Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Piękny

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
mala_gente
lekki sztylet
lekki sztylet

Piękny

Post#11 » 24 kwie 2016, o 21:01

Dzięki za komentarz i miłe słowa. Jestem zadowolona z mojego epilogu i puenty, fajnie, że komuś też pasuje:) a w życiu zawsze jest druga szansa i wszyscy mamy aniołów stróżów:)

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Piękny

Post#12 » 24 maja 2016, o 16:28

Zachwycał się idealną, gładką twarzą, kremową cerą, arystokratycznym orli nosem i pełnymi wargami.
orlim

Brzydki był brzydki. Był nawet paskudny.
Usunęłabym "być", a nawet zastąpiłabym "wręcz" - jest mocniejsze.

Miał wielką, nieforemną, łysą głowę, nalaną twarz z zdartym nosem i małe, świńskie oczka.
Zadartym.

Piękny musiał podeprzeć się pralki
Podpiera się o coś, czyli o pralkę.

Piękny, przerażony, na próżno szukał swojej urody.
W czym? Warto by chyba dodać, że w swoim odbiciu.

Obrócił je przodem do ściany.
Może taflą do ściany?

Piękny zaczął dostrzegać go w biurze, w szybie samochodu, na ekranie w kinie.
Jak na ekranie w kinie? Ekran nie jest szklany, by mogłoby się na nim odbić cokolwiek.

Sece żałośnie mu się ścisnęło, kiedy spojrzał na swoje ulubione wielkie, pokojowe zwierciadło w zdobionej ramie.
Serce.

Musiał pozdejmować wszystkie lustra w mieszkaniu.
(...) Stał chwilę przed swoim ostatnim, najwspanialszym lustrem i przełamując niesmak, badał wzrokiem oblicze Brzydkiego.

Skoro zdjął wszystkie, to wszystkie ;))

Śmiał się spazmatycznie ukazując niedomyte, krzywe zęby i włoski w zadartym, bulwiastym nosie.
Szczerze to nie wydaje mi się, by nos mógłby być jednocześnie bulwiasty i zadarty, bo zazwyczaj tak określa się nos duży, ale jednocześnie właśnie z opadającym czubkiem.

Potem szklistym, beznamiętnym wzrokiem patrzył na krew, skapującą miarowo z jego ręki.
Szkliste oczy to oczy wyglądające jak przed płaczem, więc niekoniecznie beznamiętne.

Interpunkcyjna gra w pchełki i miejscami błędny zapis dialogów, ale to byłoby do poprawienia. Jeżeli masz problem z przecinkami, poproś kogoś, by ci przejrzał tekst przed wrzuceniem na forum.
Tekst ma potencjał, ale jest niechlujnie zapisany - oprócz interpunkcyjnych błędów, jest bardzo dużo powtórzeń, nie tylko samych "być" etc., ale konstrukcje zdań są trochę na jedno kopyto. Piękny głównie zachwyca się, patrzy, przegląda się etc., większość zdań jest typu "Piękny + czasownik + reszta zdania".
Mi sam pomysł na epilog właśnie przypadł do gustu, ale co do aniołów, czytam ostatnio dużo Kossakowskiej, więc do podobnego obrazu, karykaturalnego wręcz, aniołów jestem przyzwyczajona. Moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Proza: fantastyka”