Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Alfa i omega
Administrator

Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany

Post#1 » 8 lut 2017, o 18:40

Dlaczego mój temat z tekstem został zablokowany?

Przyczyną zamknięcia tekstu - tak zwane "zawieszenie" tekstu - jest nie spełnienie wymogów lub zasad opisanych w Regulaminie działów literackich.

Najczęściej nie spełnianym wymogiem jest nie opublikowanie trzech wymaganych komentarzy.

Tekst pozostaje zablokowany do czasu skomentowania przynajmniej trzech tekstów innych użytkowników forum i powiadomienia o tym fakcie dowolnego przedstawiciela moderacji forum. Co istotne - za komentarz uznaje się wypowiedź dłuższą niż jedna linijka/jedno zdanie, zawierającą konkretną i konstruktywną opinię, z mile widzianym odniesieniem się do tematyki tekstu, jego interpretacji, warsztatu autora etc. Nie wymagamy od nikogo długiej analizy godnej krytyka literackiego, jednak opinie krótkie oraz niekonkretne nie tylko nie zostają wliczone do licznika wymaganych komentarzy, a najczęściej są kasowane - zgodnie z Regulaminem ogólnym forum. Dlaczego? Wynika to z tematyki forum - powstało ono w celu pomagania sobie nawzajem w rozwoju literackim i przykładamy do tego ogromną wagę. Komentarze powinny być pomocne i przydatne dla autora tekstu, a te sprowadzające się do kilku słów (przykładowo "Podoba mi się") z pewnością takie nie są.

W każdym innym przypadku teksty pozostają zablokowane do czasu spełnienia wymogów.

Wróć do „Proza: fantastyka”