Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Ptasia opowieść II

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść (ciąg dalszy)

Post#11 » 3 cze 2017, o 23:14

Dzięki, dzięki ;)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Tagi:

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#12 » 14 cze 2017, o 11:23

Nie podoba mi się ten ciąg dalszy. Dlaczego? Po długim, nieco zamotanym rozdziale pierwszym nagle dostajemy króciutki i pełen dialogów. Ponadto "powiedziałem z nutką wyrzutu w głosie". Przy takiej wypowiedzi to raczej spore oskarżenie niż nutka wyrzutu. A po tak zakończonym rozdziale czekać na ciąg dalszy wcale nie mam ochoty. Szkoda też, że zmieniłaś tytuł.
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#13 » 14 cze 2017, o 13:41

Właściwie to nie zmieniłam tytułu. Wcześniej nazwałam to opowiadanie: "Ptasia opowieść Rozdział I oczywistość nie zawsze jest taka oczywista". Jednak doszłam do wniosku, że nie chcę dzielić tego na rozdziały (a "oczywistość nie zawsze jest taka oczywista" to była nazwa rozdziału). Także tytuł pozostał ten sam: "Ptasia opowieść".
Z nutą, nie z nutką.
Dzięki :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#14 » 15 cze 2017, o 16:50

Czytało się ciekawie. Chociaż końcówka pozostawiła we mnie poczucie niedosytu. Czegoś brakuje.
Wiem, że to rozdział i nastąpi po nim jeszcze kilka lub nawet kilkanaście części, jednak brak mi tu zamknięcia całości. Wystarczy jedno zdanie, aby nakierować umysł czytelnika.
Nie wiem, może coś w stylu, że chłopiec zaczął wdrapywać się na drzewo, dotknął kory, cokolwiek, co pobudzi wyobraźnię, sprawi, że będę bardziej czekał na kolejną część.
Nie mniej jednak, podoba mi się i chętnie poczytam, co dalej.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#15 » 3 lip 2017, o 11:15

No, fajnie się rozwija opowieść. Czekam na ciąg dalszy.

Głodzia pisze:Ja bym się przejął”, usłyszałem, „Jesteś wart więcej niż ci się wydaje”.
......
— Nie denerwuj się — powiedział, wprawiając mnie jednocześnie w jeszcze większe zaskoczenie i złość — Czego pragniesz?

W rozmowie z drzewem raz używasz kursywy a raz normalnej czcionki. Czy to specjalnie, czy też jest to niedopatrzenie? :smile:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#16 » 3 lip 2017, o 23:05

Kursywą zaznaczyłam słowa drzewa - wtedy jeszcze ptak nie wiedział kto je wypowiada. Jest to niejako cytat słów, które usłyszał.
Później już normalnie, bo wiadomo kto mówi.
Zapis jest poprawny :)
Dzięki :)

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#17 » 27 sie 2017, o 10:17

Zazwyczaj, wiedząc, że w tekście narratorem czy głównym bohaterem jest zwierzę, w ogóle tego tekstu nie czytam. Chyba muszę mniej wybrzydzać, bo przez to pomijam ciekawe opowiadania :torba:
Nie wpadłabym chyba na to, że głos Drzewa jest głosem Boga, ale tu pewnie dużą rolę odgrywają moje osobiste przekonania. Na razie podoba mi się, jak prowadzisz tę historię.
Jestem trochę zawiedziona tą częścią, bo w porównaniu z poprzednią niewiele się tutaj działo. Ale nadal jestem ciekawa, co będzie dalej. Bo ciąg dalszy będzie, prawda? :)

Zachęcam do spojrzenia na zasady zapisu dialogów, bo masz z tym problem.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#18 » 29 sie 2017, o 22:30

Echolalia, dziękuję :)
Ciąg dalszy będzie, ale nie wiem czy tu na forum...

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#19 » 8 wrz 2017, o 18:45

Podtrzymuję to, co napisałem pod poprzednią częścią. Podoba mi się Twoja wrażliwość pisarska, to, jak i co piszesz, dotyka mnie w pewien trudny do wytłumaczenia sposób. Może to między innymi zasługa bohatera, na którego wybrałaś kruchą i nieporadną istotę, a to mnie zawsze rozczulało i rozczula.
Tak czy owak, jedyną wadą Twojej "Ptasiej opowieści" są zbyt krótkie fragmenty, którymi się z nami dzielisz. To znaczy: sama ich krótkość jest ok, bo sam preferuję małe łyczki w literaturze, ale po tej części chciałem sięgnąć po kolejną, a nagle okazuje się, że to ostatnia! Kiedy następna, pytam ja się?!
Pozdrawiam serdecznie ;)
facebook: Marcin Podlaski Poezja Record
instagram: marcinpodlaski_poetryrecord

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Post#20 » 9 wrz 2017, o 12:32

Czytałam część pierwszą, przeczytałam ciąg dalszy, którego zakończenie pozostawia w niepewności, a potem zobaczyłam, jak napisałaś, że nie wiesz czy będą na forum kolejne części :shock: A tak mi się spodobało i chciałabym więcej! Może chociaż jeszcze jedna, trzecia część? I może jakoś szybciej by się dało? Poza tym, Twoje opowiadanie przypomniało mi o czymś. Kiedyś, jak byłam mniejsza, na moim podwórku było gniazdo i czasem zdarzało, że rodzice porzucali jakieś pisklę. Zazwyczaj takie ptaszki szybko ginęły, ale jeden bardzo uparcie trzymał się życia. Nie chciałam za bardzo ingerować w jego życie, bo jednak to dzikie stworzenie, ale starałam się trochę go dokarmiać, patrzyłam, jak próbuje latać i w końcu, po wielu próbach, udało mu się. Mam nadzieję, że z bohaterem Twojego opowiadania będzie podobnie i że wkrótce o tym przeczytam!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”