Strącenie - Część Pierwsza

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Awatar użytkownika
Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#11 » 20 sie 2018, o 19:15

Troxx pisze: ///To nie western. To część space opery. Nie wiem czy Ci taki gatunek odpowiada ;) To pierwsza część. Drugą mogę wrzucić :) A i dzięki za komentarz. No chyba nie potrzebnie się tłumacze
Ps. Nie lubię westernów ale to gusta ;)
Wiem, zauważyłem że to nie western. Istotnie "De gustibus et coloribus non est didputandum. Western niósł ze sobą uniwersalne przesłania dobra i zła . To dzisiaj niemodne i staruszkowie trzymają się tych bajek dla dorosłych ( acz niesłychanie budujących) kurczowo jak dziecko palca tatusia. Dzisiaj raczej nihilizm i nieokreśloność postaw moralnych, rozwodnienie i kryzys wartości ponadczasowych jest niby bocznym a naprawdę głównym korytem porwanych przez nurt współczesnych. Będe czytał Twoje kolejne odcinki szukajac w nich jednak jakiegoś modus vivendi na dzisiejszy ład psychiczny i pojęciowy, moralny. Być może będę czekał na Godota.

Tagi:

Troxx

Post#12 » 20 sie 2018, o 20:11

Trzymam za słowo ;) ciekawe co powiesz jak poznasz moją "córkę". Główną postać Darię Jones ;) W sumie Mediatora opublikowałem. Tam ona występuje. Druga część strącenia też opublikowana.

Awatar użytkownika
Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#13 » 20 sie 2018, o 21:45

Część II przeczytana. Nastrój jak w przedsionku do pokoju 101 w Ministerstwie Miłości Orwella ( w celi z zatrzymanymi). Nawet space O'Brien się pojawił z planem szkolenia unitarnego dla space -rekrutów. Dobrze rozwijasz tam przekrój charakterów różnych indywiduuów. Ostrożnie dawkujesz im podłość, przebiegłość, i skrytość. Innym naiwność i szczerość, empatię. To dobrze - to cechy, które mogą się rozwijać niemal w nieskończoność w warunkach upodlenia, strachu i chęci przeżycia za wszelką cenę. Zaczynam pomału rozumieć ( albo tak mi się wydaje) jaki masz zamysł twórczy, idee-fix . Bo już się bałem, że to kolejny klon facetów w czarnych długich płaszczach. Z tej dziedziny Lem był moim przewodnikiem po przestrzeniach międzygwiezdnych. Przeczytałem wszystko w młodości, co napisał Lem.

Troxx

Post#14 » 20 sie 2018, o 21:52

Ja rozwijam równorzędnie uniwersum z technologią itp. Mam specjalny skorowidz to zapisów ;) No trzeba uważać z tymi charakterami właśnie. Próbuje ogarniać, chociaż nie jest łatwo. Być może się pojawił, ale nie kojarzę pozycji, które wymieniłeś nawet ;) Ale i tak Strącenie nie należy do kanonu w sumie :)

Awatar użytkownika
Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#15 » 20 sie 2018, o 22:09

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda przesłuchanie w "Roku 1984" Orwella w pokoju 101 ( przesłuchujący O'Brien) poczytaj to sobie. Najtwardszy facet w rękach O'Briena przyznawał się nawet do zamordowania prapradziadka. Gdybyś chciał transponować ten klimat ( straszny trzeba przyznać - bo wzorowany na śledczych metodach Łubianki) to możesz przeczytać. Książeczka niewielka z ogromnym za to ładunkiem okrucieństwa i paranoi niewyobrażalnych dla zwykłego zjadacza chleba.

Troxx

Post#16 » 20 sie 2018, o 22:13

Ciekawe :)

anonim234
scyzoryk
scyzoryk

Post#17 » 26 sie 2018, o 22:20

Nie przejmuj się krytyką, jest ona częścią kształcenia się! Na jej podstawie możesz wywnioskować co udoskonalić bądź całkowicie zmienić. Mi się bardzo podoba pozdrawiam!

Troxx

Post#18 » 20 wrz 2018, o 13:43

Ależ konstruktywna krytyka buduje mnie:)

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”