Artysta [...] - rozdział 11 (wersja nowa)

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#1 » 15 gru 2016, o 21:39

Część poprzednia
Rozdziału jedenastego wersja przerobiona, robocza. :)
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Część następna
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#2 » 15 gru 2016, o 21:46

Ta wersja mi się zdecydowanie bardziej podoba, ale nie kupuję SMSa. No wiadomo, że ta wiadomość miała zbudować napięcie i zachęcić czytelnika do dalszej lektury, ale o ile to jest faktycznie info od Lewija, to po prostu ni cholerny nie jest realne, żeby napisał mu SMSa. O takich rzeczach się SMSem nie powiadamia.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#3 » 15 gru 2016, o 21:49

Dziękuję za komcia, Karen. Fragment z SMS przerobię, chociaż zamiar miałem wyjaśnić kwestię tego w następnym rozdziale. Nie zdradzę, kto jest autorem informacji.
Cieszę się, że Ci się podoba. Powiedz mi tylko, czy inspektor i Sara mogą zostać w tej kreacji, czy jakoś ich jeszcze "doprawić"? :)
Pozdrawiam i życzę weny,
Graf

Awatar użytkownika
Karen

Post#4 » 15 gru 2016, o 22:02

Co do Sary, to podoba mi się jej reakcja. Pokazała trochę pazurka, ale bez zaburzania wizji wrażliwej kobiety wychowanej na posłuszną żonę - tak w sam raz.
Co do Lejki - powiem Ci jutro, bo tego fragmentu zmienionego jeszcze nie przeczytałam na spokojnie. :)

Awatar użytkownika
Karen

Post#5 » 29 gru 2016, o 22:25

Mój obiecany i spóźniony (ale lepiej późno niż wcale!) komentarz odnośnie fragmentu z Lejką. ;) Ogólnie rozdział mu się podoba jako całokształt, ale do tego konkretnego fragmentu mam trochę uwag.
''Beznamiętnie wypalił'' - ten zlepek słów mi nie pasuje, takie moje odczucie.
raz piszesz ''drugi dzień z rzędu'', a raz, że transfuzja była zaledwie wczoraj - coś mi tu nie gra albo zwyczajnie nie czaję. ;)
''Młody człowieku'', ''młodzieńcze'' - rozumiem, że to zabieg celowy, że Lewij chciał pokazać, jak traktuje z góry Lejkę itp., ale przez te absurdalne (bo różnica wieku mała) określenia Lejka znowu brzmi jak męska pi...da. Usunęłabym i innym sposobem pokazała ten stosunek lekarza do Lejki.
Lejka dziękuje ordynatorowi, a ten jojczy, że ''czemu go budził'', chociaż sekundę wcześniej toczyli rozmowę. WTF?!
Pielęgniarz, pielęgniarz, pielęgniarz - w tym fragmencie z Agatą powtarza się wielokrotnie ten rzeczownik. Można zastąpić: mężczyzna, sanitariusz etc.
''Przyczyny nagłego wybuchu śmiechu Agaty'' - nie pasuje mi. Przyczyny ataku? Nie zna przyczyn wybuchu śmiechu - wiemy o co chodzi, ale brzmi to głupio, bo i normalny człowiek mógłby wybuchnąć śmiechem jak np. coś zabawnego sobie przypomni. ;)
Ode mnie to by było na tyle, jeśli chodzi o marudzenie. :kuku:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#6 » 30 gru 2016, o 12:11

Dziękuję za uwagi. :)
Za poprawianie biorę się w tej chwili.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#7 » 3 sty 2017, o 09:47

Poprawiłem fragment z Lejką... Ufff... :)
Mam nadzieję, że jest trochę lepiej.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#8 » 3 sty 2017, o 20:50

Ogólne wrażenia: Za dużo rozmów i za mało akcji. Wygląda tak jakbyś główny wątek Agaty i Samaela odstawił na boczny tor i bardziej zajął się relacjami Lewij-Inspektor-Sara. Mam nadzieję, że to koniec części obyczajowej i powrócisz na główny tor akcji. Wbrew pozorom, ten komentarz nie dotyczy tylko nowego rozdziału, bo czuję to (dziś powtórzyłem sobie akcję od ósmego) od paru poprzednich fragmentów.
Co do poprawek, nie umiem wytykać błędów, więc tylko jedna prośba: skoryguj datę edycji, masz 03.02.2016 .,,
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”