Rozmowa z Synem

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla
Zobacz teksty użytkownika:

Rozmowa z Synem

Post#1 » 18 lis 2020, o 20:32

Mój Synu, ukochany Ikarku, wyruszamy w drogę.  

Nie będzie to zwykła podróż, bo wzniesiemy się w powietrze.  

Będziemy lecieli niczym ptaki, na skrzydłach przymocowanych do naszych ramion.  

To jedyny sposób, aby wydostać się z labiryntu, ponieważ jeśli pozostaniemy w jego wnętrzu pożre nas Minotaur - półbyk, półczłowiek. 

Tylko pamiętaj, że słońce może stopić wosk na skrzydłach, woda natomiast może go rozpuścić.  

Uważaj mój Ikarze i słuchaj mądrości swojego Ojca.

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Tagi:

Awatar użytkownika

Briala
Ten zły mod od banowania ludzi
Ten zły mod od banowania ludzi

Rozmowa z Synem

Post#2 » 18 lis 2020, o 21:41

Idealne streszczenie na ściągę czy bryka. Absurdalnie krótkie, spłycające istotę problemu i z błędami interpunkcyjnymi. Trzy razy tak.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Rozmowa z Synem

Post#3 » 18 lis 2020, o 22:00

Mam inny tekst na forum, który jest kontynuacją losów Ikara, gdyż opowiada o jego tragedii. Jest trochę inny, bo to poezja. 

Pisałam troszkę w nawiązaniu, do rad, które dostajemy w życiu. Ikar nie postępował zgodnie z nakazami i zakazami. W tekście skupiłam się samej rozmowie, pomijając treści całego mitu. Napisałam o sposobie, kierowania i ingerowania dorosłych w życie swoich dzieci

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Rozmowa z Synem

Post#4 » 26 gru 2020, o 19:14

Poprawiłam tekst, żeby wyglądał lepiej. Nie wiem, czy pozbyłam się powiązań z popularną przeglądarką do ściągania na języku polskim.

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

D.M.
miecz
miecz

Rozmowa z Synem

Post#5 » 26 gru 2020, o 21:34

Jedna malutka uwaga co do pisowni: "półbyk" i "półczłowiek" należy pisać łącznie, choć przeglądarka czy inny program może to podkreślać (z przedrostkiem "pół-" potencjalnie może występować każdy rzeczownik, ale nie każdy jest wpisany z tym przedrostkiem do słownika programu). Rozdzielna pisownia występowałaby, gdyby chodziło o połowę byka i połowę człowieka. Być może, w Minotaurze można dostrzec takie właśnie połowy, ale wtedy należałoby pisać nie "pół byk", a "pół byka". Jeśli piszemy "półbyk", mamy na myśli coś będącego bykiem częściowo, a Minotaur właśnie taki jest.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Rozmowa z Synem

Post#6 » 26 gru 2020, o 21:40

D.M. pisze:Jedna malutka uwaga co do pisowni: "półbyk" i "półczłowiek" należy pisać łącznie, choć przeglądarka czy inny program może to podkreślać (z przedrostkiem "pół-" potencjalnie może występować każdy rzeczownik, ale nie każdy jest wpisany z tym przedrostkiem do słownika programu). Rozdzielna pisownia występowałaby, gdyby chodziło o połowę byka i połowę człowieka. Być może, w Minotaurze można dostrzec takie właśnie połowy, ale wtedy należałoby pisać nie "pół byk", a "pół byka". Jeśli piszemy "półbyk", mamy na myśli coś będącego bykiem częściowo, a Minotaur właśnie taki jest.

Bardzo Ci dziękuję, nie wiedziałam o tym, a rzeczywiście podkreśliło mi na czerwono, więc uznałam, że zwyczajnie pisownia zmieniła się o czasu wydania książki, którą mam w swojej biblioteczce 

Dodano po 11 minutach 47 sekundach: 

Ten tekst to coś pomiędzy limerykiem, a monologiem jednego bohatera, który nie oczekuje odpowiedzi.  

To chciałam oddać, ale jeśli dzięki temu tekstowi ktoś, czytający przeczyta jego pierwowzoru, to mogę być z siebie w niewielkim stopniu dumna.

Jean - Paul Sartre

Wróć do „Miniatury i drabble”