Miejsce dla poetów — drabble (1000000 słów)

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#1 » 25 lut 2016, o 16:50

Napracowałem się nad tym akapitem, a ponieważ myśl zamknąłem i co (podobno) równie ważne, wydał mi się rozmiarami zbliżony do drabbla, postanowiłem nietypową (z mojego punktu widzenia) formę wrzucić na Forum. Sympatia do liczb okrągłych sprawiła, że koncepcję stu słów odrzuciłem w przedbiegach. Całość ma sto dwadzieścia osiem.

Miejsce dla poetów

Poeta odchylił klapę namiotu. Po raz kolejny zauważył, że Łopienka nie jest najlepszym miejscem dla poetów, ale dobrze, że jest. Bieszczadzkie bazy znikały jedna za drugą. Brakowało chętnych do prowadzenia interesu, który dochodu nie przynosił, a z każdym rokiem kłopotów sprawiał więcej. Baza pod Łopiennikiem trzymała się dzielnie. Namioty postawiono równo, solidnie. Okazała wiata już od kilkudziesięciu lat tkwiła w krajobrazie, wbrew przeciwnościom losu. W kuchni pod wiatą panowały czystość i porządek niespotykane gdzie indziej. W promieniu kilkudziesięciu metrów Poeta nie zaobserwował ani jednej puszki po piwie, ani jednego opakowania po chipsach — kilka koszy na śmieci, i owszem. Deski, belki, materiał ceniony na każdym obozowisku, leżały pod zadaszeniem, starannie ułożone. Całość dopełniał obiekt w bieszczadzkich warunkach irracjonalny — niewielkie boisko do siatkówki. To nie było dobre miejsce dla poetów.

Tagi:

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Miejsce dla poetów — Drabble (1000000 słów)

Post#2 » 25 lut 2016, o 18:13

Ja tego tekstu nie rozumiem, wrrr, czytałam trzy razy...chyba jestem zbyt zmęczona.:(

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#3 » 25 lut 2016, o 18:28

Bieszczadzkie bazy namiotowe - świat osobliwy, wyłącznie dla ludzi z poziomem tolerancji powyżej przeciętnej. Tego już nie ma, jedynie w pamięci pozostało. W takich bazach zazwyczaj panował twórczy bałagan... bardzo twórczy. Łopienka odbiegała od standardu. Rezydenci zaspokajali potrzebę tworzenia w inny sposób.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#4 » 25 lut 2016, o 18:33

Ach so...dzięki za wytłumaczenie.

Piotrek84
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#5 » 26 lut 2016, o 07:46

Dobrze wiem co masz na myśli, chociaż, żal się przyznać, nigdy nie byłem w Bieszczadach. Zawsze jeździłem w Beskidy, kiedy potrzebowałem oderwać się od rzeczywistości, tam odnajdywałem swoje miejsca. Bieszczady nie przemawiały do mnie w ten sposób, nie wiem czemu, może dlatego, bo po prostu nigdy tam nie byłem. Wiem jednak ze słyszenia, z opowieści ludzi starszych ode mnie, że bieszczadzkie klimaty już się kończą, nie ma tej zamkniętej enklawy, jakby stworzonej dla samotnego wędrowca, albo małej grupki indywidualistów poszukujących najprostszych zmysłowych wrażeń. Jednak na pewno jeszcze sporo można tam wycisnąć, jeśli wiadomo gdzie szukać. Bazy z piasku i mgły też się skończyły.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#6 » 26 lut 2016, o 17:30

Piotrek84 pisze:...że bieszczadzkie klimaty już się kończą
Każdy Twoje słowa zrozumie inaczej. Ja twierdzę, że klimaty skończyły się jakiś czas temu.

Piotrek84 pisze:nie ma tej zamkniętej enklawy, jakby stworzonej dla samotnego wędrowca
To prawda. Zaczyna się robić ciasno, nie tylko na połoninach.

Piotrek84 pisze:albo małej gróbki indywidualistów poszukujących najprostszych zmysłowych wrażeń.
Bycie indywidualistą raczej nie ułatwiało życia w świecie, który opisuję, natomiast co do wrażeń... one zazwyczaj są złożone, powiedziałbym wieloaspektowe.

Piotrek84 pisze:Jednak na pewno jeszcze sporo można tam wycisnąć, jeśli wiadomo gdzie szukać.
Kilka lat temu udało mi się stanąć na pustej Tarnicy i oglądać taniec chmur w dolinie Terebowca.

Piotrek84 pisze:Bazy z piasku i mgły też się skończyły.
Piękne sformułowanie.

Dziękuję za wizytę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#7 » 18 maja 2016, o 18:06

Cieszę się, że dobrze zrozumiałam koncept ;)) Sama w bieszczadzkich bazach byłam ledwie chyba dwa razy, choć w samych Bieszczadach byłam tyle, że aż nie umiem zliczyć... tyle że zazwyczaj od razu wychodzę na szlak i po zejściu wracam, nie zostaję na nocleg (zaleta tego, że z miasta rodzinnego mam blisko). Ten twórczy chaos brzmi magicznie, szkoda, że go nie zaznałam i raczej nie zaznam.

Bazy z piasku i mgły też się skończyły.
Co do tego, to pomyślałam od razu o Bazie Ludzi z Mgły, w której nie byłam, a o której wiele, wieeele słyszałam. Czas się wybrać.

Dlaczego akurat sto dwadzieścia osiem słów?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#8 » 18 maja 2016, o 21:23

Camenne pisze:Dlaczego akurat sto dwadzieścia osiem słów?
Bo to taka okrągła liczba... informatyczne skrzywienie zawodowe.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 18 maja 2016, o 21:24

W sumie prawda - 128. Przegapiłam :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Szamanka
scyzoryk
scyzoryk

Post#10 » 22 lip 2016, o 13:22

A mi się podobało, o.
Jestem w stanie zrozumieć Poetę - a przynajmniej tak sądzę. Poezji nie sprzyja ani porządek, ani tłum - a góry nie są już tym, czym były.
Wyobraźnia to takie drzwi w rzeczywistości, pozwalające bawić się dobrze nawet podczas robienia kardio.

Wróć do „Proza: obyczajowe”