Szansa

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Szansa

Post#11 » 13 lut 2017, o 19:20

Kryminał? Raczej nadkryminał. Myśl czytelnika skoncentrowana nie na na zagadce, ale na pytaniu o sens.

Właściwie to się cieszę. Kryminał – to był wymóg formalny, a akurat miałem ochotę coś napisać, więc się dostosowałam, ale zawsze piszę to, co w danym czasie mnie interesuje i nurtuje. A zewnętrzna forma może być różna.

Jak się ma "tutaj i teraz" do tego co "tam", po tamtej stronie?. Trudno nie zadawać takich pytań, prawda?

Zgadza się. Tylko to „tam” jest także „tu i teraz” - zapewne niedoprecyzowane i niedookreślone, ale przede wszystkim niedostrzegalne.

A co dalszej części Twoich uwag – to chyba jeszcze nigdy nie czytałem czegoś tak niezwykłego i pięknego. Dziękuję najmocniej, jak potrafię. Obrazek

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Szansa

Post#12 » 19 lut 2017, o 14:56

Bardzo ciekawy tekst. Wciągnęło mnie od pierwszego zdania. Długi czas nie mogłem otrząsnąć się z wrażenia, że to opowiadanie, mimo że się skończyło, wciąż żyje w moim umyśle. Wciąż obracam kolejne zdania, pytając: jak? po co? dlaczego?
Końcówka zaskoczyła mnie. Wrażenie jak najbardziej przyjemne.
Czekam na więcej tego typu tekstów.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Szansa

Post#13 » 19 lut 2017, o 17:53

Ad. Grafoman.

Dziękuję. Cieszę się, że opko wzbudziło zainteresowanie.

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”