Fantazmaty

Informacje o zaprzyjaźnionych stronach
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska
Posty: 4558

Fantazmaty

Post#1 » 30 sty 2018, o 20:52

Fantazmaty to projekt literacki, który ma przybliżyć czytelnikom polską fantastykę – teksty i autorów już zapomnianych, jak i debiutantów, którzy dopiero chcą zawojować rynek. Wszystko w formie elektronicznej i, co najważniejsze, za darmo.


  Niekoniecznie piękny jesienny dzień – już nie pamiętam, w jaki sposób wpadłem na pomysł stworzenia darmowej e-antologii dla czytelników z okazji urodzin wydawnictwa. Pamiętam jednak, że projekt był od początku obliczony jako drobnostka, która nie tylko zbierze sobie niewielu chętnych, ale i raczej nie zdobędzie większego zainteresowania.

  Jak ja lubię się mylić.

  Efektem tej „pomyłki” byli Geniusze Fantastyki, antologia dla czytelników mojego ówczesnego pracodawcy, wydawnictwa Genius Creations. Trzy szalone miesiące morderczej pracy, jednoczesne załatwianie miliona spraw i planowanie dwóch milionów. Ale jest, udało się – naprawdę trudno wyrazić słowami uczucia, które towarzyszyły mi w dniu premiery, gdy uświadomiłem sobie, że zdołaliśmy w kilkadziesiąt osób stworzyć ogromną, bardzo przyjemną antologię dla każdego miłośnika fantastyki.

  Bardzo szybko pojawił się pomysł kontynuacji, jednak, nie oszukujmy się, byliśmy zmęczeni tempem prac z ostatnich miesięcy. Wydawałoby się, że idea umarła śmiercią naturalną. Jak jednak widać, nie do końca.

  Geniusze Fantastyki dali nam wszystkim ogromne doświadczenie w pracy nad takimi projektami – nie bez znaczenia był także ogromny feedback od autorów i czytelników, co zaowocowało niniejszą duchową kontynuacją projektu: Fantazmatami.

  Założenia antologii nie różnią się w żaden sposób od tych, które przyświecały nam przy pracach nad Geniuszami Fantastyki: po raz kolejny pragniemy oddać w wasze ręce porcję porządnej fantastycznej lektury, a także pozwolić wam na zdobycie swojej szansy na debiut w gronie bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek po piórze. Ile zażądamy za sutą garść fantastycznych opowieści?

  Ani złotówki. Fantazmaty są projektem non-profit i nie zarobimy na tym nawet na triumfalny kufel piwa. Jednak jest pewien haczyk – nie robimy tego bezinteresownie. Naszą intencją jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców, że polska fantastyka wcale nie jest w niczym gorsza od zagranicznych odpowiedników. Przy okazji pragniemy także zapoznać was z twórczością niekoniecznie znanych wam wcześniej twórców, którzy jednak wcale nie wypadli sroce spod ogona.

Dawid „Fenrir” Wiktorski

Strona: http://fantazmaty.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/fantazmaty
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.


Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Fenrir
redaktor prowadzący Fantazmatów
Posty: 114

Fantazmaty

Post#2 » 4 lut 2018, o 16:41


Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
Posty: 1161

Fantazmaty

Post#3 » 5 lut 2018, o 11:07

Całkiem ciekawa okładka, Fenrirze.
Fajna kolorystyka, lubię takie ''mroczniejsze'' klimaty.
I cenię sobie okładki malowane/rysowane, a nie zdjęciowe, które jak dla mnie są ''na odpieprz'', nie zachęcają, bo brak im wyrazu, klimatu.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Posty: 171

Fantazmaty

Post#4 » 15 lut 2018, o 12:13

Cześć!
Dziś przychodzimy do Was z poradnikiem nt. „ekonomii językowej”, którą nazwać można również Brzytwą Ockhama. :) Krótko o tym, jak pisać zwięźle i na temat, bez niepotrzebnego poetyzowania tekstu. ;)
Mamy nadzieję, że się Wam przyda!
http://fantazmaty.pl/2018/02/15/ekonomia-jezykowa/

PS Podobny poradnik pisałam tu, na forum. W linku jest bardziej rozbudowany. ;)

Wróć do „Współpraca”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość