Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

[Harry Potter] Dziewczyna w różowej sukience

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
KateValentine1990
lekki sztylet
lekki sztylet

Dziewczyna w różowej sukience

Post#11 » 27 kwie 2016, o 21:59

Po przeczytaniu czuję wielki niedosyt ! Jednak tak bardzo poczułam obecność Malfoya, że wiedziałam, że dla Pansy to się dobrze nie skończy. Uwielbiam wszystko, co związane z HP . Napisz coś jeszcze, będę wdzięczna ! :*
"Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać."

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#12 » 30 kwie 2016, o 23:24

Chyba najlepszy HP fanfick, jaki czytałam. Naprawdę mi się spodobało, choć nie czytuję FF ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Invaerne
scyzoryk
scyzoryk

Post#13 » 5 wrz 2016, o 20:58

Podobało mi się. Narracja była poprowadzona bardzo dobrze, pogłębiłaś postać Pansy i dobrze weszłaś w jej psychikę, choć w trzeciej części było tego nieco mniej i zaczęła być bardziej irytująca niż w pozostałych częściach. Podobały mi się wszystkie opisy, dobrze też oddałaś charakter Draco. Współczuję Pansy, ale zakończenie jest klimatyczne :)
Pod względem technicznym jest cudnie - bety się spisały. Świetnie czyta się bezbłędne opowiadania. :-D

Mariusz_Kocon
scyzoryk
scyzoryk

[Harry Potter] Dziewczyna w różowej sukience

Post#14 » 15 mar 2017, o 18:30

Nie czytałem HP, ale wiem jak wygląda korekta tekstu... Ciągle jestem zadręczany przez moją korektorkę, więc wyłapałem:
"w powietrzu unosiła się woń świeżo skoszonej trawy i truskawek, napełniając"... zapach truskawek (chyba, że ktoś kosi truskawki...)
" choć odrobinę ściskało ją w gardle" - ściskało jej gardło/ ścisk gardła... w gardle mogłoby ściskać migdałki...
"pomyślał. Ale nie chciał, by obrażona..." - pomyślał, ale...
co do "by"... "Zbyt pretensjonalne"
oryginalny zapisek korektorki, wycięty i powieszony na ścianie. Wisi nadal, i przypomina pierwszą walkę z tekstem.
Kiedy na ponad czterystu stronach znalazła drugi raz "by"... to napisała - Zapytam słowami bohatera "Dopierdolić ci?"...
Uwierz mi, oduczyłem się... z czasem :)

Bardzo fajny tekst!

Wróć do „Proza: fantastyka”