Strata

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla
Zobacz teksty użytkownika:

Strata

Post#1 » 10 gru 2020, o 20:29

Miałam własny świat, który dziś jest moim tylko w moich snach, gdyż na jawie dawno wszystko między ludźmi umarło. Liczyłam i pragnęłam wyłowić ze wspomnień, dokładnie to z czym chciałabym pójść przez świat, ale dokąd podążyć, kiedy nie można cofnąć czasu. On zawsze był wymierny wobec ludzi, z którym mamy okazję go przeżywać. Bardzo bym chciała, żeby powrócić do chwili, gdy cieszył mnie każdy krok na ziemi, a grunt nie osuwał mi się spod nóg. W rozpadlinie wspomnień, bez końca zapadam się w minionych, szczęśliwych dniach.
Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Tagi:

Awatar użytkownika

interlokutorka
szabla
szabla

Strata

Post#2 » 11 gru 2020, o 11:33

Piękny, refleksyjny tekst. Co racja to racja, strata boli. I chyba w każdym możliwym sensie tego słowa. Ale cóż poradzić? To w końcu nieustępliwy element naszego życia.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Strata

Post#3 » 11 gru 2020, o 11:45

To takie pożegnanie z refleksją, w pewien sposób strata pozwala docenić to co się miało i nabrać dystansu do sytuacji
Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

D.M.
miecz
miecz

Strata

Post#4 » 13 gru 2020, o 20:32

Liczyłam i pragnęłam wyłowić z wspomnień

Znacznie lepiej brzmiałoby "ze wspomnień". 

W rozpadlinie wspomnień, bez końca zapadem się w minionych, szczęśliwych dniach.

Chyba powinno być "zapadam" zamiast "zapadem".

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Strata

Post#5 » 13 gru 2020, o 21:20

Dziękuję za wskazówki, już zostały poprawione

Jean - Paul Sartre

Wróć do „Miniatury i drabble”