Kolektor (drabble)

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Kolektor (drabble)

Post#1 » 8 wrz 2017, o 00:14

Błękitna obłość Ziemi na tle kosmicznej czerni. Zakończono budowę orbitalnego kolektora specjalnych zwierciadeł, pozwalających odbijać tachiony. Hipotetyczne cząstki szybsze od światła, pędzące poza czasem. Zogniskowane na odbiorniku w kraterze pustyni Arizony. Teraz tylko wystarczy włączyć fokusowanie - ruch palca. Zza betonowych obwarowań napięte twarze obserwatorów. Zaczynamy. Pojawiła się zielonkawa poświata. Zafalowała, tworząc nieuchwytne, holograficzne miraże. Te przybierały kształty, zmieniającej się sylwetki. Przez chwilę wydawało się nawet, że widać faceta z piorunem w ręku. Wreszcie postać przyoblekła się, ustaliła. Dostojny starzec z długą brodą. Twarz otaczał nimb, niepozwalający podnieść oczu.
- Witajcie, moje dzieci, miałem ostatnio trochę kłopotów, żeby się z wami skontaktować.

Tagi:

Awatar użytkownika
Marian
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Kolektor (drabble)

Post#2 » 11 wrz 2017, o 18:45

Kiedyś Bóg przemawiał z krzaka ognistego, a teraz z jakiegoś kolektora. W sumie dobry utworek.

Według mnie użyłeś za dużo równoważników zdań typu:
"Błękitna obłość Ziemi na tle kosmicznej czerni."
"Hipotetyczne cząstki szybsze od światła, pędzące poza czasem."
"Zza betonowych obwarowań napięte twarze obserwatorów."

Jest też kilka potknięć interpunkcyjnych.
Pozdrawiam

Wróć do „Fantastyka”