Mała kradzież

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla
Zobacz teksty użytkownika:

Mała kradzież

Post#1 » 21 gru 2020, o 22:12

Zawsze kiedy chcę z kimś porozmawiać, to mam wrażenie, że trwonię jego czas, w nie odzyskany sposób zmarnowany, przez jedną najnędzniej zmarniałą, martwą duszę. Upłynnione chwile, przesączane przez skostniałe z zimna palce, które dawno utraciły siłę do uścisku drugiej ręki. Biernym jest człowiek, bo nie przeprasza, za to, że dopuszcza się małej kradzieży, w imię poczucia zasadności dla własnego jestestwa. W tym miejscu przepraszam, że pragnę odebrać czytelnikowi wycinek z najcenniejszego daru jaki spada na nas wraz z nadejściem każdego kolejnego świtu. 

Grudzień 2019, Dziennik ludzi bezsennych - opowiadania własne.

Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Tagi:

TylkoJestemOnaA
miecz
miecz

Mała kradzież

Post#2 » 22 gru 2020, o 07:50

Jak zwykle, bez uwag technicznych (to zapewne bardziej oczytani zauważą;)) czuję potrzebę skmentować tekst, bo poruszył mnie... W swej naiwności uważam, że w rozmowie człowiek powinien być dla człowieka. Jeśli pojawia się poczucie, że zmarnowany został czyjś czas to... czyjaś postawa jest tu niewłaściwa, albo tego, który przyszedł do niego, albo tego, do którego się przyszło.  

Może złe połączenie rozmówców? ;) 

Interesujący tekst:)

Agata

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Mała kradzież

Post#3 » 22 gru 2020, o 08:46

Znalazłam ten tekst na początku grudnia, czyli rok po napisaniu i wydał mi bardzo interesujący i trochę życiowy. Pasuje do zdalnego życia, które obecnie prowadzimy.
Trzecia godzina. Trzecia to zawsze za późno, albo za wcześnie, na to, co chce się zrobić. 

Jean - Paul Sartre

Awatar użytkownika

D.M.
miecz
miecz

Mała kradzież

Post#4 » 22 gru 2020, o 14:44

Upłynione chwile, przesączene przez skostniałe z zimna palce, którą dawno utraciły siłę do uścisku drugiej ręki.

Powinno być "które" zamiast "którą" oraz chyba "przesączone" zamiast "przesączene". Google podkreśla też "Upłynione", ale to może być jakiś trochę autorski neologizm. :-) 

A temat dość ciekawy. Zdarza się czasem tak, że o kimś myślę, że zbyt długo ze mną rozmawia, albo że dochodzę do wniosku, że ja z kimś rozmawiałem zbyt długo. Z reguły to nie jest istotnym problemem. I z doświadczenia wiem, że chyba umiem tak się nastawić, by to nie bardzo przeszkadzało, nawet kiedy się wydaje, że to przeszkadza. Mogę też odnotować, że takie się zdarza tak z ustnym rozmawianiem, jak i z pisemnym przez Internet.

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Mała kradzież

Post#5 » 22 gru 2020, o 16:28

Poprawiłam, nie zauważyłam, wcześniej tych błędów. 

Cieszę się tekst Ciebie zainteresował. 

Dziękuję i pozdrawiam D. M.

Jean - Paul Sartre

Autor tematu
marjulann
szabla
szabla

Mała kradzież

Post#6 » 26 gru 2020, o 19:54

Poprawiłam błędy

Jean - Paul Sartre

Wróć do „Miniatury i drabble”