Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Propozycje

Ogłoszenia oraz miejsce na zgłaszanie propozycji i uwag.
a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Propozycje

Post#201 » 16 lis 2014, o 13:27

Macie trochę racji - nowym użytkownikom może być trochę ciężko się odnaleźć (mam na myśli zarówno poruszanie się po forum i zorientowanie się, gdzie co jest, jak i po prostu dołączenie do naszego kręgu, który - jak by nie patrzeć - istnieje już jakiś czas), w związku z czym założenie osobnego wątku pomogłoby im stworzyć wlasny kącik na początek, ale czy to nie spowoduje zaśmiecenia działu? Dysproporcja między userami nowymi i tymi, którzy faktycznie zostają, jest duża, często przeciż jedyną pamiątką po użytkowniku jest jego post w temacie powitalnym, obawiam się, że to mogłoby spowodować lawinę prawie pustych wątków.

Chyba żeby robić po jakimś czasie selekcję, ale też głupio, bo a nuż ktoś zapragnie wrócić po latach... :D

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Propozycje

Post#202 » 16 lis 2014, o 17:39

Camenne pisze:Robimy to w ramach możliwości, jednak nie jesteśmy tu tylko użytkownikami - samo zarządzanie forum i sprawy okołoportalowe są pracochłonne, a poza tym, jak wszyscy, mamy życie prywatne. Myślę, że bardziej na miejscu byłoby kierować apel ogólnie do użytkowników.

Wielka szkoda i ze szkodą dla forum, ponieważ to wy, moderatorzy, nadajecie sens i narzucacie ton dyskusjom. Dzięki waszej aktywności forum ożywa, a bez was jest jakoś sennie. Widzę, że spóźniłam się kilka lat. Jednak wciąż sądzę to samo, co wcześniej, że:
agathas pisze:Po drugie, chciałabym zachęcić moderatorów, aby każdy z nich napisał komentarz do każdego nowego tekstu, prozy i poezji. Nie jest ich przecież aż tak dużo.

…bo przecież mój komentarz nie zastąpi komentarza camenne czy liry.

a_cappella pisze:nowym użytkownikom może być trochę ciężko się odnaleźć

A wracając do tematu rozważań, to każda sytuacja ma swoje plusy i minusy, nie dowiemy się, czy nowy pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę, czy porażką, dopóki go nie wypróbujemy

Blue
lekki sztylet
lekki sztylet

Propozycje

Post#203 » 16 lis 2014, o 22:07

Jeśli chodzi o nowy pomysł - osobne wątki dla każdego nowego użytkownika - to myślę, że jest dość nieopłacalny. Każdy taki wątek miałby optymistycznie po dwie, trzy odpowiedzi, co i tak jest mało. W rzeczywistości spora część nie miałaby ich wcale, bo przy dużym tempie napływu użytkowników do starszych wątków nikt by nie zaglądał (widzę, jak jest w dziale Poezja, gdy dwie osoby dodadzą tekst w ciągu np. godziny, dwóch. Starszy wątek dostaje odpowiedzi zwykle po kliku dniach). A chodzi chyba o to, by nikogo nie pominąć i przywitać mniej więcej wtedy, kiedy zaczyna przygodę z forum.

Nowe wątki nie rozwiązują też problemu bałaganu, tylko przenoszą go w inne miejsce. Na barki moderacji spadnie dodatkowo usuwanie wątków powitalnych nieaktywnych użytkowników, żeby temat nie rozrósł się do gigantycznych rozmiarów.
I need the shade of blue that rips your heart out. You don't see that type of blue around here.
― Cath Crowley, Graffiti Moon

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Propozycje

Post#204 » 20 lis 2014, o 10:42

Nowe wątki nie rozwiązują też problemu bałaganu, tylko przenoszą go w inne miejsce. Na barki moderacji spadnie dodatkowo usuwanie wątków powitalnych nieaktywnych użytkowników, żeby temat nie rozrósł się do gigantycznych rozmiarów.

Z tym nie powinno być problemu :) "Przy szynkwasie" zostałby wtedy działem tylko na tematy powitalne, inne stąd przenieślibyśmy do "W cieple kominka", więc nie byłoby rozgardiaszu i też nie kasowalibyśmy tematów nieaktywnych użytkowników, bo nie byłoby takiej potrzeby. Mamy tyle miejsca na serwerze, że pewnie nigdy go nie wykorzystamy, nie ma się więc o co martwić :D

Myślę, że mimo wszystko właśnie powinno to pójść w odwrotna stronę - będzie łatwiej witać każdego użytkownika, każdemu zadać pytania, więc też nie martwiłabym się, że tematy będą miały tylko kilka odpowiedzi.

