem żadnej burdy ni ma. ;)
No cóż, każdy ma wakacje, mniej bądź bardziej zajęte. A świat bez KM czy PM nie zginie. Poza tym przez lato forum ogólnie mniej aktywne, również w kwestii nowo wrzucanych tekstów.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Kawka
magiczna kosa
magiczna kosa

Czy ktoś tu rządzi?

Post#7 » 10 sie 2018, o 14:44

Hej! Hej! No to rządźcie, bo ja nie mam ku temu predyspozycji! (ha, ha, ha)

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Czy ktoś tu rządzi?

Post#8 » 15 sie 2018, o 05:11

Owszem. Aktywność na forum jest niewielka...
Font, nie czcionka!

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Czy ktoś tu rządzi?

Post#9 » 15 sie 2018, o 09:03

Troxx pisze:Aktywność na forum jest niewielka...
Pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to dobrze, czy źle. Za tym, że dobrze, przemawia stara mądrość ludowa: mowa srebrem - milczenie złotem. Za tym, że źle, naturalna ludzka potrzeba wymiany myśli, które jakoś nie chcą słowem pisanym ujść ze Współforumowiczów.

Troxx, jeżeli milczenie Ci odpowiada, fajnie, że się odezwałeś... pomilczmy wspólnie z miłą świadomością, że ktoś obok jednak istnieje. Jeżeli lepsza wydaje Ci się opcja druga... Z wlasnego doświadczenia wiem, że wrzucenie własnego tekstu na Forum nie rozrusza Artefaktowej Braci, kilka komentarzy (ewentualnie kilka komentarzy więcej), rozrusza.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Czy ktoś tu rządzi?

Post#10 » 15 sie 2018, o 16:13

Marian pisze:Czyżby nastąpiła jakaś "dobra zmiana", a my nic o tym nie wiemy?
Pozdrawiam. :niewiem:

Pfieh, dobra zmiana. Samo życie, Marianie. Pracujemy, studiujemy, mamy rodziny i też żyjemy. Taka trywialna, ale prosta sprawa ;)

Forum rzeczywiście troszkę przymarło, ale jeżeli kogoś to pociesza (mnie bardzo), to nie ma strachu, bo nic nowego. Artefakty zawsze miały taki dziwny rytm sinusoidy, że w wakacje stały, ale potem wracały, a jak już wracały, to zazwyczaj tak, że nie wyrabiałam z czytaniem nowych tematów i postów. 9 lat się powtarzało, a to długi czas, by stwierdzać jakieś prawidłowości, więc nie martwię się, że teraz będzie inaczej.

Osobiście nie zaglądam na forum od jakiegoś czasu z prostej sprawy, jaką jest brak czasu. Chciałabym wrócić, ale póki co byłoby mi ciężko zaangażować się, a nie chcę robić tego na pół gwizdka. Tym bardziej, że forum nie zostaje bez nadzoru ani naszych stałych bywalców, więc nie mam strachu, że wessie je czarna dziura. Nie lubię się uzewnętrzniać z takimi sprawami na forum, bo też nie jest jakoś szczególnie źle, ale mam bardzo chaotyczny okres w pracy, ostatnio też siedzę głównie przy biurku w obliczeniach, papierzyskach i innych męczących oczy zabawach i po pracy niezbyt mam siłę jeszcze siedzieć przy laptopie, by czytać forum. Dorobiłam się nawet pogorszenia wady i innych problemów z oczami przez ostatnie miesiące, więc tak trochę egoistycznie dałam sobie bana na forum do czasu, aż wszystko wróci do normy.
Urlop mam dopiero za 3 tygodnie i pewnie częściowo wtedy przysiądę do forum, a póki co dalej będę tak sobie siedzieć z boku ;) Fajnie się zresztą tak dla odmiany milczy.

Swoją drogą, szczepan ma rację. Z doświadczenia wiem, że forum najbardziej korzysta z komentowania i nawet zwykłych rozmówek, czy to o pisaniu, czy o szydełkowaniu, nie z wrzucania tekstów. Takie kuriozum w sumie, ale im więcej tekstów a mniej komentarzy, tym większa niechęć w forumowym narodzie do szturchania kupy zaległego czytania ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Organizacja”