Anty - koncepcja (drabble)

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#1 » 7 wrz 2017, o 19:23

Ta koncepcja opanowała moje myśli już dawno.

Rubinowy płyn bulgotał uspokajająco w alembiku. Nie, nie próbuję zmieniać ołowiu w złoto.
Mam ważniejsze zadanie. Przygotowuję trucizny dla naszego Jaśnie Oświeconego Władcy.
Ma wielu wrogów, zwłaszcza w rodzinie. Jad, który w pierwszej fazie działania daje pozory
lepszego zdrowia, ożywia ciało i umysł. Do doświadczeń używam skazańców z lochów.
I wreszcie wynik moich długoletnich prac. Na dnie retorty krystalizuje się rdzawa grudka.
Oto mam, dokonało się.

Dziennik badawczy

Obiekty nie umierają po wyznaczonym czasie. Wręcz przeciwnie.
Łamani kołem i powieszeni, cieszą się dobrym zdrowiem.
Zrobiłem doświadczenie na sobie. Biada!
Stworzyłem kamień filozoficzny, panaceum.

Tagi:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Anty - kocepcja (drabble)

Post#2 » 7 wrz 2017, o 19:35

Alchemiku, mój Ty magiku, poprosiłbym o otagowanie tego i innych tekstów.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Anty - kocepcja (drabble)

Post#3 » 7 wrz 2017, o 23:58

DuralT pisze:Alchemiku, mój Ty magiku, poprosiłbym o otagowanie tego i innych tekstów.

Sprawdziłem w słowniku, co znaczy otagowanie.
A po co to Tobie, że tak się wyrażę niestosownie?
Nawet nie masz pojęcia ile mam napisanych tekstów, w tym ile zagubionych w czeluściach usiadłych dysków.
Bawię się pisaniem od paru lat. Bawię i uczę się przy tym pisania. Stawiam na różnorodność, bo tylko tak można wyrabiać w sobie elastyczność pisania. Zasadniczo jestem poetą, a więc nawet, kiedy piszę prozą, co robię od niedawna, to przemycam w niej poezję.
Okazało się, że pisanie prozy nie sprawia mi żadnych kłopotów, poza tym, że wymaga więcej cierpliwości, a ja jestem niecierpliwy. Piszę mnóstwo złych wierszy, wyławiając wśród nich perełki. Pisanie przychodzi mi bez trudu, ale nie grafomanię. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale niechybnie tak, że nie trzymam się jednej formy. Próbuję niemal każdej. Czasem przyczepiam się emocjonalnie do jednego tematu.
Ostatnio to liryki i erotyki przez przeżycia osobiste. Wolę odpuścić sobie osobiste tragedie. Staram się o nich nie pamiętać. Ale pewnie w końcu i tak wylezą na światło dzienne monitorów.

No to, jak się taguje teksty?

Dodano po 14 minutach 11 sekundach:
Żartuję, oczywiście.
Prawdę mówiąc, nie potrafię tak z dnia na dzień do odpowiedniego koszyka. Pewnie bym mógł.
Ale mogę przecież wrzucać i poza konkursem, prawda?
Porównacie sobie.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#4 » 8 wrz 2017, o 01:07

Tak, tyle, że był całkowity brak tagów ;-)
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

RikaEllen
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#5 » 16 lis 2017, o 21:52

Tekst ok, ale zabrakło mi jakiejś pointy, wymowy. Chyba, że jest a ja jej nie dostrzegłam D:
"Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei - może to jedyne, co mu pozostało."

Trako
scyzoryk
scyzoryk

Post#6 » 17 lis 2017, o 11:26

Przygotowuję trucizny dla naszego Jaśnie Oświeconego Władcy.
Ma wielu wrogów, zwłaszcza w rodzinie. Jad, który w pierwszej fazie działania daje pozory
lepszego zdrowia, ożywia ciało i umysł.

Strasznie nie podoba mi się ten przeskok. Truzizna na polecenie władcy --> wyjaśnienie czemu --> wyjaśnienie trucizny.
W tak krótkim tekście powinno być to o wiele płynniejsze jak np:

Mam ważniejsze zadanie. Przygotowuję jad, który w pierwszej fazie działania daje pozory lepszego zdrowia, ożywia ciało i umysł. Mój Jaśnie Oświecony Władca ma wielu wrogów, zwłaszcza w rodzinie.

Poza tym, drabble jak drabble, pochwalić nie mogę, bo mnie nie porwało, przyczepić się na siłę też nie ma po co.

Enmerker
scyzoryk
scyzoryk

Post#7 » 18 lis 2017, o 19:43

Uważam, że to tekst z pomysłem. Początek zdania z wyrazami takimi, jak "alembik", " ołów w złoto" i
" Jaśnie Oświecony Władca" wprowadza nastrój czasów dawnych, a tu tytuł "Anty- koncepcja" Może to celowe? " Na dnie retorty krystalizuje się rdzawa grudka. Oto mam, dokonało się." Żył taki jeden, co chciał zamienić metal w złoto, a wynalazł porcelanę. Z alchemią różnie bywa. Pozdrowienia i zachęcam do rozwinięcia tego tematu.

Wróć do „Proza: fantastyka”