SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
WBX
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#1 » 21 lis 2020, o 12:51

tekst usunięty przez autora

Tagi:

Awatar użytkownika

puszczyk
kosa
kosa

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#2 » 21 lis 2020, o 13:39

Nic tu nie może się podobać. 

Ani forma, ani treść, ani rymy, ani długość, ani rytm, ani nic. 

Mam nadzieję, że uczyniłeś postępy od 1978 roku.

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#3 » 21 lis 2020, o 14:05

Nie obraź się, autorze, ale to jest dobry przykład na to, że nie warto wstawiać wszystkiego, co się napisało, a zwłaszcza tekstu, który ma ponad 40 lat i po którym widać, że od napisania nikt go nie doskonalił.  

Nie wiem nawet, czy komentowanie tego, co tu można by zrobić inaczej i lepiej, ma sens, bo wątpliwe, byś pisarsko był dalej na tym etapie, co 40 lat temu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
WBX
scyzoryk
scyzoryk

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#4 » 21 lis 2020, o 14:25

Tekst miał swoją genezę, nie powstał tak sobie.... Człowieku - ten tekst nie powstał po to by miał się komukolwiek podobać!!! 

Dziwię się Twojej bucie; bo sam przecież piszesz testy specyficzne, trudne... Czy, aż tak piękne..? 

Ciesz się zatem, że masz rzesze czytelników - zwolenników swoich form literackich i z tego, że pieją z zachwytu nad twoim talentem. BO naprawdę go MASZ! 

Ja jak zauważyłeś: posługuję się własnej konstrukcji piórnikiem. I mogę Cię zaskoczyć, że moje teksty (zwłaszcza satyryczne) też otrzymywały dobre recenzje. Twoą szczerość przyjmuję z wyrozumieniem. Nie żywię urazy. Życzę wszelkiej pomyślności.

Awatar użytkownika

puszczyk
kosa
kosa

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#5 » 21 lis 2020, o 14:27

Następny do raju.

Kusy
rapier
rapier

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#6 » 21 lis 2020, o 14:55

Tekstów o podobnej tematyce, aczkolwiek inaczej ujętej, na forach literackich i w literaturze w ogóle można znaleźć całą masę. Ten jednak w swojej treści przekracza granice dobrego smaku i epatuje oblechą. Zupełnie bez powodu.

Awatar użytkownika

puszczyk
kosa
kosa

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#7 » 21 lis 2020, o 15:10

To chyba kolejny nawiedzony poprzez swoją t(fuj)czość. 

Internet jest pełen takich grafomanów - oblechów z "sukcesami".

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#8 » 21 lis 2020, o 16:58

Człowieku - ten tekst nie powstał po to by miał się komukolwiek podobać!!!  

Ale to forum powstało po to, by oceniać tu teksty (wiem, że tak powiem, z autopsji, bo po to je założyłam) - więc siłą rzeczy dowiesz się, czy twoje się podobają, czy nie. Nie musisz się zgadzać ze zdaniem innych, ale nieelegancko odparowywać w ten sposób; dla mnie wygląda to trochę jak mało zakamuflowana sugestia, gdzie masz zdanie tych, którym się tekst nie podoba. A jeżeli problem leży w tym, że nie bardzo interesują cię krytyczne opinie, to może warto zastanowić się nad publikowaniem, bo to nie prywatny blog - tu zawsze ktoś wyrazi swoje zdanie. Warto zastanowić się choćby w ramach wspólnego poszanowania - i własnego, i naszego czasu.

marjulann
szabla
szabla

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#9 » 21 lis 2020, o 17:35

Myślę, że ten tekst zwyczajnie obraża, gdyż jest uwłaczający dla ludzkiego ciała, przedstawia praktycznie gwałt, który w polskim prawie jest czynem zabronionym oraz molestowanie, które również podlega karze. Nie wiem, czy zdaje Pan sobie sprawę, ale wiele sytuacji takiego łamanie prawa powoduje samobójstwa, gdyż ludzie, w tym wypadku kobiety nie były w stanie wrócić do równowagi psychicznej. Myślę, że pański tekst nie powinien zostać umieszczony, choć nie jest zwolennikiem cenzury, to uważam, że każdy twórca ponosi odpowiedzialność za publikowane materiały.  

Pewnie zignoruje Pan tę uwagę, ale mimo wszystko chcę, aby Pan przeczytał i może przemyślał sobie pewne sprawy w zakresie humanistycznego traktowanie człowieka.