I skłaniałabym się ku sugestii agathas - faktycznie najłatwiej i najlepiej byłoby sprawdzić, czy ma to sens na forum, właśnie przez wprowadzenie tego na okres testowy, analogicznie do zasady 3 komentarzy, która się dobrze przyjęła. Mogłabym nawet powydzielać niektórym użytkownikom tematy z "Dzień dobry!", o ile się po prostu da, więc dział nie byłby pusty na start :) Gdyby opcja się nie przyjęła, też nie stanowiłoby to problemu - połączenie kilku tematów w jeden wspólny to kwestia kliknięcia.
Więc jak?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Propozycje

Post#205 » 20 lis 2014, o 15:36

Camenne pisze:Gdyby opcja się nie przyjęła, też nie stanowiłoby to problemu - połączenie kilku tematów w jeden wspólny to kwestia kliknięcia.

Tym bardziej nie zaszkodzi wypróbować nowego pomysłu.

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycje

Post#206 » 23 lis 2014, o 18:55

Chciałam, by ktoś jeszcze się wypowiedział, ale zdecydowałam się testowo wprowadzić zmiany w dziale do 23 grudnia ;)) Jeżeli wyjdzie na gorsze - wrócimy do starego rozwiązania.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Propozycje

Post#207 » 30 lis 2014, o 15:28

Nie chcę za szybko chwalić dnia przed zachodem słońca, ale wydaje mi się, że nowy pomysł się sprawdza?

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycje

Post#208 » 6 gru 2014, o 10:04

agathas, absolutnie się z tobą zgadzam :) Postaram się wydzielić więcej tematów, by dział nie świecił pustkami, a zwłaszcza poszukam przywitania naszych starych bywalców ;)

Krystian
scyzoryk
scyzoryk

Propozycje

Post#209 » 7 gru 2014, o 00:19

Mam pytanie czy rozważaliście może wykorzystanie funkcji spoiler przy publikacjach NZ.
Myślę że forma publikacji typu:

Tytuł
Rozdział 1...
 Rozwiń, aby przeczytać
Treść rozdziału

Rozdział 2...
 Rozwiń, aby przeczytać
Treść rozdziału

Itd.

Jest nieco bardziej uporządkowana niż dodawanie kolejnych części w kolejnych postach, których później trzeba szukać po całym wątku.

Awatar użytkownika
Camenne

Propozycje

Post#210 » 7 gru 2014, o 10:12

Może byłoby i dość wygodnie, ale jestem na nie, ze względu na:
a) mało kto publikuje NZetki, więc problem raczej nie istnieje
b) jak to miałoby się do zasady "3 dni"? Jakoś nie wyobrażam sobie, by ludzie pamiętali o tym, by po dodaniu kolejnego rozdziału zrobić aktualizację pierwszego postu, a dodawanie kolejnej zasady tylko po to, by od użytkowników wymagać i zwracać im uwagę, mija się z celem
c) gdyby wziąć pod uwagę nawet krótki tekst, powiedzmy opowiadanie na 40 stron, jego objętość przekroczy możliwości skryptu - obecnie można wkleić może z 20-30 stron tekstu w jeden post. Zwiększanie limitu mocno przeciążyłoby skrypt i spowolniło forum
d) przede wszystkim to można zrobić samemu, bez zmieniania sposobu publikowaniu na forum. Można robić spisy treści w pierwszym poście. Ja tak robiłam za każdym razem, kiedy jeszcze publikowałam NZetki, ale nie mam aktualnie żadnego tekstu, by to pokazać, bo wiszą w Zapieczętowanych. W każdym razie ta ikonka w lewym górnym rogu każdego posta - Obrazek - jest jednocześnie linkiem bezpośrednim, więc można to wykorzystać.

Może ktoś inaczej to widzi, ale ja zupełnie nie widzę potrzeby wprowadzania takiej zmiany. Niemniej dzięki za propozycję, miło, że ktoś myśli o ulepszaniu forum :)

Wróć do „Organizacja”