El - Dorado (drabble)

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

El - Dorado (drabble)

Post#1 » 8 wrz 2017, o 00:21

- Daleko jeszcze? - Szorstki, rozejrzał się niespokojnie. Korytarz się rozwidlał.
- Nie pogubimy się?
- Spoko – odmruknąłem – Kulawy zostawił znaki. Będziemy bardzo bogaci.
- Wierzysz temu białasowi?
- A niby dlaczego tu ze mną jesteś? Na rasizm ci się zebrało? Słyszysz? To już niedaleko.
Rzeczywiście, do naszych uszu dobiegł szum spadającej wody.
- Ale on wspominał o smoku pilnującym skarbów.
- A widziałeś kiedyś smoka?
Za załomem ukazała się rozległa przestrzeń. Jezioro pełne szlamistych spełnień. Z kolektora ściekowego spływał wodospad, dodając odpady do tych walających się na brzegu.
Zamarliśmy. Tyle skarbów. Nagle, Szorstki nastroszył wąsiki, podniósł sztywno ogon. Coś zafalowało w toni. Wychynęła zębata paszcza.
- Spierdalajmy, aligatooooooorr!!!

Tagi:

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

El - Dorado (drabble)

Post#2 » 11 wrz 2017, o 18:50

Ten utworek mi się nie podoba. Według mnie, jest o niczym.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

El - Dorado (drabble)

Post#3 » 4 kwie 2018, o 09:55

Czy o niczym - nie powiedziałabym, klarowna scenka, a szczurzy poszukiwacze skarbów to całkiem uroczy pomysł, tak samo jak to, że sterta odpadów to dla nich El Dorado, ale mnie osobiście też nie przekonało jako drabble. Nie bawi mnie taki typ humoru, a puenta miała rozśmieszyć. Ale doceniam pomysł szczurzej ekspedycji.
Zapis dziwny, dziwi mnie dialog kursywą, a nie potrafiłam nigdy całkowicie oddzielić swoich "wrażeń" treściowych od estetycznych i, nie powiem, kole w oczy.

Pomoc interpunkcyjna:
- Daleko jeszcze? - Szorstki, rozejrzał się niespokojnie. Korytarz się rozwidlał.
- Nie pogubimy się?
- Spoko – odmruknąłem – Kulawy zostawił znaki. Będziemy bardzo bogaci.

Zbędny przecinek po "Szorstki", brakuje kropki po "odmruknąłem".
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

El - Dorado (drabble)

Post#4 » 6 kwie 2018, o 10:54

Zgadzam się z Cam.
Zapis dialogów kursywą mnie też dziwi. Sam pomysł jest sympatyczny, ale w moim odczuciu niewykorzystany w tak krótkiej formie, mogłaby to być fajna miniaturka, gdyby trochę dopracować i rozwinąć całość. ;)

Podrzucam piórko :piorko: i zachęcam do udziału w zabawie. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
helka pętelka
lekki sztylet
lekki sztylet

El - Dorado (drabble)

Post#5 » 6 kwie 2018, o 12:53

Mnie ta miniaturka też się podoba. Zwięzły tekst. Ciekawy pomysł. :smiley:

Mam małą uwagę : nie zapisywałabym dialogów kursywą.

Pozdrawiam serdecznie :smiley:

Jola

Wróć do „Proza: fantastyka”