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

puszczyk
kosa
kosa

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#10 » 21 lis 2020, o 17:51

E tam, przecież ma sukcesy i rewelacyjne opinie. 

Nie znasz naszego przaśnego społeczeństwa. 

Wystarczy dać im disco polo, 500+ i takie gnioty i jest fajnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
WBX
scyzoryk
scyzoryk

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#11 » 21 lis 2020, o 22:09

Prowokowanie do jazgotu w w jakiejkolwiek formie, uważam za stratę czasu - i tak wystarczająco dużo poszło "pary w gwizdek" . Tylko po co...? 

"Ujadający" powinni najpierw poszperać w archiwach lat 70-tych ... Ten tekst nie jest anonimowy. 

Panie, które poczuły się zniesmaczone - przepraszam. 

Tekst usuwam.

verbena
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#12 » 21 lis 2020, o 22:19

Niestety, jak już puszczyk zasugerował zresztą, ale dla pewności postanowiłam podkreślić, że nie całe społeczeństwo jest przasne, disco polowe i zachwycone produkcjami powyższego typu. 

Twój tekst jest bardzo męczący, porażająco prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, jeśli chodzi o treść. 

Jeżeli nie podobają Ci się nasze krytyczne uwagi, to po co wstawiasz tu swoje teksty. Robiac to, chyba spodziewałes się naszych wypowiedzi. Wiadomo, że ludzie są różni, więc i odbiór tekstu może być rozmaity. Nie koniecznie entuzjastyczny.

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#13 » 21 lis 2020, o 23:24

Podpiszę się pod verbeną, poza tym dodam - niezłośliwe brawo, ale mimo wszystko to, że twój tekst gdzieś zdobył uznanie 40 lat temu, nie ma znaczenia.  

Raz, że mamy prawo do własnego zdania, a jakie jest, widać wyraźnie. I to, że kilka niezależnych od siebie osób właściwe ma podobne wrażenie, powinno dać do myślenia. 

To jedno, a drugie to to, że żyjemy obecnie w 2020, więc może zamiast żyć przeszłością i przeszłymi chwalami, dobrze myśleć i żyć w teraźniejszości.

marjulann
szabla
szabla

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#14 » 22 lis 2020, o 09:40

Myślę, że w archiwach z lat 70 są o wiele ciekawe teksty, które bardziej zasługują na przypomnienie, bo reprezentując dobry literacko poziom. Polska literatura współczesna, bo lata 70, według periodyzacji to właśnie literatura współczesna. Polska literatura tego okresu naprawdę ma się czym pochwalić, a tego rodzaju teksty mogą zniechęcać to zagłębienia się w teksty tej dekady. 

Osobiście polecam wydany w tych latach, trzy tomy Archipelag gułag 

W kwestii publikowanie tekstów, które kiedyś zostały już opublikowane. Uważam, że w takiej sytuacji jest się tym więcej odpowiedzialnym za to co umieszczamy. Człowiek jest zawsze odpowiedzialny za swoje słowa. Dobrze pogodzić się z faktem, że człowiek, jako twórca jest kreatorem postaw innych ludzi. Proszę zwracać uwagę podstawy humanistyczne, które winny przyświecać każdemu człowiekowi niosącemu słowa.

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

Autor tematu
WBX
scyzoryk
scyzoryk

SEKS NA RZESZOWSZCZYŹNIE

Post#15 » 22 lis 2020, o 11:07

Dla wiadomości : werbeny, cam, marjulan; kusego: 

Przez długi czas na jednym z forów (tej witryny) zalegało opowiadanie pt. "Temat z rzeką w tle". 

Typowa "kobieca" telenowela: wielka miłość - zdrada i rozczarowanie przeradzające się (na krótko!!!) w nienawiść... 

Tę " złość" (nienawiść) główny bohater odreagował pisząc tekst obsceniczny. W opowiadaniu jednak zacytowałem niewielki fragment obscenu (tylko 20 wersów z ponad 200). 

Opowiadanie przyjęte zostało nad wyraz ciepło... Ale nie w tym rzecz! 

W komentarzach proszono mnie o zaprezentowanie pełnej wersji tekstu (czytelnicy nie dawali wiary, że istnieje dalsza część) .  

Spełniłem życzenie - z tym, że tekst powędrował nie do tych adresatów...  

(puszczyka opinia w ogóle mnie nie interesuje) 

Całość opowiadania można przeczytać w pozycji książkowej pt.: "Smak gwiazdek".

Wróć do „Miniatury i drabble”