Ptasia opowieść II

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść II

Post#1 » 1 year temu

Część poprzednia

Część następna

/ Z "Ptasiej opowieści" tworzę książkę. Za wszystkie opinie, dotyczące obu fragmentów, dziękuję :) /
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Ptasia opowieść (ciąg dalszy)

Post#2 » 1 year temu

Krótka prośba od OP: Proszę umieścić link do poprzedniej części tekstu. Zrobić to można w oknie forumowego edytora tekstu, poprzez wybranie komendy: [czesc-poprzednia ]link [ /czesc-poprzednia] (bez spacji). :)
Do tekstu wrócę wkrótce.
Weny życzę!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#3 » 1 year temu

Dzięki! Zrobione! :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#4 » 1 year temu

Tutaj bardziej czuję negatywny stan ptasiego bohatera. Głos drzewa interpretuje jako wewnętrzna mowę świadomości. Taką rozmowę ze samym sobą.
Chociaż ptaszek chyba na zawsze stracił swój obecny dom, będzie w końcu mógł dać krok do przodu. Odciąć się od przeszłości i zacząć nowe życie
Czyli można powiedzieć, że jedno ptasie pragnienie się spełni. W końcu będzie mógł przebywać w obecności chłopca.

Jestem ciekaw co będzie dalej:)

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#5 » 1 year temu

Ten głos to bardziej Bóg, chociaż może być też świadomość ptaka (człowieka), co do woli Boga, tzn że w głębi wiemy czego dla nas chce Bóg: szczęścia, radości, duchowego spokoju, spełnienia, miłości, wszystkiego, co dobre. My sami niby o tym wiemy i sami też tego pragniemy, ale jak widać, bywa, że wpadamy w stany, które skutecznie nam to utrudniają. Ale w końcu musi się pojawić jakiś promyk nadziei. W końcu żaden stan nie trwa wiecznie.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#6 » 1 year temu

Świetny pomysł z drzewem... ten Bóg taki trochę... neoplatoński.

Dwie drobne uwagi:

Trochę się zirytowałem. Zabrzmiało to jak oskarżenie.
Zamieniłbym kolejność zdań. Człowiek o obniżonym poziomie koncentracji gotów zrozumieć, że owa irytacja zabrzmiała, jak oskarżenie.

Coś zapulsowało w gałęzi na której siedziałem,
Przed "na" potrzebny przecinek.

...i dwie uwagi, wcale nie takie drobne.

Dywizy zamień na pauzy bądż półpauzy.

Nie zostawiaj niewciętych akapitów.

Dobry tekst, jak dobre wino, doprasza się o dobrą formę... lepiej wchodzi do głowy :))

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#7 » 1 year temu

Dzięki :D
Nie wiem jak się robi w tym edytorze te pauzy/półpauzy. -.-
A z tymi niewciętymi akapitami to chodzi ci, że gdzieś brakuje wcięć czy o (nie wiem jak to powiedzieć) te słowa pojedyncze, co się przeniosły linijkę niżej? (np. "Mój dom" - "dom" jest w osobnej linijce, a powinien być też akapit żeby wyrównać?)

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#8 » 1 year temu

Jakie śliczne półpauzy. Lepiej, dużo lepiej.
Przez chwilę myślałem, że chcesz wstawiać pauzy w edytorze artefaktowym. Nie wiem jak, zapewne nie jest to możliwe w sposób prosty. Jeżeli chodzi o wcięcia, miałem na myśli takie przypadki, jak ten:
Głodzia pisze:Dlaczego teraz? Dlaczego nie wcześniej?
No właśnie…
Po prostu znacznik akapitu wstawiłaś na końcu i wcięcia nie ma, a wydaje mi się, że być powinno. W kwestii akapitów miałem dyskusję z Depakiniarzem w temacie: Prośba o ocenę korekty. Generalnie chodzi o to, aby nie mnożyć akapitów.

Przyjemnego pisania życzę.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#9 » 1 year temu

Bo chciałam w artefaktowym xD
Fakt, jest bardziej przejrzyście, dzięki.
No dobra, a mógłbyś mi wskazać, gdzie jeszcze według ciebie te wcięcia powinnam zrobić?

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#10 » 1 year temu

Zauważyłem w akapitach zaczynających się od:
Odniosłem wrażenie, że się zaśmiał. Coś zapulsowało...

Otworzyłem dziób, zamierzając dowiedzieć...

Zerknąłem szybko w dół, na ziemię i zachwiałem...

Zauważył mnie dość szybko, chociaż z początku...

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”