Wyobcowani (fragmenty)

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Ewelina

Wyobcowani (fragmenty)

Post#11 » 28 lut 2017, o 21:20

Re. Mszczuj: No i proszę - mężczyzna zmiennym jest. Najpierw za powierzchownie, teraz za dogłębnie. Oj, ciężko dogodzić :D

A tak poważnie, to, moim zdaniem, warto opisać ofiarę, bo ofiara jaką wybierze sprawca, wbrew pozorom, wiele mówi o samym mordercy.

Pozdr.

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany
Posty: 874

Wyobcowani (fragmenty)

Post#12 » 1 mar 2017, o 07:44

Większość błędów juz zauważyli Przedmówcy, więc zwrócę uwagę na jeden szczegół: zmieniłaś nazwisko bohatera, ale tylko w jednym miejscu. Po paru akapitach Ratajski znów stał się Cejrowskim. Celowy błąd czy nie, wprowadza odrobinę zamieszania w tekście. :)
Co do fabuły, to powiem tylko, że mi się podoba. Fragment krótki, ale chciało by się dowiedzieć, co będzie dalej. Na przszyłość proponuję wrzucanie dłuższych części. Ale wybór należy do Ciebie.
Chętnie zapoznam się z ciągime dalszym!
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Ewelina

Wyobcowani (fragmenty)

Post#13 » 1 mar 2017, o 10:41

Tym razem błąd nie był celowy. Umknęło mi to nazwisko. Dwa razy sprawdzałam, czy już wszędzie przeprawiłam, a jednak mimo tego przeoczyłam. Już je poprawiam.Dziękuję za komentarz, Grafomanie.

Pozdrawiam

Kusy
lekki sztylet
lekki sztylet
Posty: 95

Wyobcowani (fragmenty)

Post#14 » 2 mar 2017, o 21:57

Nie lubię kryminałów, ale ten fragment całkiem przyjemny. Kojarzy mi się trochę z "Mapą i terytorium"
Houllebecqa, choć to nie był kryminał, nie mniej jednak osią akcji był mord, który z początku zdawał się być mordem rytualnym, a na końcu okazało się, że motyw był wyłącznie rabunkowy.

Ewelina

Wyobcowani (fragmenty)

Post#15 » 3 mar 2017, o 10:08

Dziękuję za przeczytanie, Kusy.

Pozdrawiam

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mr Google i 1 gość