Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Propozycje

Ogłoszenia oraz miejsce na zgłaszanie propozycji i uwag.
Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Propozycje

Post#181 » 31 maja 2014, o 23:09

To jest bardziej polegające na tym, że jeżeli ktoś nie chce upublicznić tekstu na forum, albo ma nadzieję na wysłanie go na konkurs albo wydanie go, to robi temat i pyta się ludzi czy są chętni do zerknięcia na tekst w celu sprawdzeniu różnych nieścisłości czy błędów. Taki beta-reading, tak mi się wydaje

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Propozycje

Post#182 » 31 maja 2014, o 23:11

Monivrian pisze:To jest bardziej polegające na tym, że jeżeli ktoś nie chce upublicznić tekstu na forum, albo ma nadzieję na wysłanie go na konkurs albo wydanie go, to robi temat i pyta się ludzi czy są chętni do zerknięcia na tekst w celu sprawdzeniu różnych nieścisłości czy błędów. Taki beta-reading, tak mi się wydaje

viewtopic.php?f=55&t=181&start=50
where does everybody go when they go?

Lenneke
scyzoryk
scyzoryk

Propozycje

Post#183 » 1 cze 2014, o 09:43

Archiwum to na pewno bardzo dobry pomysł. Zawsze wychodzę z założenia, że wszystko, co wspomaga porządek i organizację jest przydatne. Archiwum też może mieć segregację na stare teksty z dziedziny poezji, prozy, fantastyki.
“ Be regular and orderly in your life, like a bourgeois, so that you may be violent and original in your work.”
– Flaubert

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Propozycje

Post#184 » 1 cze 2014, o 11:45

Archiwum ogólne już rozważaliśmy, ale to bardzo kłopotliwa rzecz do wprowadzenia - raz, nie ma jak sensownie dzielić poza rocznikami, a wtedy działów i poddziałów namnoży się jak grzybów po deszczu (pięć poddziałów w archiwum fantastyki, pięć dla obyczajów, pięć w ffach, dla poezji i publicystyce bodaj dwa... i co roku co raz więcej), więc nawet jakby było estetycznie i poukładane, to będzie to niewygodne dla użytkownika, zwłaszcza nowego.
A wydaje mi się, że archiwum NZetek raz, że dobrze "wyczyści" działy (trochę ich jest), dwa - może nawet jakoś podziała mobilizująco na piszących? Mnie osobiście przeraża, że na forum pisarskim ponad 90% NZetek nigdy nie jest kończona, a w tym kolejne 90% nie doczekuje się nawet drugiego czy trzeciego rozdziału. Może jak raz na pół roku będzie grozić wrzucenie opowiadania do archiwum, które, znając życie, nie będzie miało zbytniego powodzenia wśród komentujących (w końcu archiwum porzuconych tekstów), to te rozdziały będą się jakkolwiek pojawiać?

Aha, zapomniałabym :D Jaka nazwa działu? Aktualnie mam czarną dziurę w przestrzeni "Wymyślanie nazw i tytułów", więc nie pomogę :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Propozycje

Post#185 » 1 cze 2014, o 15:42

"Niedokończone opowieści" XDDDDDDDDDDD

Ed, dobra, żeby nie kraść od Tolkiena - "Niedokończone historie", czy coś. Nie wiem, taki strzał.

Lenneke
scyzoryk
scyzoryk

Propozycje

Post#186 » 1 cze 2014, o 21:56

Neverending stories ;)

Zapomniane Zwoje! :) prawie biblijnie ;)
“ Be regular and orderly in your life, like a bourgeois, so that you may be violent and original in your work.”
– Flaubert

Architekt
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Propozycje

Post#187 » 1 cze 2014, o 22:40

Ja mam prostą nazwę na tą sekcję niedokończonych tekstów: Szuflada ;)
"Nie urodziłem się, by przeżyć swe dni w blokach. Ja chcę mieć lokal jak cała Europa" :)
https://www.facebook.com/makarykaro

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycje

Post#188 » 1 cze 2014, o 22:42

O, Szuflada! Zapomniane zwoje brzmią ładnie, ale Szuflada! Proste a wymowne.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Propozycje

Post#189 » 1 cze 2014, o 22:45

Ano! Zgadzam się z Cam. ;)

Lenneke
scyzoryk
scyzoryk

Propozycje

Post#190 » 1 cze 2014, o 23:00

Szuflada !!!! Rewelacyjne! Panie Architekcie, ukłon w stronę Twojego niezawodnego IQ ;)
– Flaubert

Wróć do „Organizacja”