Przebudzenie

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla
Zobacz teksty użytkownika:

Przebudzenie

Post#1 » 5 gru 2020, o 20:45

W trakcie jednej z bezsennych nocy, gdy moje oczy były dalekie od objęć Morfeusza, a sączące się słone krople łez znajdowały drogę do moich uszu. Dziwne uczucie, którego nie jestem w stanie porównać z niczym innym. Podobne doznanie wilgoci w uszach odczuwają ludzie nurkujący w basenie. Wspomnienia bólu, który wtedy czułam, gdy próbowałam stłumić rozwichrzone burze własnych emocji, wylewających się poza kontrolą z mojego ciała. Podobno największy ból czują ludzie, którzy poznali słony smak własnych łez. Momenty śmierci, w czasie kiedy nikogo nie można było poprosić o pomoc. Wspólnie ze łzami, odchodziły wszystkie pokładane nadzieje, mogłam tylko czekać, aż nastanie znowu świt, a dzienna strona mojej osoby będzie pokazywała, że wszystko w porządku, że nie ma o czym mówić.  

Marzec 2018

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Tagi:

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Przebudzenie

Post#2 » 25 gru 2020, o 23:24

Poprawiłam tekst
Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

verbena
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Przebudzenie

Post#3 » 25 gru 2020, o 23:32

Pierwsze zdanie sugeruje, że będziesz ciągnęła myśl. Tymczasem drugie nie jest kontynuacją. To trzeba by poprawić, żeby tekst nabrał gładkości. 

I wypatrzyłam literówkę "czują", a nie "czyją".  

Pozdrawiam :)

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Przebudzenie

Post#4 » 25 gru 2020, o 23:38

Poprawiłam

Jean - Paul Sartre

verbena
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Przebudzenie

Post#5 » 25 gru 2020, o 23:42

Teraz jest lepiej :) Interesująca teoria... co prawda nie bardzo się z nią zgadzam, ale nie oznacza to, że tekst mi się nie podoba ;) Pozdrawiam :)

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Przebudzenie

Post#6 » 25 gru 2020, o 23:47

To dość specyficzne, bo zwykle ludzie nie płaczą leżąc na plecach.

Jean - Paul Sartre

verbena
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Przebudzenie

Post#7 » 26 gru 2020, o 00:09

Akurat to zależy jak sądzę od okoliczności, a nie od widzimisię danego człowieka :)

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Przebudzenie

Post#8 » 26 gru 2020, o 08:57

Emocje są subiektywne, więc trudno stwierdzić jak niektóre sytuacje będę wyglądały u innych ludzi. Ta sama sytuacja u kogoś innego spowoduje inną reakcję. 

Okoliczności występują wcześniej, tu mamy jedynie ich skutek.

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

D.M.
miecz
miecz

Przebudzenie

Post#9 » 26 gru 2020, o 14:30

Jeszcze jedna literówka: "z bezsennych z nocy". Trzeba usunąć drugie słowo "z".

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Przebudzenie

Post#10 » 26 gru 2020, o 14:33

Już poprawiłam

Jean - Paul Sartre

Wróć do „Miniatury i drabble”