Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału. Termin zostaje przedłużony do 30 czerwca!

Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Alfa i omega
Administrator
Posty: 12
Zobacz teksty użytkownika:

Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany

Post#1 » 8 lut 2017, o 18:40

Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany?

Przyczyną zamknięcia tekstu - tak zwane "zawieszenie" tekstu - jest nie spełnienie wymogów lub zasad opisanych w Regulaminie działów literackich.

Najczęściej nie spełnianym wymogiem jest nie opublikowanie trzech wymaganych komentarzy.

Tekst pozostaje zablokowany do czasu skomentowania przynajmniej trzech tekstów innych użytkowników forum i powiadomienia o tym fakcie dowolnego przedstawiciela moderacji forum. Co istotne - za komentarz uznaje się wypowiedź dłuższą niż jedna linijka/jedno zdanie, zawierającą konkretną i konstruktywną opinię, z mile widzianym odniesieniem się do tematyki tekstu, jego interpretacji, warsztatu autora etc. Nie wymagamy od nikogo długiej analizy godnej krytyka literackiego, jednak opinie krótkie oraz niekonkretne nie tylko nie zostają wliczone do licznika wymaganych komentarzy, a najczęściej są kasowane - zgodnie z Regulaminem ogólnym forum. Dlaczego? Wynika to z tematyki forum - powstało ono w celu pomagania sobie nawzajem w rozwoju literackim i przykładamy do tego ogromną wagę. Komentarze powinny być pomocne i przydatne dla autora tekstu, a te sprowadzające się do kilku słów (przykładowo "Podoba mi się") z pewnością takie nie są.

W każdym innym przypadku teksty pozostają zablokowane do czasu spełnienia wymogów.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości