Drabble o wiatraku

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Drabble o wiatraku

Post#11 » 16 gru 2016, o 13:16

Dural, tu odejmij, tam dodaj; zachowanie odpowiedniej liczby wyrazów wydaje się trudne, ale niekoniecznie musi takie być, więc śmiało poprawiaj. Im krótsza forma, tym bardziej zauważalne są wszystkie potknięcia.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Drabble o wiatraku

Post#12 » 26 cze 2017, o 12:51

Przeczytałem. Co prawda, błędy wytknęli Przedmówcy, ale skoro już tu jestem, to zostawię ślad. Podobało mi się. Całkiem klimatyczny tekst Ci wyszedł.
Pozdrawiam i weny życzę!
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Drabble o wiatraku

Post#13 » 26 cze 2017, o 18:00

... o dostęp do niego, oczywiście rodzice...
Po do niego zrobiłabym kropkę i zaczęła nowe zdanie od oczywiście.

Co najgorsze teraz brakuje mi tego paskudnie wyglądającego urządzenia, zepsuł się pod koniec zeszłego lata.

Według mnie lepiej by było: zepsuło się po koniec zeszłego lata.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
dauxerre
scyzoryk
scyzoryk

Drabble o wiatraku

Post#14 » 24 sie 2017, o 23:56

W tym drabble zdecydowanie zabrakło zaskakującej puenty. Dobry tekst ćwiczebny, bardzo ładny styl.
Tylko ten brak puenty... (nawet zasłoniłam dłonią ostatnie zdanie, aby sobie nie zepsuć efektu zaskoczenia).
Tekst ma potencjał. Może warto nad nim popracować?

Wróć do „Proza: obyczajowe”