Magiczny dzień

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Magiczny dzień

Post#1 » 19 lis 2016, o 20:45

Skoro w sklepach mogą być już ozdoby choinkowe, to i na forum drabble świąteczne.

Magiczny dzień
Mróz zaklął ostatnie źdźbła traw w małe lodowe iglice. Ziąb tchnął przez otwarte okno, rysował ażurowe witraże na szkle. Mimo to pierwszy śnieg jeszcze nie spadł.
Julka wyczekiwała przy oknie, wdychając mroźne powietrze i wypatrując płatków, które powinny już dawno spaść.
Zima. Magiczny czas, tak powtarzała jej mama. A jeden z zimowych dni był bardziej wyjątkowy niż każdy inny w kalendarzu. Zwierzęta przemawiały ludzkim głosem, Mikołaj przynosi prezenty. Wszystko może się zdarzyć.
Mama mówiła, by czekała cierpliwie. Bo może tego zimowego dnia tata odezwie się w śnie. Szepnie dobre słowo. Nie wróci, ale będzie. Choć tego jednego wieczoru.
Wigilijnej nocy.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Tagi:

burak
lekki sztylet
lekki sztylet

Magiczny dzień

Post#2 » 19 lis 2016, o 21:03

Świąteczny wieczór, tylko dlaczego taki smutny?

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Magiczny dzień

Post#3 » 19 lis 2016, o 23:20

Dlaczego smutny? Mnie podoba się, przypomina mi to moje młodzieńcze czasy, gdy też czekałem aby choć raz przyśnił mi się mój ojciec. Niestety, nie chciał i do tej pory nie chce.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Magiczny dzień

Post#4 » 20 lis 2016, o 14:30

To dobry tekst. Melodyczny. Końcowy efekt nieco psują dwa zdania:

Mama mówiła, by czekała cierpliwie. Bo może tego zimowego dnia tata odezwie się w śnie.

Lepiej zabrzmiałoby: Mama mówiła, aby czekać cierpliwie. Bo może tego zimowego dnia tata odezwie się we śnie.

Chociaż gdybym to ja pisał, wówczas rzecz jasna pojawiłby się wielokropek: Mama mówiła, aby czekać cierpliwie. Bo może tego zimowego dnia tata odezwie się... we śnie. :))

Awatar użytkownika
Camenne

Magiczny dzień

Post#5 » 21 lis 2016, o 12:00

Dziękuję za przeczytanie.
Dlaczego smutne? Lubię pisać tego typu teksty, czuję się w nich dobrze.

szczepan, śliczne dzięki za propozycję, rzeczywiście twoja wersja brzmi lepiej :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Magiczny dzień

Post#6 » 24 sty 2017, o 19:57

Melancholia, ale dobry tekst, chociaż brakowało mi dłuższego wstępu, albo po prostu więcej melancholii w dłuższej miniaturze.

Awatar użytkownika
Camenne

Magiczny dzień

Post#7 » 24 sty 2017, o 19:59

Dzięki za przeczytanie i opinię, agathas :)

Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Magiczny dzień

Post#8 » 24 sty 2017, o 21:47

Nigdy nie pisałam w tej formie, muszę się przyjrzeć, poczytać i może coś mi się uda stworzyć.
Propozycja szczepanatrzeszcza, bardziej do mnie mówi. Daje szersze spektrum dla wyobraźni.
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
dauxerre
scyzoryk
scyzoryk

Magiczny dzień

Post#9 » 25 sie 2017, o 02:03

Ładne i zgrabne drabble. Smutne, ale dające nadzieję. Szkoda, że nie było nastroju świątecznego, jak je czytałam :(

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Magiczny dzień

Post#10 » 29 sie 2017, o 23:15

No ładny.
Zwierzęta przemawiały ludzkim głosem, Mikołaj przynosi prezenty. Wszystko może się zdarzyć.

zmieniłabym: na: Zwierzęta przemawiały ludzkim głosem, Mikołaj przynosił prezenty. Wszystko mogło się zdarzyć.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”