Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Narada

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Narada

Post#1 » 20 maja 2018, o 09:55

- Coś na Olimpie nas ostatnio nie lubią. - Rozpoczynający naradę Prezes był wyraźnie przygnębiony.
- Dlaczego? - Ktoś rzucił pytanie.
- Mówią, że wiarę tracimy, nie wznosimy modłów, świątyń nowych nie stawiamy i takie tam...
- Który z nich jest opiekunem handlu? To nasza branża.
- Hermes.
- Zaraz... przecież on jest też patronem złodziei.
- Nieważne. Handel to pieniądze; zresztą najlepiej się je sprzedaje, nie trzeba mieć żadnego towaru.
- Jak to? - oburzyła się kapłanka Temidy - one służą do zapłaty, nie można ich sprzedać.
- Przesądy – mruknął Prezes – wszystko można. Zbudujemy całą sieć nowych świątyń Nowemu Bogu, opleciemy nimi Ziemię, a modlitwy w nich będą przymusowe.
I stały się banki.

Tagi:

Awatar użytkownika
helka pętelka
lekki sztylet
lekki sztylet

Narada

Post#2 » 20 maja 2018, o 10:17

:hello: Rozumiem przekaz. Bardzo mi się podoba. Krótko i treściwie.
Serdeczności

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Narada

Post#3 » 10 cze 2018, o 13:55

Dzięki. Rzeczywiście chciałem coś przekazać.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Narada

Post#4 » 10 cze 2018, o 14:05

A już myślałam, że staną się Biedronki :kuku: Świetna puenta.
Dobry drabbelek, Gorgi, oby więcej twoich króciutkich perełek na forum.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Narada

Post#5 » 10 cze 2018, o 14:21

Dziękuję Cam. Cieszę się.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Narada

Post#6 » 23 cze 2018, o 23:16

Ech, naturalna potrzeba sacrum siedzi w człowieku głęboko. Wszystkie próby operacyjnego usunięcia owej naturalnej potrzeby się powiodły, jednak za każdym razem pacjent umierał.

Gorgiaszu, podoba mi się Twoja koncepcja pieniądza :))

...i jeszcze takie coś przyszło mi do głowy: każdą rzecz, każdą myśl, wcześniej czy później, człowiek użyje przeciw sobie.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Narada

Post#7 » 24 cze 2018, o 08:46

Oj, udał Ci się ten drabbelek, Gorgi! Zgrabnie napisany, do tego świetna puenta robi robotę. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Narada

Post#8 » 24 cze 2018, o 19:41

Ad.szczepantrzeszcz
Dzięki.
każdą rzecz, każdą myśl, wcześniej czy później, człowiek użyje przeciw sobie.

To prawda, niestety. Można zacząć roztrząsać kluczowe pytanie: dlaczego?

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Narada

Post#9 » 24 cze 2018, o 19:44

Ad. Karen
Dziękuję.
A puenta jest przede wszystkim smutna. Obrazek

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Narada

Post#10 » 24 cze 2018, o 22:20

Gorgiasz pisze:Można zacząć roztrząsać kluczowe pytanie: dlaczego?
Gorgiaszu, znam tylko jedną poprawną odpowiedź: a bo tak.

Bardziej serio, nie uważam, aby odpowiedź na pytanie coś wniosła. Taka już cecha ludzkiego umysłu i lepiej jest dzielić włos na czworo pisząc, malując, śpiewając, pochylając się nad drobiazgami, kochając... natura wymysliła setki mechanizmów obronnych przed takim stanem rzeczy i niektórzy (mniejszość) z powodzeniem je wykorzystują. Warto brać przykład, chociaż często trudne to bywa.

Wróć do „Proza: fantastyka”