Dwunastka

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
mirek13

Dwunastka

Post#31 » 26 mar 2017, o 10:04

Fakt

Dodano po 23 minutach 8 sekundach:
A tak właśnie pędzi mądre życie, moim zdaniem.
Czyli głupio.

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Dwunastka

Post#32 » 26 mar 2017, o 19:51

Ad. mirek13
Z najwyższym zainteresowaniem zapoznałem się z Twoją propozycją. Jest jak najbardziej interesująca sama w sobie, jako twór do pewnego stopnia autonomiczny, dobrze napisana i ciekawa, jednak nie koresponduje z charakterem całości. I trudno wymagać, aby tak było. Każdy z nas pisze inaczej. W każdym razie dziękuję za tak wnikliwe podejście do mojej pisaniny.

Tak, to Ty. I bardzo dobrze.
Rozumiem Twoje uwagi.

mirek13

Dwunastka

Post#33 » 26 mar 2017, o 22:28

Nie pasuje, bo to tylko fragment przerobiony, ale sprawa jest oczywista.To Twój styl, Twoje myśli, Twoje tempo i Twoje słowa.
Pobawiliśmy się tylko formą. Mam nadzieję, że z pożytkiem dla forumowiczów.
Tych najmądrzejszych pod słońcem, kiedy tu wchodzą, bo od razu wszystko wiedzą.
A zabawa z Tobą, to ogromna, intelektualna przyjemność.
Hejka.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Dwunastka

Post#34 » 27 mar 2017, o 12:13

...tekst wyskokich lotów dorobił się czterech stron komentarza. Świat nie jest taki zły... i niedługo zakwitną jabłonie :))

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Dwunastka

Post#35 » 20 kwie 2017, o 18:38

Dla mnie słabe. Napisane w tak dziwny sposób, że nic nie zrozumiałem.
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Awatar użytkownika
ensamheten
lekki sztylet
lekki sztylet

Dwunastka

Post#36 » 25 kwie 2017, o 01:40

Shiloh pisze:Dla mnie słabe. Napisane w tak dziwny sposób, że nic nie zrozumiałem.

Nie ma się czym chwalić :torba:
Protip: to że czegoś nie rozumiemy nie oznacza automatycznie, że to jest słabe.

A tekst jest świetny, autor posiada cenną umiejętność lekkiego opowiadania o sprawach poważnych. Prowokuje do myślenia, zagłębienia się w relację między fizyką a filozofią (przynajmniej ja tak to odczytałem).
För några är ensamheten icke en omständighet som de ha råkat i, utan en egenskap.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Dwunastka

Post#37 » 25 kwie 2017, o 02:10

Ten tramwaj to istna gaduła xD
Tekst filozoficzny i z humorem, ma w sobie jakąś taką lekkość. Ciekawy pomysł.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Dwunastka

Post#38 » 25 kwie 2017, o 12:16

Ad. Shiloh
Ad. Ensamheten
Ad. Głodzia.

Dziękuję za wizytę.
Prowokuje do myślenia, zagłębienia się w relację między fizyką a filozofią (przynajmniej ja tak to odczytałem).

Cieszę się. Właśnie o to chodziło.
Ten tramwaj to istna gaduła

Istotnie. :mrgreen: Ale dobrze się z nim rozmawia.

Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Dwunastka

Post#39 » 23 maja 2017, o 21:57

Aaach, przeczytałem z przyjemnością.
Taka twórczość mnie wciąga, bo porusza we mnie struny, również, mojego widzenia świata.
Powiem tylko, że odwaliłeś kawał poetyckiej roboty w tej prozie.
Magia i szara realność.
Szara kiedy się na nią nie otworzymy wnętrzem.
Sporo przemyśleń filozoficznych. Jeszcze jeden koniec świata na niekończącej się drodze.
Fizyka i metafizyka, że tak powiem i odwołam się do Konia Mistrza Gałczyńskiego.
Kiedyś przecież ciągnęły po szynach wagoniki.
Że nie wspomnę zaczarowanych dorożek.

Metafizyka
i streptokok.

Autor Mgielnych tramwajów

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”