Zaklęta w mieczu - dusza bohatera( I rozdział)

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#11 » 16 lut 2017, o 15:46

Oj nie, nie, nie, nie, to zdecydowanie nie są moje klimaty. Przeczytałam Twój tekst z należytą uwagą, aczkolwiek czułam się tak, jakbym miała przed sobą bajkę dla dzieci. Ukazujesz nam swoistą utopię (której, rzecz normalna, nie da się kupić), władaną przez chodzące ideały. To męczy i na dłuższa metę zwyczajnie nie da się tego czytać. No, chyba że faktycznie planujesz napisać bajkę (pamiętaj o morale!), wtedy to trochę inna historia. Poza tym nie lubię powieści fantasy, czego początkiem ma być ten fragment, w którym opis świata przedstawionego dostajemy podany na tacy. To niewymagające, a co za tym idzie - trochę rozczarowuje.
Kwikłam dwa razy: raz, kiedy przeczytałam, że nikt nie kradnie, a potem jednak Ignis okradał miejscowych kupców. Drugi przy imionach bliźniaków. Aqua i Ignis, serio? :D Generalnie widać, że uczysz albo uczyłeś się łaciny, bo wszystkie chyba nazwy własne są zaczerpnięte z tego języka. Acz absolutnie nie mówię, że to źle.
/sprawdzam opcję w edytorze tekstu, bo dawno mnie tu nie było/
Pozdrawiam!

PS Czad. :D Czuję się jak na mylogu. :D
where does everybody go when they go?

Tagi:

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#12 » 16 lut 2017, o 20:14

Utopia to tylko wstęp, ten świat zostanie zburzony i wywrócony do góry nogami:) Nie za bardzo rozumiem z tym opisem przedstawionym na tacy a raczej jak można pisać żeby nie było na tacy:D Dopiero raczkuje przy pisaniu prozy:D Nikt nie jest zawodowym złodziejem, a te kradzieże to szczenięce wybryki.
Studiowałem archeologię i z tego względu uczyłem się łaciny:) Bardzo lubię ten język. Nie mam pojęcia co to jest mylog:D

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Post#13 » 16 paź 2017, o 15:05

Hm, widzę, że nadal nie poprawiłeś interpunkcji. Szkoda, tym bardziej, że tyle osób pochyliło się nad twoim tekstem.

Te łacińskie imiona bliźniąt zalatują mi nieco sztampą. Skoro Ignis jest żywiołowy, to pewnie Aqua będzie oazą spokoju. Ignis rozrabia, Aqua go temperuje. Takich duetów było wiele. Zobaczymy.

Wróć do „Fantastyka”