Strącenie - Część Pierwsza

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#11 » 20 sie 2018, o 19:15

Troxx pisze: ///To nie western. To część space opery. Nie wiem czy Ci taki gatunek odpowiada ;) To pierwsza część. Drugą mogę wrzucić :) A i dzięki za komentarz. No chyba nie potrzebnie się tłumacze
Ps. Nie lubię westernów ale to gusta ;)
Wiem, zauważyłem że to nie western. Istotnie "De gustibus et coloribus non est didputandum. Western niósł ze sobą uniwersalne przesłania dobra i zła . To dzisiaj niemodne i staruszkowie trzymają się tych bajek dla dorosłych ( acz niesłychanie budujących) kurczowo jak dziecko palca tatusia. Dzisiaj raczej nihilizm i nieokreśloność postaw moralnych, rozwodnienie i kryzys wartości ponadczasowych jest niby bocznym a naprawdę głównym korytem porwanych przez nurt współczesnych. Będe czytał Twoje kolejne odcinki szukajac w nich jednak jakiegoś modus vivendi na dzisiejszy ład psychiczny i pojęciowy, moralny. Być może będę czekał na Godota.

Tagi:

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#12 » 20 sie 2018, o 20:11

Trzymam za słowo ;) ciekawe co powiesz jak poznasz moją "córkę". Główną postać Darię Jones ;) W sumie Mediatora opublikowałem. Tam ona występuje. Druga część strącenia też opublikowana.
Stąpała boso wzdłuż świątynnych posadzek. Padła na kolana przed stalową piramidą...

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#13 » 20 sie 2018, o 21:45

Część II przeczytana. Nastrój jak w przedsionku do pokoju 101 w Ministerstwie Miłości Orwella ( w celi z zatrzymanymi). Nawet space O'Brien się pojawił z planem szkolenia unitarnego dla space -rekrutów. Dobrze rozwijasz tam przekrój charakterów różnych indywiduuów. Ostrożnie dawkujesz im podłość, przebiegłość, i skrytość. Innym naiwność i szczerość, empatię. To dobrze - to cechy, które mogą się rozwijać niemal w nieskończoność w warunkach upodlenia, strachu i chęci przeżycia za wszelką cenę. Zaczynam pomału rozumieć ( albo tak mi się wydaje) jaki masz zamysł twórczy, idee-fix . Bo już się bałem, że to kolejny klon facetów w czarnych długich płaszczach. Z tej dziedziny Lem był moim przewodnikiem po przestrzeniach międzygwiezdnych. Przeczytałem wszystko w młodości, co napisał Lem.

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#14 » 20 sie 2018, o 21:52

Ja rozwijam równorzędnie uniwersum z technologią itp. Mam specjalny skorowidz to zapisów ;) No trzeba uważać z tymi charakterami właśnie. Próbuje ogarniać, chociaż nie jest łatwo. Być może się pojawił, ale nie kojarzę pozycji, które wymieniłeś nawet ;) Ale i tak Strącenie nie należy do kanonu w sumie :)
Stąpała boso wzdłuż świątynnych posadzek. Padła na kolana przed stalową piramidą...

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#15 » 20 sie 2018, o 22:09

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda przesłuchanie w "Roku 1984" Orwella w pokoju 101 ( przesłuchujący O'Brien) poczytaj to sobie. Najtwardszy facet w rękach O'Briena przyznawał się nawet do zamordowania prapradziadka. Gdybyś chciał transponować ten klimat ( straszny trzeba przyznać - bo wzorowany na śledczych metodach Łubianki) to możesz przeczytać. Książeczka niewielka z ogromnym za to ładunkiem okrucieństwa i paranoi niewyobrażalnych dla zwykłego zjadacza chleba.

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#16 » 20 sie 2018, o 22:13

Ciekawe :)

anonim234
scyzoryk
scyzoryk

Post#17 » 26 sie 2018, o 22:20

Nie przejmuj się krytyką, jest ona częścią kształcenia się! Na jej podstawie możesz wywnioskować co udoskonalić bądź całkowicie zmienić. Mi się bardzo podoba pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#18 » 20 wrz 2018, o 13:43

Ależ konstruktywna krytyka buduje mnie:)

Wróć do „Proza: fantastyka”