Siren Head

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bordo
kozik
kozik
Zobacz teksty użytkownika:

Siren Head

Post#1 » 18 wrz 2020, o 19:44

Borys i Mateusz, dwaj koledzy, wyruszyli za miasto w celu poszukiwań mitycznego stwora. Idąc między drzewami, usłyszeli syrenę. 

- O kurwa!- wrzasnął Borys. - To Siren Head! 

Potwór zaczął biec w ich kierunku. Borys wyjął glocka i strzelał, na próżno. 

- Dlaczego to gówno nie zdycha? 

Siren Head dogonił Mateusza, chwycił go i zmiażdżył w dłoni. Przerażony Borys uciekł w kierunku samochodu i zaczął odjeżdżać. Siren Head chwycił pojazd i rzucił nim w dal. Złożyło się tak, że samochód uderzył w szkołę Borysa, po czym wleciał do klasy. 

- Bojke Borys... - odczytała nauczycielka. 

- Uh... jestem! 

- Borys, co ci się stało? 

- E... nic... 

- Do dyrektora!

Tagi:

wilga
rapier
rapier

Siren Head

Post#2 » 19 wrz 2020, o 11:12

Dobre to jest. Niech Ci inni poprawiają niezgrabności polszczyzny. Ja bawiłam się świetnie. 

Pozdrawiam.

It is my happiness in you that you don't know me yet. 

/Andrzej Partum/

Awatar użytkownika

Zdzisław
kosa
kosa

Siren Head

Post#3 » 27 wrz 2020, o 16:06

Faktycznie, mam trochę uwag do zapisu i samego utworu. Ale niech tam... 

Natomiast jest nieścisłość - w samochodzie , którym rzucił potwór, siedział Mateusz. Borys został zmiażdżony.

Adam
rapier
rapier

Siren Head

Post#4 » 27 wrz 2020, o 17:10

Właśnie też to zauważyłem...Chyba, że z Borysem i Mateuszem gdzieś jakieś drugie dno jest związane : ) Tekst ciekawy i nieoczywiste zakończenie :p

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bordo
kozik
kozik

Siren Head

Post#5 » 29 wrz 2020, o 01:26

Poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Wróć do „Miniatury i drabble”