Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Mediator

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Troxx

Mediator

Post#1 » 14 sie 2018, o 01:08

Tekst usunięty za zgodą administracj

Tagi:

Franciszek Stokłosa
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 14
Zobacz teksty użytkownika:

Mediator

Post#2 » 14 sie 2018, o 09:05

Dobrze napisane. Mimo tego trochę brakuje morału. Rozumiem, że syntetyki chcą być tytułowymi mediatorami, ale to jest oklepanym schematem. Podobnie jest ze światem przedstawionym. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów
Posty: 1182
Zobacz teksty użytkownika:

Mediator

Post#3 » 14 sie 2018, o 10:01

Na początek należy się przywitać i powiedzieć kilka słów o sobie.
Tutaj:
viewforum.php?f=81

Troxx

Mediator

Post#4 » 14 sie 2018, o 11:28

Ok przywitam się. Wolę w tym schemacie niż szukać oryginalności na siłę. Space opera ma swoje schematy w sumie, ale dzięki. Wciąż nie rozumiem co miałeś na myśli z tym morałem. To opowiadanie to swoista cząstka większej historii. Inne opowiadania łączą się w całość.
W całości opowiadania mają zawartą w sobie myśl, czy w sumie nawet odbicie samego autora. Morały na końcu dobre są dla literatury dla dzieci ;) Schematy/klisze. 80% (lub więcej) polskiej fantastyki jak zauważyłem jest oklepana schematami i jakoś ludzie ją czytają, a i tak w moim uniwersum jest mnóstwo oryginalnych "smaczków". Pozdrawiam :)

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości